گروه ساختمانی سیمرغ

44287244 – 44287287 – 09121022495 مهندس صادقی

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره یو پی وی سی و ترمال بریک و نصب پنجره دوجداره با اکیپ مجرب و نظارت مهندس و فاکتور شرکتی

به روز رسانی در
مهندس صادقی

مدیرعامل گروه ساختمانی سیمرغ
کارشناس ارشد مهندسی سازه - عمران
عضو سازمان نظام مهندسی تهران با 20 سال سابقه اجرایی

عنوان مقاله پنجره دوجداره

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره در ساختمان بنا بر توصیه مقررات ملی ساختمان کشور مبحث 19 صرفه جویی در مصرف انرژی ساختمان در بهینه سازی مصرف انرژی توصیه شده است. به نوعی استفاده از سیستم پنجره دوجداره مبحثی الزامی در ساختمان های نوساز است. علاوه بر بهینه سازی مصرف انرژی و جلوگیری از هدر رفت گرمایش و سرمایش ساختمان به دلیل تبادل حرارتی با فضای بیرونی در و پنجره دوجداره به عنوان عایق صوتی نیز عمل میکند و محیط داخلی ساختمان را از آلودگی صوتی فضای خارج از ساختمان جدا میکند. یکی از مسائلی که ذهن کارفرمایان را به خود مشغول میکند نحوه قیمت گذاری پنجره دوجداره است. ابتدا باید در نظر داشت که قیمت گذاری پنجره دوجداره بر اساس متر مربع کار اشتباهی است.هر فاکتور پنجره دوجداره شامل ۴ آیتم به شرح زیر است.

پروفیل پنجره دوجداره

منظور از پروفیل در واقع مجموع فریم و وادار پنجره است. با توجه به فرم پنجره و همچنین نحوه بازشوی پنجره، کلاف بندی فریم پنجره دوجداره نیز متفاوت است. فریم پنجره دوجداره از پروفیل های موجود در بازار ایران تولید و ساخته میشود. از پروفیل های مطرح میتوان به ویستا بست و هافمن و وینتک اشاره کرد. به تجربه میتوان گفت که پروفیل ویستا بست بهترین پروفیل داخل بازار ایران است. تقریباً پروفیل های موجود در بازار ایران تولید داخل هستند و تنها تحت لیسانس شرکت های آلمانی فعالیت میکنند. قیمت گذاری پروفیل پنجره دوجداره بر اساس متر طول محاسبه میشود.

یراق آلات پنجره دوجداره

 با توجه به نحوه بازشوی پنجره دوجداره قیمت یراق آلات آن نیز متفاوت است. یراق آلات موجود در بازار ایران وارداتی از کشور آلمان، ترکیه و ساخت ایران است. معمولاً در ایران از یراق آلات کشور ترکیه استفاده میشود که البته اندکی گرانتر از یراق آلات تولید داخل است. دوام یراق آلات ترک نسبت به یراق آلات پنجره دوجداره ایرانی بالاتر است. یراق آلات پنجره در فاکتور به صورت تعدادی محاسبه میشود.

شیشه پنجره دوجداره

شیشه پنجره دوجداره باید سیکوریت باشد. در شرایطی که ضربه ای به پنجره وارد شود احتمال شکستن شیشه هست از این رو استفاده از شیشه سیکویت خطرات ناشی از شکستن شیشه را به حداقل میرساند. استفاده از شیشه ۴ میلیمتری و ۶ میلیمتری بهترین ترکیب برای شیشه پنجره دوجداره است. با توجه به فاصله میانی پروفیل، ترکیب شیشه ۴ میلیمتری و ۶ میلیمتری بهترین حالت است. در فضای خالی شیشه دوجداره معمولاً از گاز آرگون استفاده میشود. برای این منظور از سوپاپ مخصوصی که روی فریم شیشه تعبیه شده است استفاده میشود. فرآیند ساخت شیشه دوجداره بهتر است در کارخانه صورت گیرد. فضای مابین شیشه ها باید ابتدا وکیوم شود و سپس گاز آرگون تزریق شود سپس شیشه ها با چسب و لاستیک مخصوص به هم متصل شوند. روی لاستیک باید با فویل آلومینیومی کاملاً پوشیده شود تا پس از گذشت زمان فضای مابین شیشه ها بخار نگیرد. اکثر شیشه های دوجداره که در کارگاه ساخته میشوند پس از مدتی بخار میگیرند. شیشه پنجره دوجداره بر اساس متر مربع در فاکتور محاسبه میشود.

نصب پنجره دوجداره

در ساختمان های نوساز کلاف فولادی پنجره دوجداره باید با توجه به طرح و فرم پنجره در جای خود نصب شود. فریم فولادی باید کاملاً در جای خود از طرفین مهار شود و به گونه ای مستحکم شود که بتواند وزن پنجره دوجداره را تحمل کند. برای مهار فریم فولادی میتوان آرماتور را با استفاده از جوش به فریم متصل کرد و سپس میلگرد در دیوار مهار شود. در شرایطی که پنجره دوجداره حین بازسازی ساختمان قرار است نصب شود از فریم فولادی موجود پنجره های قدیمی میتوان استفاده کرد. فقط ذکر این نکته لازم است که استحکام فریم فولادی باید توسط کارشناس بررسی شود.

برای محاسبه قیمت پنجره دوجداره حتماً پیش فاکتور رسمی بگیرید. همچنین نوع پروفیل و طول آن حتماً در پیش فاکتور باید قید شود. به عنوان مثال نوع پروفیل ، جنس پروفیل و کارخانه سازنده آن تاثیر مستقیمی بر قیمت تمام شده دارد. یکی از مطالبی که بر قیمت تمام شده پنجره دوجداره موثر است نوع فریم دور قاب پنجره است. به عنوان مثال چنانچه دیوارکشی با بلوک هبلکس انجام شود معمولاً قاب فولادی با استفاده از نبشی کشی ساخته میشود. با توجه به اینکه قاب دور دیوار هبلکس هم به عنوان فریم پنجره و هم به عنوان وال پست دیوار استفاده میشود در این شرایط توصیه میشود از پروفیل فولادی استفاده شود. شناخت دقیق پروفیل پنجره دوجداره پیش از سفارش و نصب کار الزامی است. همچنین چنانچه انواع یراق آلات پنجره دوجداره  وارداتی و یا تولید ایران باشد بر قیمت تمام شده موثر است.

پنجره دوجداره معمولاً بر اساس پروفیل آن طبقه بندی میشود و در بازار ایران با دو نام ۱- پنجره دوجداره یو پی وی سی و  ۲- پنجره دوجداره ترمال بریک شناخته میشود.

پنجره دوجداره یو پی وی سی

پنجره دوجداره یو پی وی سی ( Upvc windows ) با توجه به تعداد لایه های آن نامگذاری میشود.  سیستم پروفیل پنجره میتواند دو جداره یا سه جداره باشد. معنی سیستم پروفیل دوجداره یعنی دو لایه شیشه در ساخت پنجره استفاده شده است. معمولاً ضخامت شیشه بیرونی را ۶ میلیمتر و ضخامت شیشه داخلی را ۴ میلیمتر در نظر میگیرند. همچنین به منظور جلوگیری از ورود اشعه مضر آفتاب میتوان لایه بیرونی شیشه پنجره دوجداره را مقاوم در مقابل uv استفاده کرد که در بازار آن را اصطلاحاً شیشه برنز میگویند. بین دو لایه شیشه پنجره دوجداره را عمدتاً با گاز آرگون پر میکنند تا عایق صوتی و حرارتی باشد.

پنجره دوجداره ترمال بریک

پنجره دوجداره ترمال بریک ( Thermal windows ) که اصطلاحاً به آن پنجره ترمال نیز میگویند. در واقع همان پنجره اصلاح شده آلومینیومی است. پروفیل پنجره ترمال بریک کاملاً آلومینیومی میباشد. تنها تفاوت پنجره دوجداره ترمال بریک با نوع قدیمی پنجره آلومینیومی در یک لایه عایق پی وی سی آن است. در پنجره دوجداره ترمال بریک مابین دو شیشه از یک لایه پی وی سی لاستیکی استفاده میشود که در واقع عایق صوتی و حرارتی میباشد. ترتیب قرارگرفتن شیشه ها در پنجره دوجداره ترمال برک به مانند پنجره دوجداره یو پی وی سی است.

تا چند سال پیش در بازار ایران قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی و پنجره دوجداره ترمال بریک تقریباً برابر بودند و حتی پنجره دوجداره یو پی وی سی اندکی گرانتر بود. اما امروزه پس از گذشت چند سال به دلیل افزایش عجیب قیمت آلومینیوم در بازار ایران قیمت پنجره ترمال بریک تقریباً ۵۰ درصد گرانتر از پنجره یو پی وی سی تمام میشود. همچنین رشد واردات پروفیل یو پی وی سی باعث شده است قیمت پنجره یو پی وی سی کمتر شود. مزایای

مزایای پنجره دوجداره

۱- بهینه سازی مصرف انرژی : پنجره دوجداره عایق حرارتی بسیار مطلوبی است به گونه ای که تا ۲۰% در هزینه های مصرفی گرمایش و سرمایش ساختمان صرفه جویی میکند.

۲- عایق صوتی مناسب : در پنجره دوجداره به دلیل اینکه از گاز آرگون در فضای مابین شیشه ها استفاده شده است تا ۳۰ دسی بل منجر به کاهش صدای فضای بیرون ساختمان میشود. در ساختمان هایی که نزدیک اتوبان و یا خیابان های شلوغ هستند استفاده از پنجره دوجداره در کاهش آلودگی صوتی بسیار موثر است.

۳- مهار اشعه مضر خورشید UV : در شیشه پنجره دوجداره میتوان شیشه برنز استفاده کرد و در صورت لزوم از برچسب UV استفاده کرد. استفاده از شیشه های UV از اشعه های مضر خورشید تا ۷۰% جلوگیری میکنند.

۴- عدم بخار شیشه : از آنجایی که در فضای مابین شیشه های پنجره دوجداره از پودر رطوبت گیر استفاده میشود. فضای مابین شیشه ها را بخار نمیگیرد.

۵- نصب پنجره دوجداره بسیار آسان است و میتوان حتی از فریم فولادی موجود در پنجره های آهنی قدیمی نیز استفاده کرد. همچنین در شرایطی که از دیوار کناف به منظور جداسازی داخلی در ساختمان استفاده شود با استفاده از یک پروفیل مخصوص میتوان اقدام به نصب پنجره دوجداره کرد.

معایب پنجره دوجداره

پنجره دوجداره اگر به درستی ساخته و نصب نشود به طور کامل در قاب پنجره فیکس نخواهد شد. این مورد مخصوصاً در پنجره های قوسی شکل بیشتر نمایان میشود. برای ایجاد قوس ابتدا باید پروفیل مناسب اینکار را تشخیص داد که این مسئولیت کارشناس است. در بسیاری از موارد کارفرمایان برای اینکه هزینه کمتری بکنند به سراغ افراد غیر متخصص و پروفیل های ارزان قیمت و بی کیفیت میروند که قطعاً منجر به پشیمانی خواهد شد. نصابان غیر حرفه ای پس از نصب پنجره دوجداره با استفاده از فوم درزگیر اقدام به فیکس کردن گوشه های پنجره میکنند که این کار منظره بسیار زشتی را به همراه خواهد داشت.

پنجره دوجداره یو پی وی سی

انتخاب درست پروفیل یو پی وی سی تقریباً مهمترین و تاثیرگذار ترین عامل در  کیفیت در و پنجره دوجداره یو پی وی سی است. همچنین نوع پروفیل مصرفی اصلی ترین عامل تعیین قیمت نهایی در و پنجره دوجداره است. به نحوی که کیفیت پایین پروفیل پنجره باعث بروز مشکلاتی از قبیل شکستن و تابدار شدن آن پس از مدتی از نصب میشود. برای تشخیص پروفیل با کیفیت از پروفیل نامرغوب روش های متفاوتی وجود دارد. استاندارد پروفیل پنجره دوجداره با پروفیل پلی وینیل کلراید سخت PVC-U باید منطبق بر استاندارد شماره 12291-1 سازمان ملی استاندارد ایران باشد در غیر اینصورت پروفیل استفاده شده در سخت پنجره دوجداره غیر استاندارد تلقی میشود و باید از استفاده از آن در پروژه های ساختمانی ممانعت به عمل آورد. استاندارد مذکور در مورد الزامات، طبقه بندی ها و همچنین روش های آزمون پروفیل پنجره دوجداره استاندارد است. بطور مثال رنگ سفید پروفیل بی کیفیت در کنار رنگ سفید کاغذ به زردی متمایل است. با توجه به یک قاعده کلی رنگ پروفیل با کیفیت سفید یخچالی است. پروفیل پنجره دوجداره UPVC بر اساس مقاطع مختلف و کاربرد به شرح زیر تقسیم بندی میشود.

پروفیل فریم پنجره دوجداره یو پی وی سی ( Frame )

پروفیل فریم به عنوان قاب دور پنجره استفاده میشود. در واقع پروفیل فریم به عنوان کلاف اصلی پنجره مورد استفاده قرار میگیرد. پروفیل فریم به عنوان بخش اصلی هر نوع پنجره دوجداره یو پی وی سی و یا در دوجداره UPVC کاربرد دارد. چهارچوب تمامی در و پنجره های یو پی وی سی با پروفیل فریم کلاف بندی میشود. پروفیل فریم در ابعاد ۶ سانتیمتری و ۷ سانتیمتری توسط شرکت های تولید پروفیل ساخته میشود. نوع ۷ سانتیمتری آن در بازار ایران بیشتر کاربرد دارد. پروفیل های پنجره دوجداره UPVC موجود در بازار بر اساس نوع، کارایی و عملکرد با یکدیگر متفاوت هستند. پروفیل فریم بر اساس کارایی به سه دسته اصلی نوسازی، بازسازی و کشویی تقسیم میشود.

پروفیل میانی و یا مولیون ( Mullion )

پروفیل مولیون که قبلاً به آن پروفیل وادار نیز گفته میشد در ساخت و تولید انواع پنجره دوجداره یو پی وی سی کاربرد دارد. پروفیل مولیون در دو ابعاد ۶ سانتیمتری و ۷ سانتیمتری تولید و ساخته میشود. در پروفیل مولیون ۶ سانتیمتری عرض کف پروفیل ۶۰ میلیمتر است که اصطلاحاً به آن پروفیل مولیون سری ۶۰ نیز میگویند. همچنین عرض کف پروفیل ۷ سانتیمتری که به آن پروفیل مولیون سری ۷۰ نیز میگویند ۷۰ میلیمتر است. در ایران معمولاً از پروفیل مولیون سری ۶۰ به عنوان پروفیل میانی پنجره دوجداره یو پی وی سی استفاده میشود. در شرایطی که از دیوار بتنی در ساختمان استفاده شده باشد با توجه به اینکه برای نصب پروفیل در سیمان باید از پیچ و رولپلاک استفاده شود در این شرایط میتوان از مولیون سری 60 نیز استفاده کرد. اما برای پنجره های سه جداره از پروفیل مولیون سری ۷۰ استفاده میشود. همچنین برای پنچره های معمولی از پروفیل مولیون ثابت و برای پنجره های فرانسوی از پروفیل مولیون متحرک استفاده میشود. پروفیل مولیون متحرک را اصطلاحاً اورهنگ ( Overhung ) میگویند. همچنین پروفیل کتیبه کشویی نیز نوع دیگری از پروفیل میانی است که به دلیل فرم ظاهری و کاربرد اندکی با پروفیل مولیون ثابت و متحرک متفاوت است. در پنجره دوجداره فرانسوی بازشوها به صورت متحرک از یکدیگر جدا میشوند و پروفیل مولیون ثابت اجرا نمیشود. پنجره دوجداره فرانسوی به دلیل افت لنگه های بازشو پس از گذر زمان امروزه خیلی مورد استفاده قرار نمیگیرند. بهتر است که در این شرایط از پروفیل مولیون ثابت استفاده شود.

پروفیل بازشو یا سش ( Sash )

پروفیل سش در پنجره یو پی وی سی به عنوان پروفیل بازشو استفاده میشود. پروفیل بازشو یا پروفیل سش به سه صورت پروفیل بازشو در دوجداره و پروفیل پنجره دوجداره و پروفیل کشویی تولید و مورد استفاده قرار میگیرد. پروفیل سش کشویی فقط در پنجره دوجداره با بازشوی کشویی مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین از نظر طولی پروفیل سش در دوجداره از پروفیل سش پنجره دوجداره بلندتر است.

پروفیل پنل ( Panel )

کاربرد این پروفیل به عنوان دیوار و یا پارتیشن و به جای شیشه است. پروفیل پنل دارای ارتفاع ۱۰ سانتیمتری و همچنین عرض آن ۲ سانتیمتر است. از این پروفیل برای پوشاندن در و پنجره یو پی وی سی استفاده میشود.

پروفیل زهوار ( Glazing )

پروفیل زهوار یا پروفیل زوار به منظور ثابت نگه داشتن شیشه در پنجره دوجداره یو پی وی سی استفاده میشود. پروفیل زهوار به دو دسته اصلی پروفیل برای شیشه پنجره تک جداره و دو جداره تولید و به فروش میرسد. معمولاً از پروفیل زهوار دکوراتیو در ساخت پنجره دوجداره استفاده میشود. پروفیل زهوار برای فیکس کردن شیشه و فریم استفاده میشود.

پروفیل کوپلینگ ( Coupling )

از پروفیل کوپلینگ به عنوان اتصال فریم پنجره یو پی وی سی به قاب فولادی خارجی استفاده میشود.

جنس پروفیل پنجره دوجداره

اکثر پروفیل های موجود در بازار ایران تولید داخل است و در و پنجره یو پی وی سی در داخل کشور در کارخانه و کارگاه های پنجره سازی مونتاژ میشود. پنجره دوجداره باید مطابق با استاندارد ASTM F1915 سازمان مواد و مصالح آمریکا باشد. در صورتی که پنجره دوجداره استاندارد نباشد در بحث عایق آن مشکل بوجود می آید و نمیتواند عملکرد خود را به خوبی انجام دهد. همچنین کیفیت جوش محل اتصال پروفیل ها به یکدیگر مستقیماً بر کیفیت کلی سیستم پنجره دوجداره موثر است. برخی از تولیدکنندگان از نوار گالوانیزه در ساخت در و پنجره یو پی وی سی استفاده نمیکنند که باعث افت استحکام پروفیل پنجره میشود اما منجر به پایین آمدن قیمت کلی میشود که استفاده از نوار گالوانیزه اکیداً توصیه میشود. نوع شیشه مصرفی ( شیشه رفلکسی یا ساده ) نیز در قیمت کلی بسیار مهم است. همچنین عدم اجرای اصولی درز بندی باعث میشود به مرور زمان سطح داخلی مابین شیشه ها بخار کند.

تقریباً مهمترین اصل در  انتخاب در و پنجره دوجداره در ایران قیمت آن است. اغلب کارفرمایان برای اطلاع از قیمت در و پنجره دوجداره و یا مقایسه آن با قیمت دیگر تولید کنندگان ، درخواست اعلام قیمت در و پنجره دوجداره بر حسب مترمربع را می کنند. استعلام قیمت بدون بازدید حضوری عملاً یکی از شیوه های کاملاً غلط است و تولیدکنندگان با سابقه و مطرح از چنین کاری سر باز میزنند. زیرا استعلام اولیه قیمت بدون بازدید ممکن است تا ۲ برابر افزایش یابد. از این رو محاسبه و مقایسه قیمت بدون بازدید و بدون در نظر گرفتن تعداد و حالت های بازشو ، تعداد لنگه در ، وجود کتیبه و نوع شیشه پنجره دوجداره عملاً غیر ممکن است. در حین طراحی داخلی و تعویض در و پنجره UPVC در بسیاری از موارد نیازی به آهن کشی جدید ندارد و شاسی قدیمی میتواند به عنوان شاسی در و پنجره UPVC جدید استفاده شود. همچنین جهت جلوگیری از ورود حشرات میتوان از انواع توری ثابت و یا پلیسه ای استفاده کرد. استفاده از توری پلیسه ای به عنوان بهترین انتخاب توصیه میشود. فریم توری پلیسه باید از جنس آلومینیومی و بادوام باشد تا پس از گذر زمان دچار افت نشود.

خرید بهترین پنجره دوجداره

۱- پروفیل سری ۷۰ ویستا بست بهترین پروفیل پنجره دوجداره یو پی وی سی موجود در بازار ایران است. پروفیل ویستا بست انعطاف بالایی دارد و مخصوصاً برای پنجره های قوسی شکل گزینه مناسبی است.

۲- یراق Vorno ترکیه و یراق Roto آلمان بهترین یراق آلات پنجره دوجداره یو پی وی سی موجود در بازار ایران است. یراق آلات Roto آلمان ۲۵% گرانتر است اما دوام و کیفیت بسیار بالایی دارد.

۳- حتماً از فوم پلی اورتان برای فیکس شدن، پس از نصب پنجره دوجداره استفاده شود زیرا از ورود گرد و غبار به داخل ساختمان جلوگیری میکند.

۴- از نوار گالوانیزه داخلی ۱.۵ سانتیمتری و همچنین لاستیک EPDM استفاده شده باشد.

۵- نصاب حرفه ای و مسلط به نصب پنجره دوجداره یو پی وی سی مهمترین بخش در خرید بهترین پنجره برای ساختمان شماست. نصاب پنجره از زمان اندازه گیری پنجره تا نصب پنجره دوجداره مهمترین وظیفه را در کسب رضایت کارفرما دارد.

شیشه پنجره دوجداره

در کنار انتخاب پروفیل پنجره دوجداره یا در دوجداره ، انتخاب صحیح انواع شیشه اعم از شیشه ساده و یا شیشه دکوراتیو شیشه بسیار مهم است. به طور معمول در پنجره دوجداره از دو شیشه به ضخامت 4 میل و 6 میل استفاده میشود. معمولاً شیشه خارجی 6 میل و شیشه داخلی 4 میل و از نوع شیشه سکوریت میباشد. شیشه سکوریت به شیشه ای اطلاق میشود که در فرآیند ساخت به نحوی گرما دیده که در صورت شکسته شدن به تکه های کوچک تقسیم شده و خطر و آسیب را به حداقل میرساند. قیمت شیشه پنجره دوجداره با توجه به اینکه کیفیت ساخت شیشه سکوریت و شیشه ساده در کارخانه ها بسیار متفاوت است. استفاده از شیشه با مقاومت بالا مخصوصاً در پنجره های با ابعاد بزرگ توصیه میشود. در غیر اینصورت پس از مدتی ترک در شیشه ظاهر میشود و هر دو شیشه خارجی و داخلی نیاز به تعویض دارد.

در صورت تمایل میتوان از انواع شیشه برجسته و یا کار شده متناسب با بودجه کارفرما نیز استفاده کرد. شیشه های برجسته معمولاً با استفاده از کاپرفویل طلایی و یا نقره ای ساخته میشوند. همچنین از شیشه های برجسته و طرحدار در کابینت آشپزخانه نیز استفاده میشود. همچنین در صورتی که بخواهید داخل واحد دید نداشته باشد میتوان از شیشه رفلکسی استفاده کرد. معمولاً شیشه خارجی را رفلکسی در نظر میگیرند و شیشه داخلی را ساده استفاده میکنند. همینطور استفاده از شیشه برنزی در ساختمان ها برای جلوگیری از نور خورشید بسیار معمول است.

در upvc
در دوجداره یو پی وی سی
در و پنجره دوجداره upvc منزل
در و پنجره دوجداره یو پی وی سی
پنجره دوجداره سفید
پنجره دوجداره
در دوجداره یو پی وس سی سفید
در دوجداره
پنجره دوجداره upvc اتاق خواب
پنجره دوجداره اتاق خواب
پنجره دوجداره upvc اداری
پنجره دوجداره اداری
پنجره دوجداره
پنجره دوجداره ساختمان
پنجره دوجداره
پنجره دوجداره آپارتمان
پنجره دوجداره
پنجره دوجداره منزل
پنجره دوجداره
پنجره دوجداره ترمال بریک منزل
پنجره دوجداره
پنجره دوجداره خانه
پنجره دوجداره
پنجره دوجداره ترمال بریک
پنجره دوجداره
شیشه برجسته پنجره دوجداره
پنجره دوجداره
شیشه پنجره دوجداره
پنجره دوجداره
ساخت پنجره دوجداره ترمال بریک
پنجره دوجداره
نصب پنجره دوجداره ترمال بریک
پنجره دوجداره
نصب پنجره دوجداره آپارتمان
پنجره دوجداره
نصب پنجره دوجداره ساختمان
ساخت پنجره دوجداره
ساخت پنجره دوجداره
ساخت پنجره یو پی وی سی
ساخت پنجره یو پی وی سی
تعویض شیشه پنجره دوجداره
تعویض شیشه پنجره دوجداره - قبل
تعویض شیشه پنجره دوجداره یو پی وی سی
تعویض شیشه پنجره دوجداره - بعد
پروفیل پنجره دوجداره بعد از نصب
پروفیل پنجره دوجداره بعد از نصب
پروفیل پنجره دوجداره یو پی وی سی قبل از نصب
پروفیل پنجره دوجداره قبل از نصب
پروفیل استاندارد پنجره دوجداره
پروفیل استاندارد پنجره دوجداره
نصب پنجره دوجداره یو پی وی سی
نصب پنجره دوجداره
پروفیل پنجره دوجداره
پروفیل پنجره دوجداره
پروفیل پنجره دوجداره طرح چوب
پروفیل پنجره دوجداره طرح چوب
در یو پی وی سی
در یو پی وی سی
ساخت در دوجداره
ساخت در دوجداره
پنجره دوجداره طرحدار
پنجره دوجداره طرحدار
در و پنجره دوجداره ساختمان
در و پنجره دوجداره ساختمان
قاب پنجره دوجداره
قاب پنجره دوجداره
ساخت در یو پی وی سی
ساخت در یو پی وی سی
پنجره دوجداره upvc در نمای شیشه ای
پنجره دوجداره در نمای شیشه ای
بازشو پنجره دوجداره یو پی وی سی
بازشو پنجره دوجداره
پنجره دوجداره نما کرتین وال
پنجره دوجداره نما
پنجره شیشه ای سکوریت ریلی
پنجره ریلی شیشه ای
پنجره upvc
پنجره دوجداره یو پی وی سی
انواع بازشو پنجره دوجداره
انواع بازشو پنجره دوجداره
شیشه رفلکسی
شیشه رفلکسی
شیشه پنجره دوجداره
شیشه پنجره دوجداره
شیشه سکوریت رنگی
شیشه سکوریت رنگی
شیشه سکوریت نرده
شیشه سکوریت نرده
پارتیشن شیشه سیکوریت
پارتیشن شیشه ای
شیشه سکوریت میرال
شیشه سکوریت میرال

سوالات متدوال پنجره دوجداره

قیمت پنجره دوجداره با پروفیل ویستابست یک لنگه یک میلیون و صد هزار تومان و دو لنگه یک میلیون و سیصد و پنجاه هزار تومان در هر متر مربع است.

شکل پنجره، کارخانه سازنده پروفیل، نوع شیشه، تعداد جداره شیشه، نوع و کیفیت یراق آلات و وجود کتیبه بالای پنجره.

پنجره سه جداره عایق صوتی و حرارتی بهتری نسبت به پنجره دوجداره است. البته در شرایطی که از پروفیل استاندارد و کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشد. در غیر اینصورت استفاده از آن نتیجه عکس دارد.

تقریباً خیلی اختلاف قیمت ندارند. فقط قیمت پروفیل سه جداره و قیمت شیشه به آن افزوده میشود.

کیفیت ساخت پنجره دوجداره یو پی وی سی در کل بالاتر است. معمولاً در بازار ایران به دلیل رقابت شدید قیمتی پنجره ترمال بریک آلومینیومی به خوبی ساخته نمیشود.

بله، فروشگاه ما واقع در شهرک غرب تهران نمایندگی طراحی و ساخت انواع پنجره دو جداره با پروفیل هافمن، وینتک، ویستابست و پلاسین است.

پرسش و پاسخ پنجره دوجداره

تعداد پرسش و پاسخ : 34

34 پاسخ

 1. سلام آقای مهندس من قصد تعویض پنجره های آهنی را با پنجره دوجداره خوب را دارم. پنجره های اتاق خواب و هال و آشپزخانه را میخواهم عوض کنم. لطفا اول قیمت تعوض پنجره موجود را بفرمایید و دوم اینکه چقدر زمان طول میکشد چون بدون پنجره نمیتوان در خانه زندگی کرد.
  متشکرم

  1. برای تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره جدید از پروفیل مخصوص به نام پروفیل بازسازی میشود. از آنجایی که تقریباً تمامی پنجره های آهنی بر روی کلاف آهنی اجرا میشوند میتوان از کلاف موجود برای پنجره های جدید نیز استفاده کرد. در صورتی که کلاف آهنی موجود نباشد نیز میتوان کلاف جدید را با استفاده از قوطی فولادی ساخت و در محل نصب کرد. بهتر است که کارشناس کار شما را بازدید کند و سپس نسبت به انتخاب نوع پروفیل و کلاف بندی تصمیم گیری شود. همچنین کار ساخت پروفیل و قاب پنجره دوجداره در کارگاه انجام میشود و پروفیل فقط در ساختمان نصب میشود از این رو پس از برداشتن پنجره قدیمی نسبت به نصب پنجره جدید اقدام میشود به این معنی که خانه شما بدون پنجره نخواهد ماند. لطفاً برای مشاوره بیشتر با همکاران ما تماس حاصل کنید تا شما را بیشتر راهنمایی کنند.
   واتساپ مهندس صادقی : 09121022495

 2. سلام آقای مهندس صادقی
  در حال حاضر ارزانترین پنجره دوجداره در بازار ایران چی هست؟ با توجه به افزایش قیمت ها شما چه پنجره ای را پیشنهاد میکنید؟

  1. سلام.. استفاده و نصب پنجره دوجداره ارزان و بی کیفیت به هیچ وجه توصیه نمیشود. با توجه به غیر استاندارد بودن برخی از پروفیل های موجود در بازار ایران که به اسم پروفیل در و پنجره دوجداره ترک به فروش میرسند در مجاورت شرایط جوی و همچنین آفتاب و با توجه به گذر زمان افتادگی در فریم پنجره دوجداره اتفاق خواهد افتاد که علاوه بر از دست رفتن عایق پنجره دوجداره پس از مدتی شکل ظاهری آن نیز از دست میرود. یکی از مشکلات معمول در پروفیل نامرغوب پنجره دوجداره افت فریم پنجره یا در است که این حالت پس از مدتی رخ میدهد و نشانه ظاهری آن باز و بسته شدن سخت در یا پنجره گیرکردن آن است. افت فریم پنجره و همچنین تغییر رنگ پروفیل از سفیدی به زردی از شایع ترین مشکلات پروفیل نامرغوب است. توصیه میکنیم که در صورت استفاده از پنجره دوجداره از پروفیل استاندارد و مرغوب استفاده کنید زیرا در غیر این صورت منجر به هدر رفت سرمایه تان خواهد شد. برای مشاوره پیش از خرید پنجره دوجداره و هماهنگی با نصاب پنجره لطفاً با شماره های فروشگاه در ارتباط باشید.
   واتساپ مهندس صادقی : 09121022495

 3. سلام.. من در شهر دماوند در حال ویلاسازی هستم با توجه به اینکه دماوند منطقه سردسیر هست شما کدام نوع پنجره دوجداره را توصیه میکنید؟

  1. شما هم میتوانیذ از پنجره دوجداره و هم از پنجره سه جداره برای منزل خود استفاده کنید. پنجره دوجداره و سه جداره میتواند از جنس پروفیل UPVC و یا از جنس آلومینیومی باشد. در صورتی که پنجره دوجداره آلومینیومی در مقابل نفوذ هوا و صوت ایزوله شده باشد به آن اصطلاحاً پنجره ترمال بریک میگویند. کیفیت ساخت پنجره دوجداره ترمال بریک با رنگ کوره ای و آنادایز از بهترین انواع پنجره برای ساختمان است اما با توجه به قیمت بالاتر پنجره ترمال بریک نسبت به پنجره یو پی وی سی برخی از کارفرمایان ترجیح میدهند که با کنترل هزینه ها اقدام به نصب پنجره دوجداره یو پی وی سی کنند. لطفاً برای اطلاعات بیشتر و درخواست ارسال پیش فاکتور پنجره دوجداره با شماره های فروشگاه در تماس باشید یا از طریق واتساپ به ما پیام بدهید.
   واتساپ مهندس صادقی : 09121022495

 4. سلام
  من میخوام پنجره دوجداره کنم خونم را و الان پنجره آهنی هست باید چیکار کنم؟
  لطفاً من را راهنمایی کنید

  1. در اینگونه موارد که اصطلاحاً به آن بازسازی پنجره دوجداره میگویند میتوان از پروفیل بازسازی پنجره دوجداره استفاده کرد. با توجه به اینکه شاسی کشی و کلاف کشی پنجره آهنی انجام شده از همان کلاف میتوان برای تعویض پنجره دوجداره نیز استفاده کرد اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که پروفیل بازسازی با پروفیل پنجره دوجداره ساختمان نوساز متفاوت است و در موارد تعویض پنجره قدیمی میتوان از همان شاسی موجود استفاده کرد. البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که تنها در شرایطی میتوان از کلاف پنجره قدیمی استفاده کرد که جنس آن آهنی باشد و توسط شاخک کاملاً در دیوار مهار شده است. این مطلب مخصوصاً در ساختمان های مرتفع بسیار مهم است زیرا فشار جریان باد در ساختمان های مرتفع زیاد است.

 5. سلام و خسته نباشین
  پتجره دوجداره ترمال بریک با یو پی وی سی فرقش چی هست؟
  کدومش بهتره؟

  1. پنجره دوجداره upvc با استفاده از پروفیل پی وی سی فشرده استفاده میشود در حال که در پنجره دوجداره ترمال بریک از پروفیل آلومینیومی استفاده میشود. از آنجایی که قیمت پروفیل آلومینیوم نسبت به پروفیل یو پی وی سی بیشتر است قیمت آن نیز به مراتب بالاتر است. همچنین استحکام پنجره دوجداره ترمال بریک نسبت به پروفیل یو پی وی سی بیشتر است و در ساختمان های مرتفع که نیروی باد به پنجره فشار زیادی وارد میکند بهتر است که از پنجره دوجداره ترمال بریک استفاده کنیم. پنجره یو پی وی سی سفید رنگ است و به دو روش رنگ کوره ای و یا لمینتی رنگ آمیزی و طرحدار میشود اما پنجره دوجداره ترمال بریک با استفاده از رنگ های پودری و آنادایز ( Anodized Aluminum ) که با استفاده از فرآیند آنادایزینگ حاصل میشود کاملاً ضد خش خواهد شد و دوام آن بسیار بالا خواهد رفت. به درستی میتوان گفت که بهترین رنگ پروفیل پنجره دوجداره آلومینیومی با استفاده از رنگ آنادایز حاصل خواهد شد.

 6. سلام و خسته نباشین
  پنجره دوجداره ارزان چی میتونم استفاده کنم و قیمتش چقدر میشه؟

  1. عامل اصلی تعیین قیمت پنجره دوجداره جنس پروفیل و شرکت سازنده آن و همچنین برند یراق آلات آن است. به طور کلی هر قیمت پنجره دوجداره شامل 5 آیتم مختلف است که برای طراحی و ساخت پنجره دوجداره ارزان میتوان از آن استفاده کرد : 1- پروفیل پنجره دوجداره ویتانوا ( Vitanova ) کیفیت مناسبی دارد و همچنین قیمت آن نیز نسبت به بقیه شرکت های تولید کننده پروفیل، اقتصادی تر است. پروفیل پنجره ویتانوا بر اساس متر طول محاسبه میشود و قیمت آن اعلام میشود. 2- یراق آلات پنجره دوجداره که استفاده از یراق آلات اندو ( Endow ) کیفیت مناسبی دارد و قیمت آن نیز به نسبت اقتصادی است. 3- شیشه دوجداره که توصیه میشود از شیشه ساده استفاده شود تا هزینه ها کاهش یابد. 4- برشکاری پروفیل که معمولاً قیمت ثابتی دارد و به ازای هر متر مربع از پنجره دوجداره در فاکتور شرکتی محاسبه میشود. 5- هزینه حمل و نصب پنجره دوجداره که معمولاً 15 درصد از مجموع 4 آیتم قبلی است. لذا هرچه در 4 آیتم اولیه صرفه جویی کنید مسلماً هزینه نهایی حمل و نصب نیز کمتر خواهد بود. توجه داشته باشید که برای ساخت پنجره دوجداره ارزان از پروفیل و یراق آلات غیر استاندارد استفاده نکنید.

 7. سلام
  من پنجره دوجداره یو پی وی سی نصب کردم ولی دائماً صدای زوزه میاد و خیلی ناراحت کننده ست. میخواستم بدونم دلیلش چی هست. طبقه نهم ساختمان هستیم.
  و اینکه میخواستم بدونم میشه این مشکل را برطرف کرد؟
  مرسی از توضیحات خوبتون

  1. در طبقات بالایی برج به دلیل فشار جریان باد و اتصال نادرست پروفیل پنجره دوجداره یو پی وی سی به کلاف فولادی ممکن است صدای زوزه از پنجره شنیده شود. با توجه به اینکه جنس پروفیل پنجره دوجداره upvc پلاستیک است اتصال پلاستیک با آن خواه ناخواه به درستی انجام نمیشود. در این شرایط الزاماً باید از پنجره دوجداره آلومینیومی استفاده کنیم که با توجه به مدیریت مصرف انرژی مطابق با مبحث 19 مقررات ملی ساختمان ایران انتخاب پنجره ترمال بریک بهترین گزینه است. حتی پروفیل 70 ویستابست هم که قویترین پروفیل upvc در بازار است مقاومت کافی برای مقابله با فشار جریان باد در طبقات بالایی برج را ندارد.

 8. سلام مهندس
  منظور از مدل پنجره دوجداره پا چلاقی چی هست؟

  1. پا چلاقی اصطلاحی در مهندسی معماری است و زمانی استفاده میشود که دو لنگه پنجره دوجداره قرینه یکدیگر نباشند و یکی از لنگه ها نسب به دیگری بلندتر باشد. معمولاً اگر در دوجداره و پنجره دوجداره در کنار یکدیگر قرار بگیرند این حالت به وجود می آید. با توجه به اینکه معمولاً ارتفاع پنجره دوجداره یک متر است و ارتفاع در دوجداره دو متر است اگر این دو در کنار یکدیگر قرار بگیرند حالت پا چلاقی به وجود می آید که معمولاً طراحان و نصابان از اصطلاح پنجره پا چلاقی در این مورد استفاده میکنند.

 9. پروفیل پنجره دوجداره تقلبی هم در بازار وجود دارد؟

  1. بله متأسفانه پروفیل پنجره دوجداره تقلبی نیز در بازار یافت میشود البته استفاده از لفظ تقلبی صحیح نیست بلکه بهتر است از لفظ پروفیل غیر استاندارد استفاده کنیم. پروفیل پلی وینیل کلراید سخت پنجره دوجداره یا PVC-U باید مطابق با استاندارد شماره 12291-1 سازمان ملی استاندارد ایران باشد. چنانچه ضوابط فنی پروفیل مطابق استاندارد نباشد پروفیل پنجره دوجداره غیر استاندارد تلقی میشود و ممکن است در عملکرد آن اختلال ایجاد شود. معمولاً پروفیل غیر استاندارد پنجره دوجداره نسبت به پروفیل های با کیفیت از قیمت کمتری برخوردار هستند و برخی از سازندگان به دلیل قیمت ارزان استفاده از این پروفیل ها را به پروفیل استاندارد ترجیح میدهند که قطعاً کار اشتباهی است. با توجه به اینکه عمده قیمت پنجره دوجداره به دلیل استفاده از نوع و برند پروفیل آن است توصیه میشود از شرکت های معتبر و برندهای مطرح بازار در ساخت پنجره دوجداره استفاده کنید. استفاده از پروفیل یو پی وی سی غیر استاندارد منجر به نفوذپذیری هوا و عدم عایق صوتی خواهد شد که قاعدتاً هدف اصلی استفاده از پنجره دوجداره را با چالش مواجه میکند.

 10. ضخامت شیشه پنجره دوجداره چقدر باید باشد؟
  من دوبار تا الان شیشه انداختم برای پنجره اما ترک میخورد. میخواستم بدانم چرا اینجوری میشه؟

  1. برای شیشه پنجره جداره معمولاً از شیشه 6 میلیمتری برای سمت خارجی و از شیشه 4 میلیمتری برای قسمت داخلی استفاده میشود. با توجه به پروفیل های موجود در بازار ایران بهترین ترکیب شیشه 6 میل و 4 میل است. با توجه به برند سازنده شیشه پنجره دوجداره وزن آن متفاوت است و همچنین کیفیت ساخت انواع شیشه نیز با یکدیگر متفاوت است. بهترین برند شیشه پنجره دوجداره در ایران شیشه فلوت قزوین است که وزن زیادی دارد و کیفیت آن بسیار بالاست. شیشه پنجره دوجداره از ضخامت 3 میلیمتر تا 12 میلیمتر تولید میشود. هرچه ضخامت شیشه بیشتر باشد عایق صوتی آن نیز بیشتر است اما درصد انتقال نور ( LT ) آن کمتر است. چنانچه ساخت پنجره دوجداره اصولی نباشد و پروفیل ها تاب داشته باشد شیشه در پروفیل تحت فشار است و در اثر انقباض و انبساط پروفیل ممکن است شیشه ترک بخورد. این نوع ترک معمولاً از گوشه ها و به صورت مویی شروع میشود و رفته رفته هم عمق و هم اندازه ترک بیشتر میشود. یکی دیگر از دلایل ترک خوردن شیشه پنجره دوجداره نشست ساختمان است که معمولاً منجر به ایجاد ترک های ناگهانی در شیشه ها میشود. توصیه ما این است که بازدید توسط کارشناس برای پنجره شما در محل انجام شود و نسبت به اصلاح پروفیل و نصب مجدد شیشه اقدام کنید.

 11. سلام و خسته نباشید
  برند پروفیل پنجره دوجداره را از کجا باید تشخیص بدهیم؟

  1. سلام.. برند پروفیل پنجره دوجداره معمولاً به صورت چاپی بر روی بدنه و در قسمت داخلی پروفیل حک شده است. کارخانه های معتبر ساخت پنجره دوجداره در واقع تولید کننده پروفیل یو پی وی سی هستند و ساخت پنجره دوجداره در کارگاه و یا کارخانه های کوچکتر صورت میگیرد. به عنوان مثال کارخانه پنجره دوجداره وینتک فقط پروقیل upvc تولید میکند و ساخت پنجره مطابق با ابعاد ساختمان توسط نمایندگی آن و در کارگاه هایی مجزا از کارخانه وینتک صورت میگیرد. توجه داشته باشید که در زمان خرید پنجره دوجداره به جنس پروفیل و برند سازنده آن در فاکتور اشاره شده باشد و همچنین توصیه میشود از شرکت هایی که در این زمینه تخصص دارند استفاده کنید و از سفارش دهی به اشخاصی که نمیشناسید به دلیل قیمت پایین خودداری کنید. خم دهی و جوش پروفیل upvc با استفاده از دستگاه انجام میشود و در صورتی که دستگاه مناسب در اختیار پیمانکار نباشد پنجره دوجداره upvc آببند و هوابند نخواهد شد و بعداً به مشکل میخورید.

 12. سلام آقای مهندس
  این که میفرمایید پنجره دوجداره یو پی وی سی خودش از بعد از مدتی می اندازد یعنی چی؟
  لطفاً پاسخ را برای من ایمیل کنید. مرسی

  1. سلام.. با توجه به اینکه پروفیل پنجره دوجداره upvc با استفاده پیچ فولادی به شاسی پنجره متصل میشود و با توجه به اینکه این اتصال به خوبی صورت نمیگیرد پس از مدتی تقابل پیچ و پلاستیک در صورت انقباض و انبساط پروفیل پنجره منجر به گشاد شدن محل سوراخ پیچ میشود. این مسئله پس از مدتی متعاقباً منجر به افتادگی پروفیل و در نهایت افتادگی کلی پنجره دوجداره یو پی وی سی خواهد شد. اگر اندکی دقت کنید پس از مدتی پنجره دوجداره به راحتی باز و بسته نمیشود و اصطلاحاً گیر دارد. در صورت استفاده از پروفیل متفرقه و یا پروفیل نامرغوب این مسئله چندین برابر بیشتر نمایان خواهد شد. پیشنهاد ما استفاده از پنجره دوجداره ترمال بریک به جای پنجره دوجداره upvc است. اما در صورتی که تمایل به نصب پنجره دوجداره upvc دارید پیشنهاد ما استفاده از پروفیل ویستابست است. برای مشاوره بیشتر لطفاً با واتساپ مهندس صادقی در ارتباط باشید.
   واتساپ مهندس صادقی : 09121022495

 13. سلام
  میشه از شیشه دکوراتیو به عنوان شیشه پنجره دوجداره پی وی سی یا پنجره دوجداره ترمال بریک استفاده کرد؟

  1. سلام.. بله امکان استفاده از شیشه دکوراتیو در پنجره دوجداره امکان پذیر است. تفاوتی نمیکند که پنجره دوجداره upvc باشد و ی اینکه ترمال بریک باشد. فقط از آنجایی که در پنجره دوجداره دو عدد شیشه داریم باید در نظر داشته باشید که شیشه دکوراتیو باید پشت به پشت نصب شود. همچنین استفاده از شیشه دکوراتیو با روکش اپوکسی چون حالت مات دارد برای پنجره ساختمان مناسب نیست و از شیشه دکوراتیو اپوکسی بیشتر در درب ورودی و پنجره غیر نورگیر استفاده میشود. بهترین انتخاب استفاده از شیشه دکوراتیو با کاپرفویل ( Cooper Foil ) مسی و یا طلایی است که زیبایی پنجره دوجداره را دوچندان میکند.

 14. سلام آقای مهندس
  شما پنجره دوجداره پی وی سی را پیشنهاد میکنید یا ترمال بریک؟

  1. سلام.. برای ساخت پنجره دوجداره میتوان هم از پروفیل یو پی وی سی استفاده کرد و هم از پروفیل آلومینیومی. چنانچه از پروفیل UPVC استفاده شود به آن پنجره دوجداره یو پی وی سی و چنانچه از پروفیل آلومینیومی استفاده شود به آن پنجره دوجداره آلومینیومی گفته میشود. حال چنانچه پنجره دوجداره آلومینیومی در مقابل صوت و حرارت عایق شود به آن پنجره ترمال بریک گفته میشود. قیمت پنجره ترمال بریک از پنجره دو جداره upvc بیشتر است و عایق بهتری نسبت به آن است. پنجره دوجداره ترمال بریک در گذر زمان افت نمیکند زیرا از آنجایی که اتصال پروفیل به شاسی با پیچ فولادی صورت میگیرد واضح است که اتصال پیچ فولادی به آلومینیوم بسیار بهتر از اتصال پیچ فولادی به پلاستیک است. همچنین پنجره دو جداره ترمال بریک بهتر درزگیری و یا اصطلاحاً هوابند میشود.

 15. سلام
  میخواستم هزینه ریلی کردن پنجره دوجداره یو پی وی سی را بپرسم. الان پنجره ها دوجداره آهنی است و بازشوی معمولی دارد و ابعادش ۳ متر در ۲ متر است
  مرسی از سایت خوبتون

  1. سلام.. بنا بر تجربه خدمت شما عرض میکنم که زمانیکه قصد ریلی کردن پنجره را دارید بهتر است از پنجره دوجداره آلومینیومی استفاده کنید. پنجره دوجداره یو پی وی سی زمانیکه ریلی میشود پس از مدت کوتاهی دچار افت میشود. از آنجاییکه اتصال پیج فلزی با پلاستیک به خوبی صورت نمیگیرد پس از مدت کوتاهی مثلاً 6 ماه، لنگه ریلی پنجره دوجداره یو پی وی سی دچار افت شده و بازشو به سختی باز و بسته خواهد شد. با توجه به این مسئله بحث هوابند شدن پنجره دوجداره نیز دچار اختلال خواهد شد و ممکن است نیاز به تعویض مجدد پنجره پیدا کنید.

  1. سلام.. تفاوت انواع پروفیل پنجره دوجداره UPVC در بازار ایران جدا از بحث کیفیت ساخت تفاوت هایی در فرم گیری مخصوصاً برای پنجره های با شکل خاص و همچنین بحث آببندی پنجره دوجداره مطرح است. تمامی انواع پروفیل پنجره دوجداره UPVC در ایران ساخته میشوند و معمولاً تحت لیسانس هستند. از پروفیل پنجره دوجداره UPVC میتوان به ویستا بست ، هافمن و وینتک اشاره کرد. در بین سه پروفیل نام برده پروفیل ویستا بست از کیفیت بالاتری برخوردار است.

 16. سلام ببخشید پنجره قدیمی ما قوسی هست بالاش که میخواهیم پنجره دوجداره کنیم از چه پروفیل پنجره استفاده کنیم که تمیز ساخته بشه؟ قوسش خوب کار بشه که هوا جریان پیدا نکنه
  مرسی از سایت خوبتون

  1. سلام.. مهمترین المان در اجرای صحیح قوس کتیبه پنجره دوجداره جدا از جنس و برند کارخانه سازنده پروفیل پنجره UPVC ، تکنولوژی دستگاه خم زن و قوس زن است. گروه ساختمانی سیمرغ با اختیار داشتن جدیدترین و مدرنترین دستگاه قوس زن پنجره دوجداره اجرای صحیح قوس را تضمین میکند. البته لازم به ذکر است که پروفیل پنجره UPVC ویستا بست بهترین گزینه برای پنجره های قوسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *