گروه ساختمانی سیمرغ

44287244 – 44287287 – 09121022495 مهندس صادقی

کاغذ دیواری

فروش و نصب کاغذ دیواری و کاغذ دیواری سه بعدی و پوستر دیواری با آلبوم های وارداتی و نصاب حرفه ای

به روز رسانی در
مهندس صادقی

مدیرعامل گروه ساختمانی سیمرغ
کارشناس ارشد مهندسی سازه - عمران
عضو سازمان نظام مهندسی تهران با 20 سال سابقه اجرایی

عنوان مقاله کاغذ دیواری

کاغذ دیواری منزل

کاغذ دیواری یا Wallpaper پوششی تزیینی و دکوراتیو برای دیوار منازل مسکونی، تجاری و اداری است. کاغذ دیواری از محبوبترین انواع پوشش برای دیوار در طراحی داخلی است. نصب راحت و همچنین قیمت مقرون به صرفه در کنار زیبایی از مهمترین علل استفاده کاغذ دیواری در چند سال گذشته است. کاغذ دیواری معمولاً به صورت رول و در عرض های 53 ، 70 ، 100 و 106 سانتیمتر و با طول 10 متر تولید و به فروش میرسد. در بازار ایران کاغذ دیواری با عرض 53 سانتیمتر بیشترین سهم فروش را دارد. همچنین کاغذ دیواری به وسیله چسب مخصوص ( Wallpaper Paste ) که از ترکیبات نشاسته اصلاح شده یا متیل سلولز ( Methylcellulose ) ساخته میشود به دیوار نصب میشود. یکی از مهمترین خواص چسب کاغذ دیواری نفوذ آهسته به نسوج کاغذ است که این امر فرصت کافی را به نصاب میدهد تا با لغزاندن کاغذ دیواری بر روی سطح دیوار نصب دقیق و متقارن را انجام دهد. طرح کاغذ دیواری به دسته اصلی تقسیم میشود :

کاغذ دیواری نقاشی شده

کاغذ دیواری نقاشی شده در واقع یک اثر هنری محسوب میشود به این صورت که نقاشی یک طرح خاص بر روی کاغذی مخصوص صورت میگیرد. قاعدتاً زمان اجرا کاغذ دیواری نقاشی شده مانند پتینه کاری نقاشی ساختمان بسیار بیشتر  از انواع طرح های دیگر است. به نسبت هزینه اجرا کاغذ دیواری نقاشی شده نیز بیشتر است. در حال حاضر استفاده از این شیوه بسیار کم است و در ایران در موارد بسیار نادر از این شیوه در منازل استفاده میشود. در خانه های سنتی ژاپن و یا بر روی پارتیشن متحرک یا پاراوان  فقط از این تکنیک استفاده میشود. در حال حاضر مجموعه ای گرانبها و تاریخی از کاغذ دیواری نقاشی در موزه V&A لندن نگهداری میشود.

کاغذ دیواری بافته شده یا آنگلیپتا ( Anaglypta )

آنگلیپتا در سال 1877 میلادی و توسط فردریک والتون اختراع شد. الگوهای تکرار شونده و همچنین سطح برجسته ( Embossed ) از مهمترین ویژگی های کاغذ دیواری بافته شده است. استفاده از آنگلیپتا با پیشرفت تکنولوژی چاپ و به دلیل هزینه بالای تولید امروزه کمتر مورد استفاده قرار میگیرد.

کاغذ دیواری چاپی

 امروزه تقریباً تمام انواع کاغذ دیواری در دنیا با استفاده از تکنیک های مختلف چاپی مانند چاپ دیجیتالی، چاپ ابریشمی و چاپ بوسیله ماشین غلتکی تولید میشوند. استفاده از ماشین چاپ چرخشی و یا غلتکی اصلی شیوه چاپ کاغذ دیواری در سراسر جهان است. کشور ایتالیا و کره جنوبی و چین بزرگترین تولید کنندگان کاغذ دیواری چاپی در جهان هستند. قبلاً کاغذ دیواری کره جنوبی سهم عمده ای در بازار ایران را داشت اما امروزه کاغذ دیواری چینی و کاغذ دیواری ایرانی به دلیل قیمت ارزان عمده سهم فروش در ایران را دارند. از نظر جنس، کاغذ دیواری به 5 دسته اصلی به شرح زیر تقسیم میشود:

کاغذ دیواری از منسوجات غیر بافته یا نانوون ( Non-Woven Wallpaper )

در این نوع از کاغذ دیواری منسوجات تشکیل دهنده به صورت غیر بافته شده و با استفاده از مخلوط الیاف فیبر سلولزی و الیاف نساجی در دستگاه های تولید کاغذ ساخته میشود. استفاده از مواد آکریلیک تقویت شده و همچنین افزودنی های خاص باعث میشود تا این نوع کاغذ دیواری در مجاورت رطوبت به سطح دیوار بچسبد. این خاصیت باعث میشود که کاغذ دیواری با جذب رطوبت چسب به سطح دیوار گچ کاری شده و یا دیوار کناف سریعاً بچسبد تا نصاب کاغذ دیواری منظر خشک شدن رول کاغذ دیواری نماند و بتواند رول بعدی را نصب کند. البته ویسکوزیته چسب کاغذ دیواری به گونه ای است که قابل لغزش بر روی دیوار است و نصاب فرصت کافی را برای متقارن سازی طرح کاغذ دیواری دارد. یکی از ویژگی های اصلی کاغذ دیواری نانوون قابلیت استفاده مجدد است. به این گونه که کاغذ دیواری نانوون پس از نصب قابلیت جدا شدن از سطح دیوار را به منظور تعمیرات دارد و مجدداً با استفاده از چسب میتوان آن را به سطح دیوار نصب کرد.

کاغذ دیواری با روکش بافته شده

در تولید این نوع از کاغذ دیواری از وینیل آکریلیک و مواد سبک وینیل مایع استفاده شده است. طرح کاغذ دیواری بر روی روکش آن چاپ میشود و معمولاً در محیط های فاقد رطوبت استفاده میشود. از این رو کاغذ دیواری با روکش بافته شده قابل شستشو نیست و بهتر است در محیط های مرطوب نیز استفاده نشود. قیمت ارزان کاغذ دیواری بافته شده از مهمترین ویژگی های آن است و برای تشخیص این نوع کاغذ دیواری از سایر انواع دیگر، سبک بودن آن ملاک اصلی تشخیص است. از کاغذ دیواری با منسوجات بافته شده معمولاً در دکوراسیون پذیرایی استفاده میشود.

کاغذ دیواری با روکش وینیل

در این نوع کاغذ دیواری از روکش وینیل آکریلیک یا پلی وینیل کلراید ( Polyvinyl chloride ) که به اختصار PVC نام دارد استفاده میشود. مهمترین ویژگی کاغذ دیواری با روکش وینیل قابلیت شستشو و ضد لک بودن آن است. همچنین این نوع از کاغذ دیواری در مقابل رطوبت بسیار مقاوم است و از آن میتوان حتی در دکوراسیون آشپزخانه و متناسب با طرح و رنگ و نوع کابینت آشپزخانه استفاده کرد. البته باید به این نکته توجه کرد که زمانی که از کاغذ دیواری در دستشویی استفاده میشود باید چسب مخصوص مقاوم در برابر رطوبت استفاده کرد و لبه های انتهایی رول کاغذ دیواری باید به دقت و با اصول خاصی چسب کاری شوند. در غیر این صورت رطوبت موجود در دستشویی پس از مدتی باعث بلند شدن لبه های انتهایی رول کاغذ دیواری میشود که ظاهر ناخوشایندی را بوجود می آورد.

کاغذ دیواری با روکش وینیل سخت

این نوع کاغذ دیواری از با کیفیت ترین و مرغوبترین و البته گرانترین انواع کاغذ دیواری هستند. کاغذ دیواری با روکش وینیل سخت کاملاً در مقابل رطوبت مقاوم است و ویژگی اصلی آن برای تشخیص سنگین بودن کاغذ است. وزن هر رول کاغذ دیواری با روکش وینیل سخت نسبت به انواع دیگر بسیار بیشتر بوده و ملاک اصلی در تشخیص این نوع کاغذ دیواری است. از این نوع کاغذ میتوان در دکوراسیون محیط های مرطوب استفاده کرد. البته با توجه به وزن زیاد این نوع کاغذ دیواری حتماً باید از نصاب حرفه ای استفاده شود در غیر این صورت حباب هوای محبوس پشت کاغذ دیواری تخلیه نخواهد شد و ظاهر کاغذ دیواری بسیار ناخوشایند خواهد بود. این مشکل مخصوصاً در صورت نورپردازی خیلی بیشتر به چشم می آید.

کاغذ دیواری فابریک بک ( Fabric Backed wallpaper )

در این نوع کاغذ دیواری لایه ای از وینیل سخت بر روی سطح بافته شده کاغذ دیواری لمینت شده است. در صورتی که از وینیل جامد به جای وینیل مایع در روکش این نوع کاغذ دیواری استفاده شود محصول به دست آمده صد در صد قابل شستشو و ضد لک است و از آن میتوان حتی در حمام و دکوراسیون استخر سرپوشیده و سایر محیط های با رطوبت دایمی و زیاد استفاده کرد. قیمت کاغذ دیواری فابریک بک بالا بوده و در شرایطی که کارفرما اصراری به استفاده از کاغذ دیواری نداشته باشد میتوان به عنوان جایگزین از دیوارپوش استفاده کرد.  در برخی از موارد استفاده از دیوارپوش فومی به جای کاغذ دیواری فابریک بک توجیه اقتصادی و مهندسی دارد. کاغذ دیواری فابریک بک بر روی کاغذ نانوون از مرغوبترین انواع کاغذ دیواری در جهان محسوب میشود که البته به دلیل قیمت بالا در ایران طرفداران کمتری دارد.

کاغذ دیواری اتاق خواب و کاغذ دیواری پذیرایی از نظر جنس را میتوان به صورت کاغذی،PVC  با پوشش وینیل، نانو، مخملی، کاغذ دیواری سه بعدی و پوستر دیواری با عکس دلخواه طبقه بندی کرد. همچنین کاغذ دیواری را از نظر قابلیت شستشو میتوان به دو نوع اصلی کاغذ دیواری معمولی و کاغذ دیواری قابل شستشو ( Washable Wallpaper ) تقسیم کرد. نوع کاغذ دیواری معمولی معمولاً  امروزه دیگر خیلی استفاده ای ندارد و اکثراً کاغذ دیواری بصورت ضد آب عرضه میشود. نوع کاغذ دیواری ضد آب به این معنا نیست که قابلیت شستشو با آب فراوان را دارد. در واقع کاغذ دیواری قابل شستشو فقط در مواردی که با دستمال نمدار تمیز شود مقاومت در برابر رطوبت بیشتری نسبت به نوع معمولی دارد. کاغذ دیواری قابل شستشو از دو لایه تشکیل شده است. لایه اول یا لایه زیرین که وظیفه چسبیدن به سطح دیوار را دارد که تقریباً مشابه نوع کاغذ دیواری معمولی است و لایه دوم یا لایه رویی که از جنس وینیل ( Vinyl ) است و در واقع نمای کاغذ دیواری و سطح رویی آن است. عرض رول‌ کاغذ دیواری بر اساس استاندارد انجمن جهانی پوشش های دیواری ( IGI ) و با توجه به تکنولوژی کشور سازنده متفاوت است. معمولاً کاغذی دیواری اروپایی عرضی معادل ۵۲ سانتیمتر دارد. در حالی که رول کاغذ دیواری آمریکایی 68.5 سانتیمتر عرض دارد. واضح است که با یک رول کاغذ دیواری آمریکایی میتوان عرض بیشتری از یک دیوار را نسبت به یک رول کاغذ دیواری اروپایی پوشش داد. کاغذ دیواری چینی نیز عرضی مابین ۶۰ تا ۷۰ سانتی متر دارند و عمده کاغذ دیواری موجود در بازار ایران نیز از کشور چین وارد میشوند.

محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری

به عنوان یک مثال عملی اگر طول مستقیم دیوار ۳ متر و ارتفاع دیوار 2.5 متر باشد که معمولاً دیوار ساختمان های ایران چنین ارتفاعی دارند حدوداً به ۴ رول کاغذ دیواری و یک سطل چسب برای نصب نیاز است. برای محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری منزل از 4 دستور العمل به شرح زیر استفاده کنید :

1- ارتفاع دیوار را اندازه بگیرید. در ساختمان های ایران معمولاً ارتفاع حدود ۳ متر است. اگر ارتفاع دیوارها در کل ساختمان ثابت است دیگر نیازی به اندازه گیری مجدد نیست. ممکن است در بعضی قسمت ها به علت وجود سقف کاذب ارتفاع دیوار متغیر باشد.

2- عرض دیوارها را بصورت جداگانه اندازه گیری کنید. فرورفتگی ها و برآمدگی ها را کاملاً یادداشت کنید.

3- مساحت دیوار را که حاصلضرب ارتفاع در عرض دیوار است به دست بیاورید و سپس مساحت درها و پنجره ها را از آن کم کنید.

4- با توجه به اینکه هر آلبوم از کاغذ دیواری از یک شرکت خاص و حتی در یک کشور خاص تولید میشود ممکن است عرض هر رول کاغذ دیواری متفاوت باشد. از این رو پس از انتخاب مدل کاغذ دیواری محاسبه تعداد رول و بر اساس عرض کاغذ دیواری در آلبوم انتخابی شما صورت میگیرد. همچنین از آنجایی که معمولاً عرض کاغذ دیواری موجود در بازار ایران 53 سانتیمتر میباشد برای محاسبه سریع تعداد رول کاغذ دیواری نصاب ها معمولاً از فرمول زیر استفاده میکنند : 1- برای کاغذ دیواری با عرض ۵۳ سانتیمتر زمانی که ارتفاع دیوار کمتر از ۲۴۵ سانتیمتر باشد تعداد رول لازم برابر است با عرض دیوار به سانتیمتر تقسیم بر ۲۱۲ . 2- برای کاغذ دیواری با عرض ۵۳ سانتیمتر زمانی که ارتفاع دیوار بیشتر از ۲۴۵ سانتیمتر باشد تعداد رول لازم برابر است با عرض دیوار به سانتیمتر تقسیم بر ۱۵۳ . لازم به ذکر است که اگر عدد به دست آمده به صورت اعشاری بود تعداد رول کاغذ دیواری لازم را رو به بالا گرد کنید.

محاسبه متراژ مورد نیاز برای پوشش دیوار تا حدودی برای کارفرمایان مبهم است. همچنین از آنجایی که هزینه خرید و نصب کاغذ دیواری بر اساس متراژ میباشد در نتیجه برآورد هزینه کلی به سادگی ممکن نیست. فروش کاغذ دیواری به شکل رولی و با عرض مختلف و با توجه به استاندارد کشور تولید کننده  صورت میگیرد. هر طرح و جنس از رول های کاغذ دیواری متراژ و اندازه خاص خود را دارد. همچنین از آنجایی که دیوار خانه به طور کاملاً راسته یا مستقیم  نیست و اکثراً دیوار خانه ها دارای ستون و پیش آمدگی و شکستگی هستند و معمولاً در سقف منازل از گچ کاری و یا دیوار کناف استفاده شده است تخمین اولیه تعداد رول مورد نیاز به دلیل برش با آنچه برای نصب کاغذ دیواری مورد نیاز است متفاوت است. این تخمین اشتباه ممکن است منجر به کم آمدن و یا زیاد آمدن کاغذ دیواری حین نصب شود. همچنین ضخامت کاغذ دیواری، جنس پوشش، قابلیت ضد آب بودن یا قابلیت شست و شو، کیفیت چاپ و همچنین جنس چسب کاغذ دیواری برای نصب در برآورد کلی قیمت کاغذ دیواری بسیار تأثیرگذار است.

مزایای کاغذ دیواری

1- با استفاده از پوشش کاغذ دیواری رنگ ها و طرح های جذابی را برای دیوار میتوان به وجود آورد که با نقاشی کردن بسیار پرهزینه و اجرای آن بسیار طولانی است. همچنین پوشش کاغذ دیواری با طرح و رنگ های خاص مخصوصاً در نوع کاغذ دیواری برجسته یا امباس عملاً غیر قابل نقاشی کردن است. نزدیکترین حالت نقاشی به طرح کاغذ دیواری نقاشی ساختمان است که هم زمان بر است و هم هزینه آن نسبت به اجرای کاغذ دیواری بیشتر است. 2- نصب کاغذ دیواری سرعت بسیار بالایی دارد بطوریکه یک آپارتمان 100 متری را میتوان در عرض 2 روز کاملاً کاغذ دیواری کرد. سرعت نصب کاغذ دیواری نسبت به انواع پوشش های دکوراتیو بسیار بالا است و یکی از مهمترین مزیت های آن محسوب میشود. 3- کاغذ دیواری نسبت به سایر پوشش های دکوراتیو دیوار مقرون به صرفه است. خرید و نصب کاغذ دیواری به سادگی انجام میگیرد و در صورتی که از گچ ساختمانی درجه یک مانند گچ متین و هزینه آن در سه آیتم برند کاغذ دیواری، هزینه چسب و هزینه نصب خلاصه میشود. 4- کاغذ دیواری به آسانی تمیز میشود و نوع روش وینیل دار آن ضد لک است. در واقع کاغذ دیواری با استفاده از مواد شوینده و آب به راحتی و بدون آن که آسیب جدی ببیند تمیز میشود.

معایب کاغذ دیواری

1- در صورت استفاده از طرح های تکرار شونده کوچک فضای اتاق دارای شلوغی بصری زیاد میشود. همچنین استفاده از کاغذ دیواری با رنگ های تیره سقف خانه را کوچکتر نشان میدهد. توصیه میشود از رنگ های روشن و با طرح های خلوت تر استفاده کنید. 2- در صورتی که کاغذ دیواری ارزان بخرید احتمالاً توقع شما از طرح و رنگ و کیفیت چاپ برآورده نخواهد شد. بنا بر تجربه اگر قصد خرید کاغذ دیواری ارزان را دارید نخریدن کاغذ دیواری بیشتر به صلاح است. 3- در صورت استفاده از نصاب کاغذ دیواری غیر حرفه ای مخصوصاً در دیواری که به درستی گچ کاری نشده است و یا انواع دیوار هبلکس و همچنین چسب کاغذ نا مرغوب و بعضاً تاریخ مصرف گذشته به دلیل قیمت پایین تر پس از مدتی درز میان رول ها از یکدیگر باز میشود. ترمیم درز باز شده بر خلاف تصور بسیار سخت است و شما در صورتی که با نحوه ترمیم کاغذ دیواری آشنا نباشید نمیتوانید خودتان آن را ترمیم کنید. 4- در صورتی که زیر سازی دیوار به درستی انجام نشود برآمدگی زیر کاغذ دیواری پس از نصب عیان میشود و ظاهر بسیار ناخوشایندی را ایجاد میکند. بر خلاف باور عمومی که فکر میکند نقاشی ساختمان با رنگ روغن بهتر کاغذ دیواری را به خود میگیرد بهتر است که زیرسازی رنگ پلاستیک باشد. این مسئله مخصوصاً در کاغذ دیواری با روکش وینیل بسیار حساس تر است زیرا در فضای مابین رنگ روغن و کاغذ دیواری رطوبت جمع میشود و پس از مدتی رنگ فاسد شده و کاغذ دیواری از سطح دیوار جدا میشود.

نصب کاغذ دیواری : یکی از مهمترین نکاتی که در زمان نصب کاغذ دیواری باید در نظر گرفت بحث گچ کاری زیرسازی کار و در صورت استفاده از کناف بحث بتونه کاری اصولی و دقیق است. سطح دیوار باید کاملاً از هرگونه سوراخ و ترک عاری باشد برای این منظور بهتر است از بتونه مناسب زیر کار کاغذ دیواری استفاده شود. پس از خشک شدن بتونه با استفاده از ورق سمباده باید کاملاً سطح سمباده کشی شود تا سطحی صاف و یکنواخت حاصل شود. در صورت تمایل میتوان از یک لایه آستر رنگ پلاستیک برای هرچه یکنواخت تر شدن سطح استفاده کرد. دیوار با زیر کار گچی برای نصب کاغذ دیواری بهتر از دیوار با زیر کار سیمانی است. در صورتی که کاغذ دیواری قرار است بر روی دیوار سیمانی نصب شود بهتر است که دیوار کاملاً بتونه شود. چنانچه زیر سازی کاغذ دیواری به درستی صورت نگیرد ناهمواری ها پس از نصب نمایان شده و جلوه نامطلوبی را به کار میدهد. همچنین در صورتی که از نورپردازی داخلی استفاده شود اثر ناهمواری های زیر کار دو چندان خواهد شد. جهت جلوگیری از این اشکال سطح زیرین کاغذ دیواری باید توسط نقاش ماهر به درستی و اصولی بتونه کاری شود. این ایراد مخصوصاً در کاغذ دیواری پذیرایی بسیار غیر قابل تحمل است. پیش از نصب کاغذ دیواری میتوان از انواع قاب کاغذ دیواری استفاده کرد. قاب کاغذ دیواری از جنس پلی اورتان بوده و رنگ آمیزی شده است. استفاده از قاب دور کاغذ دیواری باعث چشمگیر شدن طرح کاغذ دیواری و بیشتر به چشم آمدن آن میشود. همچنین در مواقعی که فقط قسمتی از دیوار تحت پوشش قرار میگیرد استفاده از قاب پلی اورتان کاغذ دیواری باعث پوشیده شدن قسمت های انتهایی کار میشود و به نوعی به جلوه بیشتر کار کمک میکند. در زمان نصب کاغذ دیواری به برند چسب و همچنین تاریخ انقضای آن توجه کنید. در صورت استفاده از چسب پوسیده مخصوصاً در محیط های مرطوب و یا محیط هایی که در معرض حرارت هستند مانند بالای شوفاژها احتمال پس از مدتی شاهد جدا شدن درز کاغذ دیواری از دیوار خواهید بود.

پوستر دیواری

پوستر دیواری ( Wall Poster ) که آن را به نام کاغذ دیواری سه بعدی شناخته میشود به دلیل طرح جذاب و منحصر به فرد بودنش بسیار همه گیر شده است. استفاده از پوستر دیواری امروزه جای کاغذ دیواری را کاملاً گرفته است. البته فقط در صورتی که طراحی داخلی مدرن باشد بهتر است از پوستر دیواری به جای کاغذ دیواری پذیرایی استفاده کرد. پوستر دیواری در تزیین خانه امروزه کاربرد بسیاری پیدا کرده و تقریباً جای کاغذ دیواری را گرفته است. با توجه به اینکه پوستر دیواری روی کاغذ مخصوص چاپ میشود به نسبت هزینه بیشتری نسبت به کاغذ دیواری دارد. همچنین هزینه نصب پوستر دیواری اندکی بالاتر از هزینه نصب کاغذ دیواری معمولی میباشد به این دلیل که نصب پوستر دیواری نسبت به کاغذ دیواری زمانبر است و باید با دقت و حوصله بیشتری نصب شود. قیمت پوستر دیواری با توجه به جنس کاغذی که روی آن چاپ میشود تعیین میشود. در بازار ایران اصطلاحاً به کاغذ پوستر دیواری کاغذ آمریکایی میگویند که البته در بازار ایران تمام کاغذ های موجود برای چاپ پوستر دیواری تماماً وارداتی از کشور چین است. معمولاً بیش از ۳۰۰ طرح پیش فرض در آلبوم کاغذ دیواری سه بعدی موجود است. همچنین تبدیل عکس دلخواه به شرطی که عکس های با کیفیت بالا باشد جهت تزئین اتاق خواب و محل کار مخصوصاً به منظور نمایش لوگو شرکت امکانپذیر است. این نوع کاغذ دیواری ها به نام پوستر دیواری شناخته میشود و نصب آنها با کاغذ دیواری معمولی و یا ماربل شیت اندکی متفاوت است. چنانچه طرح پوستر دیواری از روی آلبوم و طرح های موجود انتخاب شود قیمت پوستر دیواری به نسبت کمتر از حالتی خواهد بود که طرح دلخواه چاپ شود. هزینه طراحی پوستر دیواری نیز جداگانه توسط کارشناسان گرافیک با توجه به پیچیدگی طرح محاسبه خواهد شد. لازم به ذکر این نکته است که عرض کاغذ پوستر دیواری ۱۰۶ سانتی متر است در حالی که عرض کاغذ دیواری ۵۳ سانتیمتر است و پوستر دیواری روی هر دیواری با هر متراژی قابل اجراست. یکی از نکاتی که پیش از خرید پوستر دیواری باید به آن دقت کرد جنس کاغذ پوستر دیواری و گرماژ ( Grammage ) کاغذ است. گرماژ یا وزن پایه در صنعت کاغذ سازی بنا بر استاندارد ایزو ( ISO ) به جرم کاغذ در هر متر مربع از کاغذ میگویند. گرماژ کاغذ پوستر دیواری از 180 گرم تا 270 گرم در هر متر مربع متغیر است. واضح است که هر چه گرماژ کاغذ پوستر دیواری بالاتر باشد قیمت آن نیز به نسبت بالاتر است.

انواع کاغذ پوستر دیواری

 1- کاغذ پوستر دیواری نیو سندی ( New Sandy ) : از پر فروشترین و محبوبترین انواع کاغذ پوستر دیواری در ایران است. کاغذ نیو سندی با بافت متوسط ماسه ای و به صورت نانوون ( Non-Woven ) میباشد. وزن کاغذ نیو سندی 200 گرم در هر متر مربع است. همچنین کاغذ نیو سندی رنگ سفید را کاملاً به صورت طبیعی نشان میدهد. 2- کاغذ پوستر دیواری سندی ( Sandy ) کاغذ سندی دارای بافت متوسط ماسه ای است. وزن کاغذ سندی 180 گرم در هر متر مربع است. 3- کاغذ پوستر دیواری میکا ( Mica ) : دارای بافت ریز ماسه ای و اکلیلی است. به دلیل ظاهر اکلیلی این نوع کاغذ پوستر دیواری معمولاً در دکور آرایشگاه زنانه استفاده میشود و برای دیوار منزل خیلی مناسب نیست. وزن کاغذ میکا 180 گرم در هر متر مربع است. 4- کاغذ پوستر دیواری پاستل ( Pastel ) : کاغذ پاستل با بافت چرمی برای پوستر دیواری دکور مغازه بهترین انتخاب است. کاغذ پوستر دیواری پاستل نیز از محبوبترین انواع کاغذ در ایران است. وزن کاغذ پاستل 180 گرم در هر متر مربع است. 5- کاغذ پوستر دیواری پارلا ( Parla ) : دارای بافت ریز ماسه ای و کم اکلیل است. کاغذ پارلا به کاغذ میکا خیلی شباهت دارد البته گرماژ بیشتری دارد و اکلیل آن به نسبت کمتر است. وزن کاغذ پارلا 220 گرم در هر متر مربع است. 5- کاغذ پوستر دیواری براش ( Brush ) : بافت کاغذ براش بسیار شبیه بوم نقاشی است. به گونه ای که پس از نصب پوستر دیواری انگار رد قلم موی نقاشی بر روی بوم نقاشی مانده باشد. کاغذ براش سنگین است و در میان انواع دیگر کاغذ پوستر دیواری گرماژ بالاتری دارد. وزن کاغذ براش 270 گرم در هر متر مربع است.

تفاوت پوستر دیواری و کاغذ دیواری

1- قیمت پوستر دیواری به صورت متر مربعی اعلام میشود اما قیمت کاغذ دیواری به صورت رولی محاسبه میشود. از این نظر قیمت پوستر دیواری به ازای پوشش یک متر مربع از دیوار گرانتر از قیمت کاغذ دیواری است. همچنین قیمت نصب پوستر دیواری نیز به صورت متر مربعی اعلام میشود و از قیمت نصب کاغذ دیواری بیشتر است. 2- طرح کاغذ دیواری به صورت تکرار شونده است اما از آنجایی که پوستر دیواری به صورت عکس است جذابیت آن بسیار بیشتر از کاغذ دیواری است و دکوراسیون ساختمان را به کلی عوض میکند. طرح های پتینه پوستر دیواری و کاغذ دیواری مشابه یکدیگر هستند با این تفاوت که طرح کاغذ دیواری تکرار شونده است اما پوستر دیواری طرح منحصر بفرد دارد. 3- کاغذ دیواری امباس طرح برجسته دارد اما کاغذ پوستر دیواری طرح برجسته ندارد. در صورتی که با دست روی کاغذ دیواری امباس را لمس کنید متوجه برجستگی کاغذ خواهید شد اما سطح پوستر دیواری کاملاً صاف است. 4- کاغذ دیواری وینیل صد در صد قابل شستشو است در حالی که اگر کاغذ پوستر دیواری متناسب با رطوبت محیط انتخاب نشود ممکن است پس از گذشت زمان قسمتی از کاغذ دیواری باد کند. 5- استفاده از کاغذ دیواری در طراحی داخلی مدرن توصیه نمیشود. در صورتی که خانه طراحی کلاسیک دارد میتوان از کاغذ دیواری استفاده کرد اما در طراحی مدرن بهتر است از پوستر دیواری و یا دیوارپوش فومی استفاده کنیم. 6- نصب پوستر دیواری و کاغذ دیواری آسان است و نصاب حرفه ای پوستر دیواری با سرعت و دقت بالا میتواند در هر روز حدود 30 متر مربع پوستر دیواری نصب کند.  7- انتخاب طرح پوستر دیواری و انتخاب کاغذ پوستر دیواری به دلخواه کارفرما صورت میگیرد. با مشاوره با کارشناس میتوان بهترین نتیجه را گرفت. در حالی که جنس کاغذ دیواری و طرح آن ثابت است و طراح فقط با توجه به سلیقه کارفرما و انتخاب از روی آلبوم های شرکتی میتواند اقدام به طراحی کند.

کاغذ دیواری پذیرایی و نورپردازی
کاغذ دیواری پذیرایی و نورپردازی
کاغذ دیواری اتاق مدیریت دفتر کار
کاغذ دیواری دفتر کار
کاغذ دیواری قابل شستشو
کاغذ دیواری 1
کاغذ دیواری ضد آب
کاغذ دیواری 2
کاغذ دیواری قابل شستشو پذیرایی
کاغذ دیواری 3
کاغذ دیواری قابل شستشو اتاق
کاغذ دیواری 4
کاغذ دیواری دیوار پذیرایی
کاغذ دیواری پذیرایی
فروش رول کاغذ دیواری ارزان
رول کاغذ دیواری
کاغذ دیواری برجسته طلایی و طوسی
کاغذ دیواری 5
کاغذ دیواری طرح برجسته سفید و طلایی
کاغذ دیواری 7
کاغذ دیواری برجسته سفید و فیروزه ای
کاغذ دیواری 6
کاغذ دیواری لاکچری پذیرایی
کاغذ دیواری هال و پذیرایی
حاشیه پی وی سی کاغذ دیواری
قاب پلی اورتان کاغذ دیواری
کاغذ دیواری ارزان پذیرایی کرم رنگ ساده
کاغذ دیواری ارزان پذیرایی
پوستر کاغذ دیواری جنگل و درخت
پوستر کاغذ دیواری پذیرایی
بتونه کاری و زیر سازی قبل از نصب کاغذ دیواری
زیر سازی قبل از نصب کاغذ دیواری
کاغذ دیواری آینه ای پذیرایی و اتاق خواب
کاغذ دیواری آینه ای
قاب و ابزار پلی اورتان برای حاشیه کاغذ دیواری
قاب و ابزار پلی اورتان
قاب پی وی سی پلی اورتان
قاب کاغذ دیواری
زیرسازی دیوار گچی و بتونه کاری پیش از نصب کاغذ دیواری
زیرسازی پیش از نصب کاغذ دیواری
پوستر دیواری اداری نمای شهر
پوستر دیواری 1
قاب پی وی سی حاشیه کاغذ دیواری
قاب دور کاغذ دیواری
کاغذ دیواری سه بعدی خانه
کاغذ دیواری سه بعدی منزل
پوستر کاغذ دیواری اتاق خواب
پوستر دیواری 3
پوستر کاغذ دیواری خانه مجردی
پوستر دیواری 5
پوستر سه بعدی منزل پاییز
پوستر دیواری 2
پوستر دیواری اتاق خواب بزرگسال
پوستر دیواری 7
فروشگاه کاغذ دیواری ارزان
پوستر دیواری 4
پوستر کاغذ دیواری گل طلایی
پوستر دیواری 9
نصب پوستر سه بعدی آرایشگاه زنانه
پوستر دیواری 6
پوستر کاغذ دیواری گلدار فیروزه ای
پوستر دیواری 11
پوستر دیواری اتاق کودک و نوجوان
پوستر دیواری 8
نصب پوستر کاغذ دیواری مغازه
پوستر دیواری 29
پوستر کاغذ دیواری لوگوی شرکت
پوستر دیواری 30

سوالات متدوال کاغذ دیواری

قیمت هر رول کاغذ دیواری قابل شستشو از ۱۲۰ هزار تومان تا ۲۵۰ هزار تومان متغیر است.

با توجه به ابعاد کاغذ دیواری که 53 سانتیمتر عرض و 10 متر طول دارد در نتیجه هر رول کاغذ دیواری ۵ متر مربع دیوار را پوشش میدهد.

قیمت نصب کاغذ دیواری با چسب استاندارد 45 هزار تومان برای هر یک رول کاغذ دیواری است.

قیمت پوستر دیواری 75 هزار تومان در هر یک متر مربع است.

قیمت نصب پوستر دیواری برای هر یک متر مربع 25 هزار تومان است.

در فروشگاه شهرک غرب تهران بیش از ۳۰ آلبوم کاغذ دیواری و پوستر دیواری موجود است که از میان آن میتوانید بهترین طرح را مطابق با سلیقه خودتان انتخاب کنید.

پرسش و پاسخ کاغذ دیواری

تعداد پرسش و پاسخ : 34

34 پاسخ

 1. سلام آقای مهندس لطفاً راجع به زیرسازی کاغذ دیواری پیش از نصب توضیح دهید.
  با تشکر از سایت خوبتون

  1. سلام.. برای زیر سازی کاغذ دیواری بهتر است پس از گچکاری سطح از رنگ پلاستیک استفاده کرد. پیش از رنگ آمیزی با رنگ پلاستیک توصیه میشود که سطح کاملاً به وسیله بتونه کناف بتونه کشی شود و پس از اتمام کار بتونه کاملاً سنباده بخورد. در صورت امکان اگر بتوان حداقل یکدست رنگ پلاستیک بزنید نتیجه کار پس از نصب کاغذ دیواری به مراتب بهتر خواهد شد. یکی از نکاتی که پیش از نصب کاغذ دیواری توصیه میشود این است که اجازه بدهید بتونه و رنگ کاملاً خشک شود و اگر ترک خوردگی قرار است اتفاق افتد پیش از نصب کاغذ دیواری این اتفاق رخ بدهد که در صورت نیاز محل ترک خوردگی ترمیم شود.

 2. سلام شما آلبوم کاغذ دیواری شاین ست را دارید؟
  حالت پتینه دارد کاغذ دیواری

  1. سلام.. بله آلبوم شاین ست یکی از آلبوم های کاغذ دیواری مدرن و با انواع طرح پتینه و کهنه کاری است که در طراحی مدرن منزل ظاهری بسیار شیک و شکلی را به دیوار خانه میبخشد. هر رول کاغذ دیواری شاین ست 5 متر مربع از دیوار را پوشش میدهد. عرض هر رول کاغذ دیواری شاین ست 50 سانتی متر و طول هر رول آن 10 متر است. برای مشاهده طرح های کاغذ دیواری مدرن و جدید لطفاً در واتساپ پیام دهید. همچنین از طریق فروشگاه آنلاین میتوانید نسبت به مشاهده طرح ها و رنگ ها و همچنین خرید آنلاین کاغذ دیواری اقدام کنید.
   واتساپ مهندس صادقی : 09121022495

 3. سلام
  پوستر دیواری هم مثل کاغذ دیواری هست؟
  ابعاد دیوار ما ۵ متر در ۴ متر است، پوستر دیواری کوچک نمیشه براش؟
  آیا نصب پوستر دیواری هم مانند نصب کاغذ دیواری است؟

  1. پوستر دیواری با توجه به ابعاد دیوار و با طرح انتخابی شما و با ابعاد دلخواه بر روی کاغذ مخصوص چاپ میشود. مهم نیست که ابعاد دیوار شما چقدر است زیرا متناسب با ابعاد دیوار موجود میتوان پوستر دیواری را چاپ و نصب کرد. تنها تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری در عرض هر رول آن است. به عنوان مثال هر رول کاغذ دیواری 55 سانتیمتر است اما هر رول از پوستر دیواری 110 سانتیمتر است. نصب پوستر دیواری نیز بسیار شبیه به کاغذ دیواری است با این تفاوت که نصب پوستر دیواری به مهارت بیشتری نیاز دارد. معمولاً طرح پوستر دیواری از روی آلبوم انتخاب میشود و متناسب با محل نصب میتوان طرح دلخواهی را سفارش داد. برای مشاهده طرح های متنوع پوستر دیواری لطفاً از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.
   واتساپ مهندس صادقی : 09121022495

 4. سلام آقای مهندس
  برای کار دکوراسیون نیاز به آلبوم کاغذ دیواری مدرن و به نسبت ارزان دارم که به مشتری نشان دهم شما چه آلبومی را توصیه میکنید و لطفاً آلبومی باشد که در بازار موجود باشد و بتوانم از شما خرید کنم.
  با تشکر

  1. یکی از آلبوم های کاغذ دیواری مدرن و محبوب که امروزه فروش زیادی دارد و تقریباً برای هر سلیقه ای هم مورد پسند است آلبوم کاغذ دیواری الیت ( Elite ) است. آلبوم کاغذ دیواری الیت در دسته طرح های مدرن و با جنس کاغذ مناسب و وارداتی است که فروش آن به نسبت بالاست. تنوع طرح و رنگ مناسبی دارد و قیمت هر رول آن نیز به صرفه و اقتصادی است. در واقع آلبوم کاغذ دیواری الیت در رده متوسط رو به بالا محسوب میشود. برای مشاهده طرح های کاغذ دیواری الیت لطفاً از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.
   واتساپ مهندس صادقی : 09121022495

 5. کاغذ دیواری ارزان برای اتاق خواب چه آلبومی خوب هست؟

  1. آلبوم کاغذ دیواری فلای ( Fly ) یکی از آلبوم های با کیفیت و ارزان قیمت کاغذ دیواری در ایران است. در بازار ایران آلبوم های کشور کره جنوبی گرانترین، آلبوم های کشور چین با قیمت متوسط و آلبوم های تولید ایرانی ارزانترین انواع کاغذ دیواری هستند. با توجه به جنس کاغذ و نوع چاپ و همچنین متریال بکار رفته در تولید کاغذ دیواری قیمت آن متغیر است. معمولاً قیمت کاغذ دیواری بر اساس هر رول از آن تعیین میشود. از دیگر آلبوم های وارداتی میتوان به آلبوم های ایتالیایی اشاره کرد که معمولاً قیمت بسیار بالایی دارند و بسیار کمیاب هستند. معمولاً در ایران آلبوم کاغذ دیواری ساخت کشور کره جنوبی را با نام کاغذ دیواری ایتالیایی به فروش میرسانند.

 6. سلام
  لطفا طرح های جدید کاغذ دیواری را برای من بفرستید.
  مرسی

  1. در حدود 50 آلبوم وارداتی کاغذ دیواری در فروشگاه موجود میباشد که در صورت تمایل میتوانید نسبت به خرید حضوری و یا آنلاین اقدام کنید. همچنین در صورت تمایل از آلبوم کاغذ دیواری ارزان برای شما ارسال خواهد شد و شما میتوانید از بین آن انتخاب کنید. در صورت خرید چسب و نصاب حرفه ای نیز برای پروژه ارسال خواهد شد. لطفاً برای مشاهده آلبوم ها با شماره واتساپ ما در ارتباط باشید.
   واتساپ مهندس صادقی : 09121022495

  1. حباب زیر کاغذ دیواری به سه علت ایجاد میشود : 1- نصب غیر اصولی کاغذ دیواری. 2- جنس دیوار و زیرسازی نامناسب دیوار. 3- هواگیری نامناسب کاغذ دیواری حین نصب. بعد از قرار دادن کاغذ دیواری روی دیوار نصاب باید با استفاده از کاردک پلاستیکی مخصوص و یا ابزار هواگیری مخصوص نسبت به تخلیه هوای زیر آن و یا چسب اضافی اقدام کند در غیر این صورت زیر کاغذ دیواری حتماً حباب تشکیل خواهد شد. در صورتی که در حال حاضر زیر کاغذ دیواری حباب به وجود آمده است میتوان با استفاده از یک سرنگ کوچک نسبت به تزریق مقدار مناسبی چسب در زیر حباب اقدام کنید. برای این کار سوزن سرنگ را مستقیماً به محل تشکیل حباب بزنید و مقداری چسب را به حباب وارد کنید. سپس اندکی صبر کنید تا چسب فعال شود، معمولاً 3 الی 4 دقیقه کافی است. سپس با استفاده از کاردک پلاستیکی نسبت به صاف کردن سطح کاغذ دیواری و تخلیه هوای محبوس آن به آرامی اقدام کنید. برای انجام این کار نیاز به صبر و حوصله دارید و در صورتی که در انجام آن عجله کنید ممکن است سطح کاغذ دیواری چروک بخورد.

  1. ابعاد پوستر دیواری متغیر است و به دلخواه مشتری تعیین میشود. هر رول از پوستر دیواری 106 سانتی متر است و طول آن دلخواه است. از آنجایی که رول پوستر دیواری در کنار یکدیگر قرار میگیرند تا هر عرضی از دیوار که مشتری تمایل داشته باشد میتوان آن را چاپ و نصب کرد. به عنوان مثال در ساختمانی که عرض دیوار 5 متر و ارتفاع آن 3 متر است در مجموع نیاز به 15 متر مربع پوستر دیواری دارید. البته توصیه میشود که از عکس های با کیفیت و با عمق تصویر بالا استفاده شود و عکس های بی کیفیت در ابعاد بزرگ ممکن است ایجاد نویز کند. همچنین در عرض های پوستر دیواری بزرگ بهتر است از کاغذ نیو سندی ( new sandy ) استفاده شود. برای مشاهده آلبوم پوستر دیواری لطفاً از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.
   واتساپ مهندس صادقی : 09121022495

 7. سلام
  قاب دور کاغد دیواری از چه جنسی هست و چطوری نصب میشود؟
  سپاسگزارم

  1. قاب دیواری ( Wall Molding ) یا اصطلاحاً قاب دور کاغذ دیواری میتواند از جنس گچی، پلی اورتان و پی وی سی باشد. همچنین میتوان از انواع قاب ام دی اف MDF برای قاب دور کاغذ دیواری استفاده کرد. اگر از قاب گچی برای دور کاغذ دیواری میخواهید استفاده کنید باید ابتدا گچبری انجام شود و پس از نقاشی ساختمان اقدام به نصب کاغذ دیواری کرد. اما در صورتی که از قاب پی وی سی و یا ابزار پلی اورتان و ام دی اف میخواهید استفاده کنید میتوان پس از نصب کاغذ دیواری اقدام به نصب قاب کرد. قاب ام دی اف معمولاً با استفاده از دستگاه کمپرسور یا میخ بادی نصب میشود و قاب پی اورتان با استفاده از چسب سیلیکون یا چسب آکواریوم به دیوار متصل کرد. بهتر است که زیرکار دیوار گچی باشد و در شرایطی که دیوار سیمانی باشد بهتر است دیوار گچ کاری شود یا اینکه از قاب گچی ( Gypsum Wall molding ) برای قاب دور کاغذ دیواری استفاده کرد.

 8. سلام و مرسی از مطالبتون خیلی به من کمک کرد.
  من چند وقت پیش خانه را کاغذ دیواری کردم ولی الان یه حالت برجستگی ایجاد شده و باد کرده و خیلی زشت شده برای درست کردنش چه کار کنم؟

  1. برجستگی زیر کاغذ دیواری دو علت اصلی دارد : 1- زیرسازی کاغذ دیواری به درستی انجام نشده است و بتونه کاری به درستی سمباده نخورده است. همچنین زمانی که دیوار تازه گچکاری شده باشد و زمان کافی را به گچ برای خشک شدن ندهیم احتمال تو کشیدن گچ زیاد است که پس از نصب کاغذ دیواری معمولاً به صورت برجستگی خود را نشان میدهد. 2- چسبی که برای نصب کاغذ دیواری استفاده شده است تاریخ مصرف گذشته است و نصاب از چسب نامرغوب استفاده کرده است که معمولاً برخی از نصابان به دلیل قیمت پایین تر این کار را انجام میدهند که منجر به از بین رفتن کاغذ دیواری و خسارت به مشتری میشوند. در صورتی که در حال حاضر برجستگی روی کاغذ دیواری منزل شما است اگر این برجستگی سفت باشد مشکل از زیرسازی است که برای رفع آن باید اقدام به کندن کاغذ دیواری موجود و زیرسازی مجدد هستید و اگر برجستگی حبابی و توخالی باشد مشکل از چسب و نصب کاغذ دیواری است و باید نسبت به اصلاح آن قسمت توسط نصاب با چسب مرغوب اقدام کنید.

 9. سلام
  شما فروش و نصب کاغذ دیواری انجام میدهید؟
  آلبوم کاغذ دیواری را کجا میتوانم ببینم؟

  1. برای خرید کاغذ دیواری و مشاهده آلبوم کاغذ دیواری میتوانید به صورت حضوری در فروشگاه و یا از طریق فروشگاه آنلاین به صورت غیر حضوری اقدام کنید. همچنین در صورت تمایل میتوانید از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید و نسبت به مشاهده آلبوم ها و خرید آن اقدام کنید. با توجه به بودجه ای که کارفرما برای کاغذ دیواری منزل خود در نظر گرفته است از انواع آلبوم با رنج قیمتی کاغذ دیواری ارزان تا کاغذ دیواری لوکس وارداتی موجود است. تقریباً تمامی آلبوم های موجود از جنس کاغذ دیواری قابل شستشو است و صد در صد قابلیت شستشو دارد. همچنین پس از خرید نسبت به ارسال نصاب شرکتی و حرفه ای برای نصب کاغذ دیواری با بهترین با کفیت ترین نوع چسب اقدام خواهد شد. لطفاً برای اطلاعات بیشتر با شماره های فروشگاه تماس بگیرید.
   شماره فروشگاه کاغذ دیواری : 86091208
   شماره واتساپ مهندس صادقی : 09121022495

  1. سلام.. به پوستر دیواری اصطلاحاً کاغذ دیواری سه بعدی گفته میشود. با توجه به اینکه پوستر دیواری عکس در مقیاس بزرگ است و همچنین برخی از این عکس ها طراحی سه بعدی دارند در ذهن بیننده حالت سه بعدی را القا میکند. کاغذ پوستر دیواری برجستگی ندارد و فقط عکس چاپ شده روی آن حالت سه بعدی دارد. ذکر این نکته لازم است که پوستر دیواری یا کاغذ دیواری سه بعدی بهتر است در مکانی نصب شود که از چشم بیننده فاصله داشته باشد. به عنوان مثال اگر در منزل قصد نصب پوستر سه بعدی دارید بهتر است آن را بر روی دیواری نصب کنید که از محل نشستن افراد و مبلمان فاصله داشته باشد. پوستر سه بعدی از فاصله نزدیک جلوه خاص خود را ندارد. همچنین باید از کاغذی در چاپ پوستر دیواری استفاده شود که بهترین نتیجه را بدهد. برای مشاوره در خرید پوستر دیواری با شماره های دفتر تماس حاصل کنید.
   شماره فروشگاه : 86091208
   شماره موبایل مهندس صادقی : 09121022495

 10. کاغذ دیواری با روکش وینیل فرقش با کاغذ دیواری معمولی چی هست؟
  از نظر قیمت هم با هم فرق دارد؟

  1. سلام.. مهممترین تفاوت کاغذ دیواری با روکش وینیل و کاغذ دیواری معمولی قابلیت شستشو و ضد آب بودن است. همچنین کاغذ دیواری با روکش وینیل ضد لک است. خاصیت ضد لک بودن و قابلیت شستشو و تمیز کردن مهمترین مزیت کاغذ دیواری با روکش وینیل است. البته کاغذ دیواری با روکش وینیل نسبت به کاغذ دیواری معمولی گرانتر است و این تفاوت قیمت ممکن است تا 2 یا 3 برابر در هر رول کاغذ دیواری برسد. در حال حاضر استفاده از کاغذ دیواری معمولی در منازل بسیار کم شده است و تقریباً همه تمایل به خرید کاغذ دیواری دارند که قابلیت شستشو داشته باشد. برای تشخیص کاغذ دیواری با روکش وینیل از کاغذ دیواری معمولی بهترین راه مقایسه وزنی است. کاغذ دیواری با روکش وینیل سنگین تر است و همچنین با دست کشیدن بر روی نمونه کاغذ دیواری با روکش وینیل این تفاوت کاملاً ملموس است.

 11. سلام جناب مهندس خسته نباشید
  برای نصب کاغذ دیواری از چه نوع چسبی استفاده کنم و از کجا تهیه کنم؟
  سپاسگزارم از پیج خوبتون و اطلاعات کامل سایت

  1. سلام.. چسب کاغذ دیواری بارتولین ( Bartoline Wallpaper Adhesive ) ساخت کشور انگلستان مناسب ترین برند چسب کاغذ دیواری در ایران است. به ازای هر 100 گرم چسب بارتولین میتوان 4 رول کاغذ دیواری را به دیوار نصب کرد. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که برای نصب کاغذ دیواری معمولی مخلوط چسب بارتولین باید 3.5 لیتر آب را در هر 100 گرم از پودر چسب بارتولین حل کرد اما برای نصب کاغذ دیواری با روکش وینیل باید از 3 لیتر آب در هر 100 گرم پودر بارتولین استفاده کرد. همچنین پیش از نصب کاغذ دیواری دقت کنید که تاریخ مصرف چسب نگذشته باشد. چسب کاغذ دیواری تاریخ مصرف گذشته فاسد شده و نصب کاغذ دیواری با آن دچار مشکل خواهد شد. یکی از مهمترین ویژگی های چسب کاغذ دیواری بارتولین خاصیت آنتی باکتریال بودن آن است که از رشد قارچ ها و کپک در فضای مابین دیوار و کاغذ دیواری جلوگیری میکند.

 12. سلام
  جنس پوستر دیواری با کاغذ دیواری تفاوت دارد؟

  1. سلام.. بله تا حدودی جنس کاغذ پوستر دیواری با جنس کاغذ دیواری متفاوت است. پوستر دیواری با استفاده دستگاه چاپ دیجیتال پرینت میشود اما کاغذ دیواری با استفاده از دستگاه چاپ غلتکی پرینت میشود. همچنین واحد وزن در هر متر مربع از کاغذ پوستر دیواری با توجه به تصمیم کارفرما قابل تغییر است اما در مورد کاغذ دیواری چنین نیست. کاغذ دیواری ممکن است حالت امباس یا برجسته داشته باشد اما به دلیل اینکه پوستر دیواری با دستگاه دیجیتال چاپ میشود هیچگونه برجستگی روی سطح آن نیست. عرض هر رول کاغذ دیواری 53 سانتیمتر است در حالی که عرض هر رول کاغذ دیواری 106 سانتیمتر است. همچنین کاغذ دیواری با روکش وینیل صد در صد قابل شستشو است اما شستشو پوستر دیواری باید با دقت انجام شود.

 13. سلام
  برای کاغذ دیواری هال و پذیرایی چه رنگ و طرحی پیشنهاد میکنید.
  با تشکر

  1. سلام.. پیشنهاد ما برای کاغذ دیواری هال استفاده از ترکیب رنگ های روشن و تیره و با طرح های خلوت تر است. با توجه به اصول طراحی داخلی مدرن هر دیوار باید یک تناژ رنگی داشته باشد. به عنوان مثال اگر کاغذ دیواری طرح آموس را انتخاب کرده اید برای یک دیوار از طرح آموس روش، برای یک دیوار طرح آموس کرم و برای یک دیوار از طرح آموس شکلاتی استفاده کنید. این ترکیب رنگ طرح های یکسان کاغذ دیواری فضای خاص و مدرنی به منزل شما میبخشد.

 14. سلام و خسته نباشید
  کاغذ دیواری ارزان و با کیفیت چه برندی و چه آلبومی را توصیه میکنید؟

  1. سلام.. برای خرید کاغذ دیواری هر دو عامل کیفیت و قیمت باید با یکدیگر در تعادل باشند. کاغذ دیواری با روکش وینیل که اصطلاحاً به آن کاغذ دیواری قابل شستشو میگویند نسبت به کاغذ دیواری معمولی گرانتر است اما کیفیت پایینی دارند. همچنین ضخامت کاغذ دیواری، نوع چاپ، برجسته بودن و همچنین عرض کاغذ دیواری و و تکرار الگو بر قیمت کاغذ دیواری مستقیماً اثرگذار است. در حال حاضر آلبوم های کره ای مانند کیهیل ( Cahill ) بهترین کیفبت را در بازار ایران دارد. البته کاغذ دیواری ایرانی به نسبت ارزانتر است و فروش قابل توجهی دارد اما خرید آنها توصیه نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *