به روز رسانی در
مهندس صادقی

کارشناس ارشد عمران - سازه
عضو نظام مهندسی تهران
19 سال سابقه اجرایی

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره یو پی وی سی و ترمال بریک و نصب پنجره دوجداره با اکیپ مجرب و نظارت مهندس و فاکتور شرکتی

پنجره دوجداره در ساختمان بنا بر توصیه مقررات ملی ساختمان کشور مبحث ۱۹ ، صرفه جویی در مصرف انرژی ساختمان در بهینه سازی مصرف انرژی توصیه شده است. به نوعی استفاده از سیستم پنجره دوجداره مبحثی الزامی در ساختمان های نوساز است. علاوه بر بهینه سازی مصرف انرژی و جلوگیری از هدر رفت گرمایش و سرمایش ساختمان به دلیل تبادل حرارتی با فضای بیرونی در و پنجره دوجداره به عنوان عایق صوتی نیز عمل میکند و محیط داخلی ساختمان را از آلودگی صوتی فضای خارج از ساختمان جدا میکند. یکی از مسائلی که ذهن کارفرمایان را به خود مشغول میکند نحوه قیمت گذاری پنجره دوجداره است. ابتدا باید در نظر داشت که قیمت گذاری پنجره دوجداره بر اساس متر مربع کار اشتباهی است.هر فاکتور پنجره دوجداره شامل ۴ آیتم به شرح زیر است.

۱- پروفیل پنجره دوجداره : منظور از پروفیل در واقع مجموع فریم و وادار پنجره است. با توجه به فرم پنجره و همچنین نحوه بازشوی پنجره، کلاف بندی فریم پنجره دوجداره نیز متفاوت است. فریم پنجره دو جداره از پروفیل های موجود در بازار ایران تولید و ساخته میشود. از پروفیل های مطرح میتوان به ویستا بست و هافمن و وینتک اشاره کرد. به تجربه میتوان گفت که پروفیل ویستا بست بهترین پروفیل داخل بازار ایران است. تقریباً پروفیل های موجود در بازار ایران تولید داخل هستند و تنها تحت لیسانس شرکت های آلمانی فعالیت میکنند. قیمت گذاری پروفیل پنجره دوجداره بر اساس متر طول محاسبه میشود.

۲- یراق آلات پنجره دوجداره : با توجه به نحوه بازشوی پنحره دوجداره قیمت یراق آلات آن نیز متفاوت است. یراق آلات موجود در بازار ایران وارداتی از کشور آلمان، ترکیه و ساخت ایران است. معمولاً در ایران از یراق آلات کشور ترکیه استفاده میشود که البته اندکی گرانتر از یراق آلات تولید داخل است. دوام یراق آلات ترک نسبت به یراق آلات پنجره دوجداره ایرانی بالاتر است. یراق آلات پنجره در فاکتور به صورت تعدادی محاسبه میشود.

۳- شیشه پنجره دوجداره : شیشه پنجره دوجداره باید سیکوریت باشد. در شرایطی که ضربه ای به پنجره وارد شود احتمال شکستن شیشه هست از این رو استفاده از شیشه سیکویت خطرات ناشی از شکستن شیشه را به حداقل میرساند. استفاده از شیشه ۴ میلیمتری و ۶ میلیمتری بهترین ترکیب برای شیشه پنجره دوجداره است. با توجه به فاصله میانی پروفیل، ترکیب شیشه ۴ میلیمتری و ۶ میلیمتری بهترین حالت است. در فضای خالی شیشه دوجداره معمولاً از گاز آرگون استفاده میشود. برای این منظور از سوپاپ مخصوصی که روی فریم شیشه تعبیه شده است استفاده میشود. فرآیند ساخت شیشه دوجداره بهتر است در کارخانه صورت گیرد. فضای مابین شیشه ها باید ابتدا وکیوم شود و سپس گاز آرگون تزریق شود سپس شیشه ها با چسب و لاستیک مخصوص به هم متصل شوند. روی لاستیک باید با فویل آلومینیومی کاملاً پوشیده شود تا پس از گذشت زمان فضای مابین شیشه ها بخار نگیرد. اکثر شیشه های دوجداره که در کارگاه ساخته میشوند پس از مدتی بخار میگیرند. شیشه پنجره دوجداره بر اساس متر مربع در فاکتور محاسبه میشود.

۴- نصب پنجره دوجداره : در ساختمان های نوساز کلاف فولادی پنجره دوجداره باید با توجه به طرح و فرم پنجره در جای خود نصب شود. فریم فولادی باید کاملاً در جای خود از طرفین مهار شود و به گونه ای مستحکم شود که بتواند وزن پنجره دوجداره را تحمل کند. برای مهار فریم فولادی میتوان میلگرد را با استفاده از جوش به فریم متصل کرد و سپس میلگرد در دیوار مهار شود. در شرایطی که پنجره دوجداره حین بازسازی ساختمان قرار است نصب شود از فریم فولادی موجود پنجره های قدیمی میتوان استفاده کرد. فقط ذکر این نکته لازم است که استحکام فریم فولادی باید توسط کارشناس بررسی شود.

برای محاسبه قیمت پنجره دوجداره حتماً پیش فاکتور رسمی بگیرید. همچنین نوع پروفیل و طول آن حتماً در پیش فاکتور باید قید شود. به عنوان مثال نوع پروفیل ، جنس پروفیل و کارخانه سازنده آن تاثیر مستقیمی بر قیمت تمام شده دارد. شناخت دقیق پروفیل پنجره دوجداره پیش از سفارش و نصب کار الزامی است. همچنین چنانچه انواع یراق آلات پنجره دوجداره  وارداتی و یا تولید ایران باشد بر قیمت تمام شده موثر است.

پنجره دوجداره معمولاً بر اساس پروفیل آن طبقه بندی میشود و در بازار ایران با دو نام ۱- پنجره دوجداره یو پی وی سی و  ۲- پنجره دوجداره ترمال بریک شناخته میشود.

۱- پنجره دوجداره یو پی وی سی : پنجره دوجداره یو پی وی سی ( Upvc windows ) با توجه به تعداد لایه های آن نامگذاری میشود.  سیستم پروفیل پنجره میتواند دو جداره یا سه جداره باشد. معنی سیستم پروفیل دوجداره یعنی دولایه شیشه در ساخت پنجره استفاده شده است. معمولاً ضخامت شیشه بیرونی را ۶ میلیمتر و ضخامت شیشه داخلی را ۴ میلیمتر در نظر میگیرند. همچنین به منظور جلوگیری از ورود اشعه مضر آفتاب میتوان لایه بیرونی شیشه پنجره دوجداره را مقاوم در مقابل uv استفاده کرد که در بازار آن را اصطلاحاً شیشه برنز میگویند. بین دولایه شیشه پنجره دوجداره را عمدتاً با گاز آرگون پر میکنند تا عایق صوتی و حرارتی باشد.

۲- پنجره دوجداره ترمال بریک : پنجره دوجداره ترمال بریک ( Thermal windows ) که اصطلاحاً به آن پنجره ترمال نیز میگویند. در واقع همان پنجره اصلاح شده آلومینیومی است. پروفیل پنجره ترمال بریک کاملاً آلومینیومی میباشد. تنها تفاوت پنجره دوجداره ترمال بریک با نوع قدیمی پنجره آلومینیومی در یک لایه عایق پی وی سی آن است. در پنجره دوجداره ترمال بریک مابین دو شیشه از یک لایه پی وی سی لاستیکی استفاده میشود که در واقع عایق صوتی و حرارتی میباشد. ترتیب قرارگرفتن شیشه ها در پنجره دوجداره ترمال برک به مانند پنجره دوجداره یو پی وی سی است.

تا چند سال پیش در بازار ایران قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی و پنجره دوجداره ترمال بریک تقریباً برابر بودند و حتی پنجره دوجداره یو پی وی سی اندکی گرانتر بود. اما امروزه پس از گذشت چند سال به دلیل افزایش عجیب قیمت آلومینیوم در بازار ایران قیمت پنجره ترمال بریک تقریباً ۵۰ درصد گرانتر از پنجره یو پی وی سی تمام میشود. همچنین رشد واردات پروفیل یو پی وی سی باعث شده است قیمت پنجره یو پی وی سی کمتر شود. مزایای

مزایای پنجره دوجداره

۱- بهینه سازی مصرف انرژی : پنجره دوجداره عایق حرارتی بسیار مطلوبی است به گونه ای که تا ۲۰% در هزینه های مصرفی گرمایش و سرمایش ساختمان صرفه جویی میکند.

۲- عایق صوتی مناسب : در پنجره دوجداره به دلیل اینکه از گاز آرگون در فضای مابین شیشه ها استفاده شده است تا ۳۰ دسی بل منجر به کاهش صدای فضای بیرون ساختمان میشود. در ساختمان هایی که نزدیک اتوبان و یا خیابان های شلوغ هستند استفاده از پنجره دوجداره در کاهش آلودگی صوتی بسیار موثر است.

۳- مهار اشعه مضر خورشید UV : در شیشه پنجره دوجداره میتوان شیشه برنز استفاده کرد و در صورت لزوم از برچسب UV استفاده کرد. استفاده از شیشه های UV از اشعه های مضر خورشید تا ۷۰% جلوگیری میکنند.

۴- عدم بخار شیشه : از آنجایی که در فضای مابین شیشه های پنجره دوجداره از پودر رطوبت گیر استفاده میشود. فضای مابین شیشه ها را بخار نمیگیرد.

۵- نصب پنجره دوجداره بسیار آسان است و میتوان حتی از فریم فولادی موجود در پنجره های آهنی قدیمی نیز استفاده کرد.

معایب پنجره دوجداره : پنجره دوجداره اگر به درستی ساخته و نصب نشود به طور کامل در قاب پنجره فیکس نخواهد شد. این مورد مخصوصاً در پنجره های قوسی شکل بیشتر نمایان میشود. برای ایجاد قوس ابتدا باید پروفیل مناسب اینکار را تشخیص داد که این مسئولیت کارشناس است. در بسیاری از موارد کارفرمایان برای اینکه هزینه کمتری بکنند به سرغ افراد غیر متخصص و پروفیل های ارزان قیمت و بی کیفیت میروند که قطعاً منجر به پشیمانی خواهد شد. نصابان غیر حرفه ای پس از نصب پنجره دوجداره با استفاده از فوم درزگیر اقدام به فیکس کردن گوشه های پنجره میکنند که این کار منظره بسیار زشتی را به همراه خواهد داشت.

در upvc
در دوجداره یو پی وی سی
پنجره دوجداره سفید
پنجره دوجداره
پنجره دوجداره upvc اتاق خواب
پنجره دوجداره اتاق خواب
پنجره دوجداره
پنجره دوجداره ساختمان
پنجره دوجداره
پنجره دوجداره منزل
پنجره دوجداره
پنجره دوجداره ترمال بریک
پنجره دوجداره
شیشه پنجره دوجداره
پنجره دوجداره
نصب پنجره دوجداره ترمال بریک
پنجره دوجداره
نصب پنجره دوجداره ساختمان
ساخت پنجره یو پی وی سی
ساخت پنجره یو پی وی سی
در و پنجره دوجداره upvc منزل
در و پنجره دوجداره یو پی وی سی
در دوجداره یو پی وس سی سفید
در دوجداره
پنجره دوجداره upvc اداری
پنجره دوجداره اداری
پنجره دوجداره
پنجره دوجداره آپارتمان
پنجره دوجداره
پنجره دوجداره خانه
پنجره دوجداره
پنجره دوجداره ترمال بریک منزل
پنجره دوجداره
شیشه برجسته پنجره دوجداره
پنجره دوجداره
ساخت پنجره دوجداره ترمال بریک
پنجره دوجداره
نصب پنجره دوجداره آپارتمان
ساخت پنجره دوجداره
ساخت پنجره دوجداره

پنجره دوجداره یو پی وی سی

انتخاب درست پروفیل یو پی وی سی تقریباً مهمترین و تاثیرگذار ترین عامل در  کیفیت در و پنجره دوجداره یو پی وی سی است. همچنین نوع پروفیل مصرفی اصلی ترین عامل تعیین قیمت نهایی در و پنجره دوجداره است. به نحوی که کیفیت پایین پروفیل پنجره باعث بروز مشکلاتی از قبیل شکستن و تابدار شدن آن پس از مدتی از نصب میشود. برای تشخیص پروفیل با کیفیت از پروفیل نامرغوب روش های متفاوتی وجود دارد. استاندارد پروفیل پنجره دوجداره با پروفیل پلی وینیل کلراید سخت PVC-U باید منطبق بر استاندارد شماره 12291-1 سازمان ملی استاندارد ایران باشد در غیر اینصورت پروفیل استفاده شده در سخت پنجره دوجداره غیر استاندارد تلقی میشود و باید از استفاده از آن در پروژه های ساختمانی ممانعت به عمل آورد. استاندارد مذکور در مورد الزامات، طبقه بندی ها و همچنین روش های آزمون پروفیل پنجره دوجداره استاندارد است. بطور مثال رنگ سفید پروفیل بی کیفیت در کنار رنگ سفید کاغذ به زردی متمایل است. با توجه به یک قاعده کلی رنگ پروفیل با کیفیت سفید یخچالی است. پروفیل پنجره دوجداره UPVC بر اساس مقاطع مختلف و کاربرد به شرح زیر تقسیم بندی میشود :

۱- پروفیل فریم پنجره دوجداره یو پی وی سی ( Frame ) : پروفیل فریم به عنوان قاب دور پنجره استفاده میشود. در واقع پروفیل فریم به عنوان کلاف اصلی پنجره مورد استفاده قرار میگیرد. پروفیل فریم به عنوان بخش اصلی هر نوع پنجره دوجداره یو پی وی سی و یا در دوجداره UPVC کاربرد دارد. چهارچوب تمامی در و پنجره های یو پی وی سی با پروفیل فریم کلاف بندی میشود. پروفیل فریم در ابعاد ۶ سانتیمتری و ۷ سانتیمتری توسط شرکت های تولید پروفیل ساخته میشود. نوع ۷ سانتیمتری آن در بازار ایران بیشتر کاربرد دارد. پروفیل های پنجره دوجداره UPVC موجود در بازار بر اساس نوع، کارایی و عملکرد با یکدیگر متفاوت هستند. پروفیل فریم بر اساس کارایی به سه دسته اصلی نوسازی، بازسازی و کشویی تقسیم میشود.

۲- پروفیل میانی و یا مولیون ( Mullion ) : پروفیل مولیون که قبلاً به آن پروفیل وادار نیز گفته میشد در ساخت و تولید انواع پنجره دوجداره یو پی وی سی کاربرد دارد. پروفیل مولیون در دو ابعاد ۶ سانتیمتری و ۷ سانتیمتری تولید و ساخته میشود. در پروفیل مولیون ۶ سانتیمتری عرض کف پروفیل ۶۰ میلیمتر است که اصطلاحاً به آن پروفیل مولیون سری ۶۰ نیز میگویند. همچنین عرض کف پروفیل ۷ سانتیمتری که به آن پروفیل مولیون سری ۷۰ نیز میگویند ۷۰ میلیمتر است. در ایران معمولاً از پروفیل مولیون سری ۶۰ به عنوان پروفیل میانی پنجره دوجداره یو پی وی سی استفاده میشود. اما برای پنجره های سه جداره از پروفیل مولیون سری ۷۰ استفاده میشود. همچنین برای پنچره های معمولی از پروفیل مولیون ثابت و برای پنجره های فرانسوی از پروفیل مولیون متحرک استفاده میشود. پروفیل مولیون متحرک را اصطلاحاً اورهنگ ( Overhung ) میگویند. همچنین پروفیل کتیبه کشویی نیز نوع دیگری از پروفیل میانی است که به دلیل فرم ظاهری و کاربرد اندکی با پروفیل مولیون ثابت و متحرک متفاوت است. در پنجره دو جداره فرانسوی بازشوها به صورت متحرک از یکدیگر جدا میشوند و پروفیل مولیون ثابت اجرا نمیشود. پنجره دو جداره فرانسوی به دلیل افت لنگه های بازشو پس از گذر زمان امروزه خیلی مورد استفاده قرار نمیگیرند. بهتر است که در این شرایط از پروفیل مولیون ثابت استفاده شود.

۳- پروفیل بازشو یا سش ( Sash ) : پروفیل سش در پنجره یو پی وی سی به عنوان پروفیل بازشو استفاده میشود. پروفیل بازشو یا پروفیل سش به سه صورت پروفیل بازشو در دوجداره و پروفیل پنجره دوجداره و پروفیل کشویی تولید و مورد استفاده قرار میگیرد. پروفیل سش کشویی فقط در پنجره دوجداره با بازشوی کشویی مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین از نظر طولی پروفیل سش در دوجداره از پروفیل سش پنجره دوجداره بلندتر است.

۴- پروفیل پنل ( Panel ) : کاربرد این پروفیل به عنوان دیوار و یا پارتیشن و به جای شیشه است. پروفیل پنل دارای ارتفاع ۱۰ سانتیمتری و همچنین عرض آن ۲ سانتیمتر است. از این پروفیل برای پوشاندن در و پنجره یو پی وی سی استفاده میشود.

۵- پروفیل زهوار ( Glazing ) : پروفیل زهوار یا پروفیل زوار به منظور ثابت نگه داشتن شیشه در پنجره دو جداره یو پی وی سی استفاده میشود. پروفیل زهوار به دو دسته اصلی پروفیل برای شیشه پنجره تک جداره و دو جداره تولید و بفروش میرسد. معمولاً از پروفیل زهوار دکوراتیو در ساخت پنجره دوجداره استفاده میشود. پروفیل زهوار برای فیکس کردن شیشه و فریم استفاده میشود.

۶- پروفیل کوپلینگ ( Coupling ) : از پروفیل کوپلینگ به عنوان اتصال فریم پنجره یو پی وی سی به قاب فولادی خارجی استفاده میشود.

اکثر پروفیل های موجود در بازار ایران تولید داخل است و در و پنجره یو پی وی سی در داخل کشور در کارخانه و کارگاه های پنجره سازی مونتاژ میشود. پنجره دوجداره باید مطابق با استاندارد ASTM F1915 سازمان مواد و مصالح آمریکا باشد. در صورتی که پنجره دوجداره استاندارد نباشد در بحث عایق آن مشکل بوجود می آید و نمیتواند عملکرد خود را به خوبی انجام دهد. همچنین کیفیت جوش محل اتصال پروفیل ها به یکدیگر مستقیماً بر کیفیت کلی سیستم پنجره دو جداره موثر است. برخی از تولیدکنندگان از نوار گالوانیزه در ساخت در و پنجره یو پی وی سی استفاده نمیکنند که باعث افت استحکام پروفیل پنجره میشود اما منجر به پایین آمدن قیمت کلی میشود که استفاده از نوار گالوانیزه اکیداً توصیه میشود. نوع شیشه مصرفی ( شیشه رفلکسی یا ساده ) نیز در قیمت کلی بسیار مهم است. همچنین عدم اجرای اصولی درز بندی باعث میشود به مرور زمان سطح داخلی مابین شیشه ها بخار کند.

تقریباً مهمترین اصل در  انتخاب در و پنجره دوجداره در ایران قیمت آن است. اغلب کارفرمایان برای اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره و یا مقایسه آن با قیمت دیگر تولید کنندگان ، درخواست اعلام قیمت در و پنجره دوجداره بر حسب مترمربع را می کنند. استعلام قیمت بدون بازدید حضوری عملاً یکی از شیوه های کاملاً غلط است و تولیدکنندگان با سابقه و مطرح از چنین کاری سر باز میزنند. زیرا استعلام اولیه قیمت بدون بازدید ممکن است تا ۲ برابر افزایش یابد. از این رو محاسبه و مقایسه قیمت بدون بازدید و بدون در نظر گرفتن تعداد و حالت های بازشو ، تعداد لنگه در ، وجود کتیبه و نوع شیشه پنجره دوجداره عملاً غیر ممکن است. در حین طراحی داخلی منزل و تعویض در و پنجره UPVC در بسیاری از موارد نیازی به آهنکشی جدید ندارد و شاسی قدیمی میتواند به عنوان شاسی در و پنجره UPVC جدید استفاده شود. همچنین جهت جلوگیری از ورود حشرات میتوان از انواع توری ثابت و یا پلیسه ای استفاده کرد. استفاده از توری پلیسه ای به عنوان بهترین انتخاب توصیه میشود. فریم توری پلیسه باید از جنس آلومینیومی و بادوام باشد تا پس از گذر زمان دچار افت نشود.

خرید بهترین پنجره دوجداره :

۱- پروفیل سری ۷۰ ویستا بست بهترین پروفیل پنجره دوجداره یو پی وی سی موجود در بازار ایران است. پروفیل ویستا بست انعطاف بالایی دارد و مخصوصاً برای پنجره های قوسی شکل گزینه مناسبی است.

۲- یراق Vorno ترکیه و یراق Roto آلمان بهترین یراق آلات پنجره دوجداره یو پی وی سی موجود در بازار ایران است. یراق آلات Roto آلمان ۲۵% گرانتر است اما دوام و کیفیت بسیار بالایی دارد.

۳- حتماً از فوم پلی اورتان برای فیکس شدن، پس از نصب پنجره دوجداره استفاده شود زیرار از ورود گرد و غبار به داخل ساختمان جلوگیری میکند.

۴- از نوار گالوانیزه داخلی ۱.۵ سانتیمتری و همچنین لاستیک EPDM استفاده شده باشد.

۵- نصاب حرفه ای و مسلط ه نصب پنجره دوجداره یو پی وی سی مهمترین بخش در خرید بهترین پنجره برای ساختمان شماست. نصاب پنجره از زمان اندازه گیری پنجره تا نصب پنجره دوجداره مهمترین وظیفه را در کسب رضایت کارفرما دارد.

تعویض شیشه پنجره دوجداره
تعویض شیشه پنجره دوجداره - قبل
پروفیل پنجره دوجداره یو پی وی سی قبل از نصب
پروفیل پنجره دوجداره قبل از نصب
نصب پنجره دوجداره یو پی وی سی
نصب پنجره دوجداره
پروفیل پنجره دوجداره
پروفیل پنجره دوجداره
در یو پی وی سی
در یو پی وی سی
پنجره دوجداره طرحدار
پنجره دوجداره طرحدار
قاب پنجره دوجداره
قاب پنجره دوجداره
پنجره دوجداره upvc در نمای شیشه ای
پنجره دوجداره در نمای شیشه ای
بازشو پنجره دوجداره یو پی وی سی
بازشو پنجره دوجداره
پنجره شیشه ای سکوریت ریلی
پنجره ریلی شیشه ای
تعویض شیشه پنجره دوجداره یو پی وی سی
تعویض شیشه پنجره دوجداره - بعد
پروفیل پنجره دوجداره بعد از نصب
پروفیل پنجره دوجداره بعد از نصب
پروفیل استاندارد پنجره دوجداره
پروفیل استاندارد پنجره دوجداره
پروفیل پنجره دوجداره طرح چوب
پروفیل پنجره دوجداره طرح چوب
ساخت در دوجداره
ساخت در دوجداره
در و پنجره دوجداره ساختمان
در و پنجره دوجداره ساختمان
ساخت در یو پی وی سی
ساخت در یو پی وی سی
پنجره دوجداره نما کرتین وال
پنجره دوجداره نما
پنجره upvc
پنجره دوجداره یو پی وی سی
انواع بازشو پنجره دوجداره
انواع بازشو پنجره دوجداره

شیشه پنجره دوجداره

در کنار انتخاب پروفیل پنجره دوجداره یا در دوجداره ، انتخاب صحیح شیشه بسیار مهم است. به طور معمول در پنجره دوجداره از دو شیشه به ضخامت 4 میل و 6 میل استفاده میشود. معمولاً شیشه خارجی 6 میل و شیشه داخلی 4 میل و از نوع شیشه سکوریت میباشد. شیشه سکوریت به شیشه ای اطلاق میشود که در فرآیند ساخت به نحوی گرما دیده که در صورت شکسته شدن به تکه های کوچک تقسیم شده و خطر و آسیب را به حداقل میرساند. قیمت شیشه پنجره دوجداره با توجه به اینکه کیفیت ساخت شیشه سکوریت و شیشه ساده در کارخانه ها بسیار متفاوت است. استفاده از شیشه با مقاومت بالا مخصوصاً در پنجره های با ابعاد بزرگ توصیه میشود. در غیر اینصورت پس از مدتی ترک در شیشه ظاهر میشود و هر دو شیشه خارجی و داخلی نیاز به تعویض دارد.

در صورت تمایل میتوان از انواع شیشه برجسته و یا کار شده متناسب با بودجه کارفرما نیز استفاده کرد. شیشه های برجسته معمولاً با استفاده از کاپرفویل طلایی و یا نقره ای ساخته میشوند. همچنین از شیشه های برجسته و طرحدار در کابینت آشپزخانه نیز استفاده میشود. همچنین در صورتی که بخواهید داخل واحد دید نداشته باشد میتوان از شیشه رفلکسی استفاده کرد. معمولاً شیشه خارجی را رفلکسی در نظر میگیرند و شیشه داخلی را ساده استفاده میکنند. همینطور استفاده از شیشه برنزی در ساختمان ها برای جلوگیری از نور خورشید بسیار معمول است.

شیشه رفلکسی
شیشه رفلکسی
شیشه سکوریت رنگی
شیشه سکوریت رنگی
پارتیشن شیشه سیکوریت
پارتیشن شیشه ای
شیشه پنجره دوجداره
شیشه پنجره دوجداره
شیشه سکوریت نرده
شیشه سکوریت نرده
شیشه سکوریت میرال
شیشه سکوریت میرال

سوالات متدوال پنجره دوجداره

قیمت پنجره دوجداره با پروفیل ویستابست یک لنگه یک میلیون و صد هزار تومان و دو لنگه یک میلیون و سیصد و پنجاه هزار تومان در هر متر مربع است.

شکل پنجره، کارخانه سازنده پروفیل، نوع شیشه، تعداد جداره شیشه، نوع و کیفیت یراق آلات و وجود کتیبه بالای پنجره.

پنجره سه جداره عایق صوتی و حرارتی بهتری نسبت به پنجره دوجداره است. البته در شرایطی که از پروفیل استاندارد و کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشد. در غیر اینصورت استفاده از آن نتیجه عکس دارد.

تقریباً خیلی اختلاف قیمت ندارند. فقط قیمت پروفیل سه جداره و قیمت شیشه به آن افزوده میشود.

کیفیت ساخت پنجره دوجداره یو پی وی سی در کل بالاتر است. معمولاً در بازار ایران به دلیل رقابت شدید قیمتی پنجره ترمال بریک آلومینیومی به خوبی ساخته نمیشود.

بله، فروشگاه ما واقع در شهرک غرب تهران نمایندگی طراحی و ساخت انواع پنجره دو جداره با پروفیل هافمن، وینتک، ویستابست و پلاسین است.

در صورت دلخواه
34 پرسش و پاسخ
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments