آخرین بروز رسانی در

گروه ساختمانی سیمرغ طراح و مجری دکوراسیون منزل ، دکوراسیون داخلی ، نمای ساختمان ، دیزاین خانه و چیدمان منزل ( تهران - زعفرانیه - خیابان پسیان 22171748 )

طراحی ویلا – آبنما – باربیکیو – آلاچیق – فایرپیت یا شومینه فضای باز

« طراحی ویلا »

 

طراحی ویلا شخصی و شهرکی

با توجه به کاربری ویلا که میتواند شخصی باشد و یابه صورت اشتراکی در شهرک های ویلایی باشد طراحی صورت می پذیرد. مسلماً برای طراحی محوطه ویلاهایی که در شهرک هستند نمیتوان بدون کسب اجازه از مدیریت شهرک اقدام کرد. همچنین با توجه به کمبود فضای مشاعات در شهرک ها نمیتوان انتظار طراحی و ساخت محوطه خاصی را داشت.

اما در مورد ویلاهای شخصی از آنجایی که دست طراح برای ایجاد فضای خلاقانه بازتر است. از این رو میتوان در جهت ساخت استخر ویلا ، نورپردازی محوطه ویلا و امکانات رفاهی نظیر آلاچیق و باربیکیو حداکثر خلاقیت وزیبایی را به خرج داد.

دکوراسیون داخلی ویلا

سقف ویلا

برای ساخت سقف ساختمان ویلا در اکثر مناطق از سقف شیبدار استفاده میشود. با توجه به میزان بارش برف و باران در منطقه شیب سقف شیبدار تعیین میشود. برای پوشش سقف داخل ویلا نیز میتوان از دو روش استفاده کرد:

1- سقف داخل ویلا را مطابق با سقف شیبدار اجرا کرد. در این حالت با استفاده از پوشش های مرسوم مانند چوب و یا گچکاری با رابیتس سقف داخلی را طراحی و اجرا کرد.

2- سقف داخل ویلا را مانند خانه های معمولی صاف کرد. در این حالت باید با استفاده از پروفیل های فولادی یک شاسی فولادی مقاوم مخصوصاً در مقابل بارهای لرزه ای و مطابق با آیین نامه 2800 زلزله ایران ساخت. سپس برای پوشش سقف میتوان از هر نوع پوشش سقف مرسومی مانند گچکاری و یا حتی کناف سقف و یا پوشش های چوبی استفاده کرد و پوشش سقف را به به شاسی فولادی متصل کرد.

دیوار ویلا

برای پوشش دیوار ویلا نیز با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته شده است میتوان از انواع چوب طبیعی یا ترمووود ( به نسبت گرانقیمت ) ، گچکاری ( قیمت متوسط ) و یا دیوار کناف ( ارزانترین پوشش ممکن ) استفاده کرد. نکته ای که باید در نظر داشت اینست که در ویلاهای شمال کشور با توجه به رطوبت بالای هوا پوشش های گچی خیلی توصیه نمیشود.

کفپوش ویلا

برای کفپوش ویلا متناسب با طراحی داخلی میتوان از انواع کفپوش لمینت ساختمانی یا سرامیک استفاده کرد. اکر از سرامیک برای پوشش کف ویلا استفاده میشود بهتر است که از چسب سرامیک استفاده نشود. زیرا چسب سرامیک اغلب در مجاورت رطوبت حالت فاسد شدگی پیدا میکند و این مسئله باعث لق شدن سرامیک ها یا خالی شدن زیر سرامیک میشود. در مناطقی که رطوبت هوا بالاست بهتر است که برای نصب سرامیک کف از ملات ماسه – سیمان با نسبت اختلاط 1 به 6 استفاده شود.

آبنما در محوطه ویلا

آبنما در محوطه به دو صورت ساخت در محل و یا پیش ساخته ساخته و اجرا میشود. معمولاً در ویلاهایی که گرانقیمت هستند و کارفرما انتظار طراحی و ساخت محوطه لوکس را دارد آبنما در محل ساخته میشود. آب نما پیش ساخته معمولاً از جنس فایبرگلاس بوده و رنگ های ضد آب بر روی آن میزنند.

با توجه به اینکه آبنما دارای چرخه بسته آب است ، مصرف آب آن فقط در حد تبخیر است. سیستم برقکشی و لوله کشی فواره نیز به صورت کاملاً معمولی است و پیچیدگی خاصی ندارد. فقط در مورد نورپردازی آبنما مانند نورپردازی استخر باید از لامپ هایی استفاده کرد که در مقابل رطوبت و آب مقاوم باشند.

همچنین ترکیب آبنما و فایرپیت ( ترکیب آب و آتش ) زیبایی دوچندانی به محوطه ویلا میدهد و میتواند محوطه ویلا را منحصر بفرد کند.

طراحی آبنما و ساخت آن در محل

1- آبنما با فرم هندسی منظم

منظور از طراحی منظم آبنما ، شکل دهی با فرم های هندسی منظم مانند دایره ، بیضی و مستطیل است. در شرایطی که طراحی ویلا ( ساختمان و محوطه ) به صورت کلاسیک باشد بهتر است که از این نوع آبنما در محوطه ویلا استفاده شود. فواره در این نوع آب نما هم معمولاً از نوع معمولی بوده و تجهیزات پمپ فواره و خود فواره نیز به سادگی قابل تهیه است.

2- آبنما با فرم هندسی نامنظم

اگر به دنبال ایجاد طرح خلاقانه برای محوطه ویلا باشیم بهترین فرم طراحی برای آبنما استفاده از اشکال هندسی غیر منظم با انحنای زیاد و با فرم آزاد است. با توجه به اینکه ساخت قالب برای اینگونه آبنما ها یکبار مصرف است از این رو هزینه اجرای آبنما با فرم هندسی غیر منظم از آبنما با فرم هندسی منظم بالاتر خواهد بود. برای قالب گیری آبنما با فرم هندسی نامنظم معمولاً از ورق های فایبرگلاس استفاده میشود. همچنینن فواره آب در آبنما نامنظم اندکی متفاوت با فواره های معمولی است.

آلاچیق ویلا و محوطه

آلاچیق یا کلاه‌فرنگی یا تارَم سازه‌ای چوبی یا فلزی است که در گوشه باغ‌ها، پارک‌ها یا باغچه‌ها قرار داده می‌شود و به‌عنوان سرپناهی برای نشستن در هوای باز استفاده می‌شود. آلاچیق معمولاً دارای گنبد هستند و اطرافشان باز است. نام فارسی این سازه تارم است که در متون قدیمی بیشتر به‌صورت طارم نوشته‌شده است ولی امروزه واژه آلاچیق که واژه‌ای ترکمنی است رواج بیشتری دارد.

آلاچیق‌ های چوبی پیش‌ساخته را می‌توان از فروشگاه‌های وسایل باغچه خریداری کرد و در حیاط خانه قرار داد. آلاچیق پیش از هر چیز نیاز به یک سازه دارد که عموماً این سازه از فلز و یا چوب است، از آنجایی که آلاچیق در فضای باز استفاده می‌شود باید به یاد داشت که در صورت استفاده از فلز از رنگ‌های اپوکسی و یا رنگ‌های پوشش دریایی برای پوشش استفاده شود و در صورتی که از چوب استفاده می‌کنیم حتماً چوب ترمو باشد.

سقف آلاچیق

بخش مهم آلاچیق ، سقف آن است که بسته به نوع طراحی از متریال های مختلف استفاده می‌شود. برای مثال در صورتی که سقف شیب‌دار است، نیازمند آهن کشی است تا پوشش سقف شیب‌دار بر روی آن اجرا شود و در صورتی که سقف شیب‌دار نباشد – عموماً در آلاچیق‌ هایی با طراحی مدرن در بخش‌های سرپوشیده می‌بایست از فلاشینگ و در بخش‌های نیمه باز می‌توان از ترمووود استفاده کرد.

دیواره آلاچیق

بخش بعدی دیواره آلاچیق است، گاهی هیچ دیواره‌ای در کار نیست و صرفاً بخش‌هایی از سازه در دیواره قرار دارند و گاهی نیز از دیواره سبز که توسط گیاه پوشیده شده استفاده می‌شود، همچنین استفاده از چوب و شیشه نیز در دیواره آلاچیق کاربرد دارد. همچنین میتوان با رعایت اصول ایمنی از باربیکیو یا فایرپیت در آلاچیق استفاده کرد.

باربیکیو ویلا یا منقل

به‌طور کل باربیکیو (به انگلیسی: Barbecue ،barbeque ، Bar-B-Q یا BBQ) روشی از روش‌های پخت است که از قرار دادن مواد غذایی عمدتاً گوشت بر روی حرارت یا آتش و معمولاً در فضای باز ایجاد می‌شود. در روش باربیکیو از زغال، چوب، اجاق گاز برقی و گازی به‌عنوان منبع تأمین حرارت استفاده می‌کنند. باربیکیو ( barbecue ) شکل دگرگون شده کلمه اسپانیایی باربیکوئا (barbecue) است، به معنای نوعی داربست، یا هیزمی که مهاجران یا مرزنشینان مکزیک و کالیفرنیا گوشت و مرغ و ماهی را روی آن دود می‌داده اند و کباب می‌کردند.

قیمت باربیکیو و انواع آن

قیمت انواع باربیکیو متناسب با ابعاد، نوع سوخت مصرفی، طراحی، کیفیت ساخت جنس بدنه و چند آیتم دیگر تعیین می‌شوند. باربیکیو گازی با تدابیر ایمنی لوله کشی گاز و  اتصال به گاز شهری و یا کپسول گاز مایع امکان تهیه انواع کباب با پخت عالی را برای شما فراهم می‌آورد.

فایرپیت یا شومینه فضای باز

فایرپیت یا شومینه فضای باز در فضای محوطه ویلا جلوه خاصی به فضا می‌دهند همچنین طراحی مبلمان فضای پیرامونی فایرپیت را می‌توان با طراحی مناسب محلی برای دور هم جمع شدن اعضا و گذراندن اوقات خوش محیا کرد. فایرپیت یا شومینه فضای باز در انواع مدل‌های گازی قابل استفاده با استفاده گاز شهری یا گاز کپسولی، هیزمی با کشو تخلیه خاکستر و قلاب قرار گیری کتری و محل قرار گیری گریل کباب با ظرفیت‌های وزنی متفاوت و به‌صورت آهنی یا مصالح بنایی ( مانند آجر یا بتن ) و با طراحی مدرن یا کلاسیک ساخته می‌شوند.

طراحی ویلا
طراحی ویلا
طراحی سه بعدی محوطه وبلا
طراحی سه بعدی محوطه وبلا
طراحی ساختمان ویلا
طراحی ساختمان ویلا
طراحی آلاچیق چوبی
طراحی آلاچیق چوبی
شومینه فضای باز آلاچیق
شومینه فضای باز آلاچیق
شومینه فضای باز
شومینه فضای باز
آبنمای سنگی 1
آبنمای سنگی 1
آبنمای سنگی 2
آبنمای سنگی 2
آبنمای سنگی 3
آبنمای سنگی 3
آبنمای سنگی 4
آبنمای سنگی 4
آبنمای سنگی 5
آبنمای سنگی 5
آبنمای سنگی 6
آبنمای سنگی 6
آبنمای سنگی
آبنمای سنگی
آبنما سنتی
آبنما سنتی
چراغ پارکی سنگی
چراغ پارکی سنگی
فانوس پارکی سنگی
فانوس پارکی سنگی
آلاچیق چوبی
آلاچیق چوبی
مجسمه فایبرگلاس
مجسمه فایبرگلاس
آبنما فایبرگلاس 1
آبنما فایبرگلاس 1
آبنما فایبرگلاس 2
آبنما فایبرگلاس 2
آبنما فایبرگلاس 3
آبنما فایبرگلاس 3
آبنما فایبرگلاس 4
آبنما فایبرگلاس 4
حوض فایبرگلاس
حوض فایبرگلاس
گلدان فایبرگلاس
گلدان فایبرگلاس
طراحی سه بعدی سایه بان چوبی
طراحی سه بعدی سایه بان چوبی
سایه بان چوبی
سایه بان چوبی
ساخت آلاچیق شیشه ای
ساخت آلاچیق شیشه ای
آلاچیق سنگی
آلاچیق سنگی
آلاچیق آماده
آلاچیق آماده
سقف آرداواز آلاچیق
سقف آرداواز آلاچیق
فایرپیت
فایرپیت
فایرپیت آلاجیق
فایرپیت آلاجیق
شومینه آلاچیق
شومینه آلاچیق
ساخت فایرپیت
ساخت فایرپیت
ساخت شومینه آلاچیق
ساخت شومینه آلاچیق
آبنمای درختی 1
آبنمای درختی 1
آبنمای درختی 2
آبنمای درختی 2
آبنمای درختی 3
آبنمای درختی 3
کباب پز گازی 1
کباب پز گازی 1
کباب پز گازی 2
کباب پز گازی 2
کباب پز گازی 3
کباب پز گازی 3
شومینه فضای باز آماده
شومینه فضای باز آماده
استخر روباز و سایه بان چوبی
استخر روباز و سایه بان چوبی
ساخت سایه بان چوبی
ساخت سایه بان چوبی
آبشار دیواری
آبشار دیواری
آبنما محوطه
آبنما محوطه
آبنما فایبرگلاس
آبنما فایبرگلاس
طراحی ویلا به صورت سه بعدی
طراحی ویلا به صورت سه بعدی
شومینه روباز محوطه
شومینه روباز محوطه
شومینه حیاط
شومینه حیاط
ساخت باربیکیو ویلا
ساخت باربیکیو ویلا
باربیکیو ویلا
باربیکیو ویلا
ساخت آلاچیق چوبی
ساخت آلاچیق چوبی
ساخت باربیکیو حیاط
ساخت باربیکیو حیاط

جهت ارتباط مستقیم با مشاوران گروه ساختمانی سیمرغ از طریق پیام رسان واتساپ یا تلگرام ( بدون نشان دادن شماره تلفن و حفظ حریم شخصی شما ) و استعلام قیمت طراحی محوطه ویلا و قیمت ساخت آلاچیق و قیمت شومینه فضای باز لطفاً کلیک کنید

4.9/5 (20 Reviews)