پنجره دوجداره

آخرین به روزرسانی در

پنجره دوجداره

استفاده از پنجره دوجداره بنا بر مقررات ملی ساختمان کشور ( مبحث ۱۹ – صرفه جویی در مصرف انرژی ساختمان ) در بهینه سازی مصرف انرژی توصیه شده است. به نوعی استفاده از سیستم پنجره دوجداره مبحثی الزامی در ساختمان های نوساز است. علاوه بر بهینه سازی مصرف انرژی و جلوگیری از هدر رفت گرمایش و سرمایش ساختمان ( به دلیل تبادل حرارتی با فضای بیرونی ) در و پنجره دو جداره به عنوان عایق صوتی نیز عمل میکند و محیط داخلی ساختمان را از آلودگی صوتی فضای خارج از ساختمان تا حد بسیار زیادی جدا میکند.  پنجره دوجداره معمولاً بر اساس پروفیل آن طبقه بندی میشود و در بازار ایران با دو نام ۱- پنجره دوجداره یو پی وی سی و  ۲- پنجره دوجداره ترمال بریک شناخته میشود.

در upvc
در دوجداره یو پی وی سی
پنجره دوجداره سفید
پنجره دوجداره
در و پنجره دوجداره upvc منزل
در و پنجره دوجداره یو پی وی سی
در دوجداره یو پی وس سی سفید
در دوجداره

پنجره دوجداره یو پی وی سی

پنجره دوجداره یو پی وی سی با توجه به تعداد لایه های آن نامگذاری میشود.  سیستم پروفیل پنجره میتواند دو جداره یا سه جداره باشد. معنی سیستم پروفیل دوجداره یعنی دولایه شیشه در ساخت پنجره استفاده شده است. معمولاً ضخامت شیشه بیرونی را ۶ میلیمتر و ضخامت شیشه داخلی را ۴ میلیمتر در نظر میگیرند. همچنین به منظور جلوگیری از ورود اشعه مضر آفتاب میتوان لایه بیرونی شیشه پنجره دوجداره را مقاوم در مقابل uv استفاده کرد که در بازار آن را اصطلاحاً شیشه برنز میگویند. بین دولایه شیشه پنجره دوجداره را عمدتاً با گاز آرگون پر میکنند تا عایق صوتی و حرارتی باشد.

پنجره دوجداره upvc اتاق خواب
پنجره دوجداره اتاق خواب
پنجره دوجداره
پنجره دوجداره ساختمان
پنجره دوجداره
پنجره دوجداره منزل
پنجره دوجداره upvc اداری
پنجره دوجداره اداری
پنجره دوجداره
پنجره دوجداره آپارتمان
پنجره دوجداره
پنجره دوجداره خانه

پنجره دوجداره ترمال بریک

پنجره دوجداره ترمال بریک در واقع همان پنجره اصلاح شده آلومینیومی است. پروفیل پنجره ترمال بریک کاملاً آلومینیومی میباشد. تنها تفاوت پنجره دوجداره ترمال بریک با نوع قدیمی پنجره آلومینیومی در یک لایه عایق پی وی سی آن است. در پنجره دوجداره ترمال بریک مابین دو شیشه از یک لایه پی وی سی لاستیکی استفاده میشود که در واقع عایق صوتی و حرارتی میباشد. ترتیب قرارگرفتن شیشه ها در پنجره دوجداره ترمال برک به مانند پنجره دوجداره یو پی وی سی است.

پنجره دوجداره
پنجره دوجداره ترمال بریک
پنجره دوجداره
شیشه پنجره دوجداره
پنجره دوجداره
نصب پنجره دوجداره ترمال بریک
پنجره دوجداره
پنجره دوجداره ترمال بریک منزل
پنجره دوجداره
شیشه برجسته پنجره دوجداره
پنجره دوجداره
ساخت پنجره دوجداره ترمال بریک

تفاوت قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی و پنجره دوجداره ترمال بریک

تا چند سال پیش در بازار ایران قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی و پنجره دوجداره ترمال بریک تقریباً برابر بودند و حتی پنجره دوجداره یو پی وی سی اندکی گرانتر بود. اما امروزه پس از گذشت چند سال به دلیل افزایش عجیب قیمت آلومینیوم در بازار ایران قیمت پنجره ترمال بریک تقریباً ۵۰ درصد گرانتر از پنجره یو پی وی سی تمام میشود. همچنین رشد واردات پروفیل یو پی وی سی باعث شده است قیمت پنجره یو پی وی سی کمتر شود.

پنجره دوجداره
نصب پنجره دوجداره ساختمان
ساخت پنجره یو پی وی سی
ساخت پنجره یو پی وی سی
پنجره دوجداره
نصب پنجره دوجداره آپارتمان
ساخت پنجره دوجداره
ساخت پنجره دوجداره

پروفیل پنجره دوجداره

انتخاب درست پروفیل یو پی وی سی تقریباً مهمترین و تاثیرگذار ترین عامل در  کیفیت در و پنجره یو پی وی سی است. همچنین نوع پروفیل مصرفی اصلی ترین عامل تعیین قیمت نهایی در و پنجره دوجداره است. به نحوی که کیفیت پایین پروفیل پنجره باعث بروز مشکلاتی از قبیل شکستن و تابدار شدن آن پس از مدتی از نصب میشود. برای تشخیص پروفیل با کیفیت از پروفیل نامرغوب روش های متفاوتی وجود دارد. بطور مثال رنگ سفید پروفیل بی کیفیت در کنار رنگ سفید کاغذ به زردی متمایل است. با توجه به یک قاعده کلی رنگ پروفیل با کیفیت سفید یخچالی است. پروفیل پنجره دوجداره وین تک را میتوان به عنوان یکی ار مرغوبترین انواع پروفیل معرفی کرد.

پنجره دوجداره
تعویض شیشه پنجره دوجداره - قبل
پروفیل پنجره دوجداره یو پی وی سی قبل از نصب
پروفیل پنجره دوجداره قبل از نصب
تعویض شیشه پنجره دوجداره یو پی وی سی
تعویض شیشه پنجره دوجداره - بعد
پنجره دوجداره
پروفیل پنجره دوجداره بعد از نصب

جنس پروفیل یو پی وی سی

اکثر پروفیل های موجود در بازار ایران وارداتی از کشور ترکیه است و در و پنجره یو پی وی سی در داخل کشور در کارگاه های پنجره سازی مونتاژ میشود. همچنین کیفیت جوش محل اتصال پروفیل ها به یکدیگر بمستقیماً بر کیفیت کلی سیستم پنجره دو جداره موثر است. برخی از تولیدکنندگان از نوار گالوانیزه در ساخت در و پنجره یو پی وی سی استفاده نمیکنند که باعث افت استحکام پروفیل پنجره میشود اما منجر به پایین آمدن قیمت کلی میشود که اجتناب از این مورد اکیداً توصیه میشود.

نوع شیشه مصرفی ( شیشه رفلکسی یا ساده ) نیز در قیمت کلی بسیار مهم است. همچنین عدم اجرای اصولی درز بندی باعث میشود به مرور زمان سطح داخلی مابین شیشه ها بخار کند.

نصب پنجره دوجداره یو پی وی سی
نصب پنجره دوجداره
پروفیل پنجره دوجداره
پروفیل پنجره دوجداره
در یو پی وی سی
در یو پی وی سی
پنجره دوجداره طرحدار
پنجره دوجداره طرحدار
قاب پنجره دوجداره
قاب پنجره دوجداره
پنجره دوجداره
پروفیل استاندارد پنجره دوجداره
پروفیل پنجره دوجداره طرح چوب
پروفیل پنجره دوجداره طرح چوب
ساخت در دوجداره
ساخت در دوجداره
در و پنجره دوجداره ساختمان
در و پنجره دوجداره ساختمان
ساخت در یو پی وی سی
ساخت در یو پی وی سی

قیمت پنجره دوجداره

تقریباً مهمترین اصل در  انتخاب در و پنجره دوجداره در ایران قیمت آن است. اغلب کارفرمایان برای اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره و یا مقایسه آن با قیمت دیگر تولید کنندگان ، درخواست اعلام قیمت در و پنجره دوجداره بر حسب مترمربع را می کنند. استعلام قیمت بدون بازدید حضوری عملاً یکی از شیوه های کاملاً غلط است و تولیدکنندگان با سابقه و مطرح از چنین کاری سر باز میزنند. زیرا استعلام اولیه قیمت بدون بازدید ممکن است تا ۲ برابر افزایش یابد. از این رو محاسبه و مقایسه قیمت بدون بازدید و بدون در نظر گرفتن تعداد و حالت های بازشو ، تعداد لنگه در ، وجود کتیبه و نوع شیشه پنجره دوجداره عملاً غیر ممکن است.

پنجره دوجداره upvc در نمای شیشه ای
پنجره دوجداره در نمای شیشه ای
بازشو پنجره دوجداره یو پی وی سی
بازشو پنجره دوجداره
پنجره دوجداره نما کرتین وال
پنجره دوجداره نما
پنجره upvc
پنجره دوجداره یو پی وی سی

تعویض پنجره دوجداره

در حین بازسازی منزل تعویض در و پنجره UPVC در بسیاری از موارد نیازی به آهنکشی جدید ندارد و شاسی قدیمی میتواند به عنوان شاسی در و پنجره UPVC جدید استفاده شود. همچنین جهت جلوگیری از ورود حشرات میتوان از انواع توری ( ثابت و یا پلیسه ای ) استفاده کرد. استفاده از توری پلیسه ای به عنوان بهترین انتخاب توصیه میشود.

پنجره شیشه ای سکوریت ریلی
پنجره ریلی شیشه ای
پنجره دوجداره
انواع بازشو پنجره دوجداره

شیشه پنجره دوجداره

درکنار انتخاب پروفیل پنجره دوجداره یا در دوجداره ، انتخاب صحیح شیشه بسیار مهم است. به طور معمول در پنجره دوجداره از دو شیشه به ضخامت ۴ میل و ۶ میل استفاده میشود. معمولاً شیشه خارجی ۶ میل و شیشه داخلی ۴ میل و از نوع شیشه سکوریت میباشد. شیشه سکوریت به شیشه ای اطلاق میشود که در فرآیند ساخت به نحوی گرما دیده که در صورت شکسته شدن به تکه های کوچک تقسیم شده و خطر و آسیب را به حداقل میرساند.

شیشه رفلکسی
شیشه رفلکسی
شیشه سکوریت رنگی
شیشه سکوریت رنگی
شیشه پنجره دوجداره
شیشه پنجره دوجداره
شیشه سکوریت نرده
شیشه سکوریت نرده

قیمت شیشه پنجره دوجداره

قیمت شیشه پنجره دوجداره با توجه به اینکه کیفیت ساخت شیشه سکوریت و شیشه ساده در کارخانه ها بسیار متفاوت است. استفاده از شیشه با مقاومت بالا مخصوصاً در پنجره های با ابعاد بزرگ توصیه میشود. در غیر اینصورت پس از مدتی ترک در شیشه ظاهر میشود و هر دو شیشه خارجی و داخلی نیاز به تعویض دارد.

همچنین در صورتی که بخواهید داخل واحد دید نداشته باشد میتوان از شیشه رفلکسی استفاده کرد. معمولاً شیشه خارجی را رفلکسی در نظر میگیرند و شیشه داخلی را ساده استفاده میکنند. همینطور استفاده از شیشه برنزی در ساختمان ها برای جلوگیری از نور خورشید بسیار معمول است.

پارتیشن شیشه سیکوریت
پارتیشن شیشه ای
شیشه سکوریت میرال
شیشه سکوریت میرال
سوالات متداول پنجره دوجداره

قیمت پنجره دوجداره چقدر است؟

قیمت پنجره دوجداره با پروفیل هافمن یک لنگه ۳۰۰ هزار تومان و دو لنگه ۵۵۰ هزار تومان در هر متر مربع است.

عوامل موثر در تغییر قیمت پنجره دوجداره چیست؟

شکل پنجره، کارخانه سازنده پروفیل، نوع شیشه، تعداد جداره شیشه، نوع و کیفیت یراق آلات و وجود کتیبه بالای پنجره.

فرق بین پنجره دوجداره و پنجره سه جداره چیست؟

پنجره سه جداره عایق صوتی و حرارتی بهتری نسبت به پنجره دوجداره است. البته در شرایطی که از پروفیل استاندارد و کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشد. در غیر اینصورت استفاده از آن نتیجه عکس دارد.

تفاوت قیمت پنجره دوجداره و پنجره سه جداره چقدر است؟

تقریباً خیلی اختلاف قیمت ندارند. فقط قیمت شیشه به آن افزوده میشود.

پنجره دوجداره یو پی وی سی بهتر است یا پنجره دوجداره ترمال بریک؟

کیفیت ساخت پنجره دوجداره یو پی وی سی در کل بالاتر است. معمولاً در بازار ایران به دلیل رقابت شدید قیمتی پنجره ترمال بریک آلومینیومی به خوبی ساخته نمیشود.

آیا شما نمایندگی فروش پنجره دوجداره هستید؟

بله، فروشگاه ما واقع در شهرک غرب تهران نمایندگی طراحی و ساخت انواع پنجره دو جداره با پروفیل هافمن، وینتک، ویستابست و پلاسین است.