نقاشی ساختمان

آخرین به روزرسانی در

نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان به طور کلی شامل نقاشی با رنگ روغن ، نقاشی با رنگ پلاستیک و نقاشی با رنگ اکریلیک میباشد. نقاشی با رنگ اکریلیک را اصطلاحاً نقاشی بدون بو میگویند. مهمترین شاخصه ها در انتخاب نوع رنگ آمیزی ساختمان باید به مسائل زیر توجه کرد :  ۱- سرعت نقاشی ساختمان  ۲- حساسیت به بو  ۳- تمیزی سطح کار که اصطلاحاً به آن رد قلم میگویند  ۴- براق بودن یا مات بودن سطح کار  ۵- دوام نوع رنگ 

پس از انتخاب نوع رنگ آمیزی و اعتماد به یک استادکار نقاش ماهر میتوان بهترین نتیجه را گرفت. همچنین به جرات میتوان گفت زیر سازی کار پیش از نقاشی ساختمان ۵۰ درصد از اهمیت را برخوردار است. بسیاری موارد پیش آمده است که با اینکه کارفرما بهترین نوع رنگ را برای نقاشی انتخاب کرده اما به دلیل زیرسازی اشتباه و استفاده از بتونه نامرغوب پس از گذشت اندک زمانی سطح دیوار ترک خورده و ظاهر بسیار بدی را به دیوار میدهد. نقاشی ساختمان جدا از اینکه سریعاً باعث زیبا شدن خانه میشود از رشد باکتری های موجود در دیوار نیز جلوگیری میکند و همچنین باعث از بین رفتن میکروب ها و حشرات میان دیوارها میشود.

نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان

قیمت نقاشی ساختمان

محاسبه قیمت نقاشی ساختمان در اکثراً موارد به صورت مترمربعی صورت میگیرد. البته جدای از نوع رنگ کاری ساختمان و همچنین ترکیب رنگ ، محاسبه قیمت نقاشی ساختمان به این صورت است:

۱- مساحت کل خانه را در عدد ۳ ضرب کنید.

۲- عدد بدست آمده را اصطلاحاً متراژ نقاشی میگویند. قیمت اعلامی به ازای هر متر مربع نقاشی ساختمان را که از طرف نقاش به شما گفته میشود در متراژ نقاشی ضرب کنید.

۳- قیمت زیرسازی کار با توجه میزان خرابی و عمق ترک ها به دو صورت گچکاری و یا بتونه کاری محاسبه میشود.

۴- در صورتیکه ارتفاع سقف از حد معمول ۳ متر بیشتر باشد هزینه کمی افزایش می یابد.

۵- تمام اعداد فوق را با یکدیگر جمع کنید و قیمت نقاشی ساختمان را محاسبه کنید.

نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

پرمصرف ترین و ارزانترین جنس رنگ برای نقاشی ساختمان رنگ پلاستیک میباشد. با توجه به قیمت پایین رنگ پلاستیک و سادگی در رنگ کردن ساختمان با آن، رنگ پلاستیک به پرکاربردترین جنس رنگ تبدیل شده است. ماده اصلی تشکیل دهنده رنگ پلاستیک لاتکس ( Latex ) می باشد و در دو نوع تمام پلاستیک و نیم پلاستیک تولید می شود.

نوع تمام پلاستیک قابلیت شستشو را دارا می باشد ولی تجربه نشان داده که این ادعا صرفاً تبلیغاتی است و کلاً رنگ پلاستیک قابلیت شستشو ۱۰۰ درصد را ندارند. تنها رنگ روغن و رنگ اکریلیک دارای قابلیت شستشو هستند. رنگ پلاستیک استاندارد در مقابل آب مقاوم است ( اما قابل شستشو نیست ).

هزینه پایین، سرعت اجرای بالا ، بدون بو بودن از مزایای اصلی نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک است. رنگ پلاستیک اگر در نقاشی ساختمان بوسیله قلم مو اجرا شود رد قلم ( رش ) از خود به جا میگذارد که قاعدتاً جلوه زیبایی ندارد و پس از نورپردازی داخلی ساختمان این عیب دوچندان به چشم می آید. از این رو برای نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک بهتر است از غلطک یا پیستوله ( اسپری ) استفاده شود.

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک اگر بر روی سطح تازه گچکاری شده ( اصطلاحاً گچ تازه ) مورد استفاده قرارگیرد نیاز به بتونه کشی برای زیر سازی ندارد. بر خلاف رنگ روغن و رنگ اکریلیک که نیاز به بتونه کشی دارد.البته در صورتی که از کناف سقف استفاده شود پیش از نقاشی ساختمان باید بتونه کاری دقیق و اصولی انجام شود.

عموماً در منازل از رنگ پلاستیک برای رنگ کردن سقف استفاده می شود. زیرا علاوه بر کاهش هزینه ، به واسطه عبور راحت گرما و رطوبت هوا از رنگ پلاستیک این نوع رنگ برای سقف مناسب تر از رنگ روغنی می باشد.

نقاشی منزل ارزان
نقاشی منزل
نقاشی سقف منزل ارزان
نقاشی سقف منزل
طراحی لاکچری سقف هال و پذیرایی
طراحی سقف گچ کاری شده
رنگ کردن دیوار آجری
نقاشی دیوار مغازه
نقاشی دیوار منزل توسط استادکار
نقاشی دیوار منزل
نقاشی سقف منزل با رنگ پلاستیک ارزان
نقاشی سقف منزل با رنگ پلاستیک
تعمیر و نقاشی در چوبی ساختمان
نقاشی در چوبی ساختمان
رنگ طلایی ابزار سقف گچ کاری شده
نقاشی گچ کاری ساختمان

نقاشی ساختمان با رنگ روغن

نقاشی ساختمان با رنگ روغن براق بر پایه رزین آلکید بدلیل کیفیت بالا ، براقیت زیاد ، انعطاف پذیر بودن و قابلیت کاربرد آسان به عنوان زیباترین جنس رنگ شناخته میشود. رنگ روغن به عنوان یک رنگ تزئینی بر روی سطوح سیمانی، فلزی، بتنی، در ساختمان های مسکونی و حتی خارج ساختمان و در معرض حرارت و رطوبت کاربرد دارد.

رنگ کردن ساختمان با رنگ روغن بوسیله غلطک و به واسطه ایجاد ضخامت رنگ و کشاندن لعاب ( کیلر ) رنگ به سطح خارجی رنگ روغن باعث بالاتر رفتن دوام و مرغوبیت آن میشود.

یکی از نقاط ضعف نقاشی ساختمان با رنگ روغن این است که چنانچه سطح زیرین کار دارای موج باشد سطح تمام شده دیوار پس از رنگ آمیزی را به خوبی بر طرف نمیکند. در حالیکه رنگ پلاستیک این نقص را پوشش میدهد. همچنین از آنجاییکه جهت رقیق کردن رنگ روغن از حلال هایی نظیر تینر استفاده میشود معمولاً رنگ روغن دارای بوی تند میباشد. همچنین بوی رنگ روغن ممکن است تا چند روز در فضای ساختمان ماندگار شود.

نقاشی با رنگ روغنی ارزان
نقاشی ساختمان با رنگ روغن
نقاشی ساختمان با رنگ روغنی براق
نقاشی ساختمان با رنگ روغنی
بتونه کاری سقف و دیوار پیش از نقاشی ساختمان
زیر سازی سقف و دیوار پیش از نقاشی ساختمان
نقاشی نمای سیمانی ساختمان
نقاشی نمای ساختمان
رنگ پلاستیک سقف منزل با حاشیه طلایی
رنگ کردن سقف منزل
بهترین رنگ روغن موجود در بازار
رنگ طلایی برای نقاشی ساختمان
زیرسازی دیوار با بتونه پیش از نقاشی با رنگ روغنی
بتونه کاری و زیرسازی دیوار
نقاشی در آهنی ساختمان
رنگ آمیزی در حیاط

نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک

رنگ اکریلیک ( یا آکلریک ) به دلیل دوام ( مخصوصاً در برابر رطوبت ) و همچنین درخشندگی و براقیت بالا  ابتدا در صنعت اتومبیل سازی به کار میرفت. امروزه با پیشرفت تکنولوژی ساخت رنگهای ساختمانی به صورت ارزان و عمده در نقاشی‌ ساختمانی کاربرد دارد. رزین رنگ اکریلیک به دو دسته بر پایه حلال نفتی و حلال آب تقسیم میشوند. مزیت اصلی رنگ اکریلیک حلال در آب بی بو بودن و سریع خشک شدن آن است به صورتی که در دمای اتاق حداکثر پس از یک روز کامل خشک میشوند و نقاش میتواند دست بعدی را سریعاً رنگ آمیزی کند.

رنگ اکریلیک حلال در آب بر خلاف رنگ روغن فاقد ظرافت در اجراست. برای جلای بیشتر و عمق دادن به سطح رنگ شده میتوان از رنگ اکریلیک بر پایه حلال نفتی استفاده کرد که خواصی تقریباً شبیه رنگ روغن دارد.

از آنجایی که نقاشی با رنگ اکریلیک انعطاف‌پذیر است میتوان از این نوع رنگ  بر روی تمام سطوح از جمله سطوح سیمانی ، سطوح گچی و کناف استفاده کرد. همچنین پوشش نهایی این رنگ در مقابل رطوبت و اشعه خورشید بسیار مقاوم است.

نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
رنگ اکریلیک در نقاشی ساختمان
نقاشی منزل با رنگ اکریلیک
نقاشی ارزان دیوار اتاق خواب
نقاشی دیوار اتاق خواب
رنگ آمیزی دیوار لابی مجتمع
نقاشی دیوار لابی
نقاشی با رنگ اکرلیک
نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک
نقاشی دیوار با رنگ اکریلیک ارزان
نقاشی دیوار با رنگ اکریلیک
نقاشی سقف در ارتفاع
نقاشی سقف و دیوار لابی ساختمان
نقاشی سقف گچی استخر
نقاشی سقف استخر

پتینه کاری

پتینه کاری در ساختمان ( دیوار و سقف ) می‌تواند کاملاً حس زیبایی لوکس بودن را در فضای مورد نظر ایجاد کند. با توجه به جدید بودن هنر پتینه کاری در ایران، برای ایجاد حس تمایز بین ساختمان های لوکس و معمولی میتوان به عنوان یکی از آیتم های اصلی در رنگ آمیزی خانه از آن بهره برد.

با توجه به اینکه پتینه کاری در اصل یکی از شاخه های هنر نقاشی است و بطور کامل هنر دست میباشد بر خلاف کاغذ دیواری و یا پوستر دیواری میتواند حس خاص بودن را به فضای مورد نظر ببخشد. همچنین بسته به بودجه ای که کارفرما در نظر دارد میتوان از ورق طلا یا نقره در نقاشی پتینه کاری استفاده که قاعدتاً حس لوکسی بیشتری را به کار میبخشد.

در صورتی که بودجه کارفرما اجازه طلاکوب کردن پتینه را ندهد میتوان از انواع رنگ های طلایی روغنی براق و مخلوط آن با الکیل سرنج یا اکلیل نقره زیبایی دوچندانی را به سطح نهایی بخشید.

یکی دیگر از انواع پتینه کاری در سطوح سقف و دیوار خانه میتوان به طرح‌ آجر ، انواع سنگ، گرانیت ، انواع طرح‌ چوب ، فرم ترک بر روی سطوح ، دکوپاژ ( استفاده از تکه‌های روزنامه یا کاغذ کادو و چسباندن روی سطوح با چسب و لاک الکل) و دیگر طرح های خلاقانه نام برد.

پتینه کاری لاکچری سقف
نقاشی و پتینه کاری گچبری سقف
پتینه کاری محراب ساختمان
پتینه کاری ساختمان
پتینه کاری دیوار لاکچری
نقاشی ساختمان و پتینه کاری
پتینه کاری طلایی دور لوستر
پتینه کاری دور لوستری
نقاشی گلویی گچ کاری منزل
نقاشی و پتینه کاری سقف هال و پذیرایی
نقاشی سقف هال و پذیرایی
نقاشی سقف پذیرایی
استفاده از ورق طلا در نقاشی ساختمان
پتینه کاری با ورق طلا
پتینه کاری طلاکوب سقف
پتینه کاری سقف پذیرایی
استفاده از ورق طلا برای پتینه کاری
پتینه کاری سقف با ورق طلا
نقاش و پتینه شکلاتی سقف هال و پذیرایی
نقاشی و پتینه کاری سقف

رنگ بلکا

بلکا ( belka ) جایگزینی برای رنگ و کاغذ دیواری محسوب میشود. البته استفاده از رنگ بلکا در ساختمان های امروزی روز به روز در حال کاهش است. امروزه بیشتر از رنگ مخمل که ساختاری شبیه به پوشش بلکا دارد استفاده میشود.

بلکا نوعی پوشش سلولوزی با الیاف طبیعی پنبه سلولز است که توسط دستگاه‌های خرد کن مخصوص در ابعاد بسیار ریز خرد شده و سپس با طرح اختلاطی مشخص از رزین سلولزی خرد شده و سنگ‌های تزئینی کاملاً مخلوط شده میشود. پوشش بلکا به دلیل اینکه از مواد اولیه کاملاً طبیعی دریت شده است میتواند حتی در فضاهای بهداشتی و درمانی مانند بیمارستان‌ نیز استفاده میشود. پوشش بلکا بر روی گچ، خاک و گچ ( شمشه کشی شده )، چوب، فلز، رنگ روغن ، سیمان، شیشه و… قابل اجرا است.

مهم‌ترین نقطه ضعف پوشش بلکا استفاده از آن در محیط‌ های با رطوبت بالا است. از آنجا که خمیر بلکا توسط آب ساخته می‌شود، مواد حلال در آب موجود در زیرسازی را حل میکند. سپس این مواد در طول مدت خشک شدن پوشش سلولوزی بلکا درون آن نفوذ میکند، باعث طبله کردن و تغییر رنگ در پوشش بلکا میشود.

پوشش رنگ مخمل هال و پذیرایی
رنگ مخمل دیوار
بتونه کاری دیوار گچی
زیرسازی دیوار گچی
نقاشی روی دیوار
نقاشی دیواری
نقاشی گنبد گچ کاری شده سقف
نقاشی سقف سالن پذیرایی
سایز قلم مو نقاشی ساختمان
قلم مو نقاشی ساختمان
نقاشی رنگی دیوار اتاق خواب
نقاشی دیوار و سقف اتاق خواب
بتونه و ماستیک درز دیوار کناف پیش از نقاشی
بتونه کاری دیوار کناف پیش از نقاشی ساختمان
نقاشی سقف حمام و سرویس بهداشتی
نقاشی دیوار و سقف حمام و دستشویی
نقاشی ساختمان با پیستوله
پیستوله نقاشی ساختمان
غلتک نقاشی ساختمان
رول نقاشی ساختمان
سوالات متداول نقاشی ساختمان

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک ۱۵ هزار تومان در هر متر مربع است.

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغن ۲۰ هزار تومان در هر متر مربع است.

قیمت نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک ۱۸ هزار تومان در هر متر مربع است.

قیمت پتینه کاری ورق طلا با ورق ایرانی ۲۰ هزار تومان و با ورق ایتالیایی ۵۰ هزار تومان در هر متر مربع است.

قیمت بتونه کاری ۱۲ هزار تومان در هر متر مربع است.

بله، ما در فروشگاه شهرک غرب تهران نمایندگی فروش رنگ سحر، رنگ پارس بهار، رنگ الوان و رنگ نیوکالر هستیم. همچنین با حداکثر تخفیف در خرید رنگ و ارسال بهترین نقاشان تهران در خدمت شما هستیم.

WhatsApp chat