آخرین بروز رسانی در

گروه ساختمانی سیمرغ طراح و مجری دکوراسیون منزل ، دکوراسیون داخلی ، نمای ساختمان ، دیزاین خانه و چیدمان منزل ( تهران - زعفرانیه - خیابان پسیان 22171748 )

نقاشی ساختمان – رنگ اکریلیک – رنگ روغن – پتینه کاری – بلکا

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

 

پرمصرف ترین و ارزانترین جنس رنگ برای نقاشی ساختمان رنگ پلاستیک میباشد. با توجه به قیمت پایین رنگ پلاستیک و سادگی در رنگ کردن ساختمان با آن، رنگ پلاستیک به پرکاربردترین جنس رنگ تبدیل شده است. ماده اصلی تشکیل دهنده رنگ پلاستیک لاتکس ( Latex ) می باشد و در دو نوع تمام پلاستیک و نیم پلاستیک تولید می شود.

نوع تمام پلاستیک قابلیت شستشو را دارا می باشد ولی تجربه نشان داده که این ادعا صرفاً تبلیغاتی است و کلاً رنگ پلاستیک قابلیت شستشو 100 درصد را ندارند. تنها رنگ روغن و رنگ اکریلیک دارای قابلیت شستشو هستند. رنگ پلاستیک استاندارد در مقابل آب مقاوم است ( اما قابل شستشو نیست ).

هزینه پایین، سرعت اجرای بالا ، بدون بو بودن از مزایای اصلی نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک است. رنگ پلاستیک اگر در نقاشی ساختمان بوسیله قلم مو اجرا شود رد قلم ( رش ) از خود به جا میگذارد که قاعدتاً جلوه زیبایی ندارد و پس از نورپردازی داخلی ساختمان این عیب دوچندان به چشم می آید. از این رو برای نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک بهتر است از غلطک یا پیستوله ( اسپری ) استفاده شود.

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک اگر بر روی سطح تازه گچکاری شده ( اصطلاحاً گچ تازه ) مورد استفاده قرارگیرد نیاز به بتونه کشی برای زیر سازی ندارد. بر خلاف رنگ روغن و رنگ اکریلیک که نیاز به بتونه کشی دارد.

عموماً در منازل از رنگ پلاستیک برای رنگ کردن سقف استفاده می شود. زیرا علاوه بر کاهش هزینه ، به واسطه عبور راحت گرما و رطوبت هوا از رنگ پلاستیک این نوع رنگ برای سقف مناسب تر از رنگ روغنی می باشد.

نقاشی منزل ارزان
نقاشی منزل
نقاشی دیوار منزل توسط استادکار
نقاشی دیوار منزل
نقاشی سقف منزل ارزان
نقاشی سقف منزل
نقاشی سقف منزل با رنگ پلاستیک ارزان
نقاشی سقف منزل با رنگ پلاستیک
طراحی لاکچری سقف هال و پذیرایی
طراحی سقف گچ کاری شده
تعمیر و نقاشی در چوبی ساختمان
نقاشی در چوبی ساختمان
رنگ کردن دیوار آجری
نقاشی دیوار مغازه
رنگ طلایی ابزار سقف گچ کاری شده
نقاشی گچ کاری ساختمان

نقاشی ساختمان با رنگ روغن

 

نقاشی ساختمان با رنگ روغن براق بر پایه رزین آلکید بدلیل کیفیت بالا ، براقیت زیاد ، انعطاف پذیر بودن و قابلیت کاربرد آسان به عنوان زیباترین جنس رنگ شناخته میشود. رنگ روغن به عنوان یک رنگ تزئینی بر روی سطوح سیمانی، فلزی، بتنی، در ساختمان های مسکونی و حتی خارج ساختمان و در معرض حرارت و رطوبت کاربرد دارد.

رنگ کردن ساختمان با رنگ روغن بوسیله غلطک و به واسطه ایجاد ضخامت رنگ و کشاندن لعاب ( کیلر ) رنگ به سطح خارجی رنگ روغن باعث بالاتر رفتن دوام و مرغوبیت آن میشود.

یکی از نقاط ضعف نقاشی ساختمان با رنگ روغن این است که چنانچه سطح زیرین کار دارای موج باشد سطح تمام شده دیوار پس از رنگ آمیزی را به خوبی بر طرف نمیکند. در حالیکه رنگ پلاستیک این نقص را پوشش میدهد. همچنین از آنجاییکه جهت رقیق کردن رنگ روغن از حلال هایی نظیر تینر استفاده میشود معمولاً رنگ روغن دارای بوی تند میباشد. همچنین بوی رنگ روغن ممکن است تا چند روز در فضای ساختمان ماندگار شود.

نقاشی با رنگ روغنی ارزان
نقاشی ساختمان با رنگ روغن
رنگ پلاستیک سقف منزل با حاشیه طلایی
رنگ کردن سقف منزل
نقاشی ساختمان با رنگ روغنی براق
نقاشی ساختمان با رنگ روغنی
بهترین رنگ روغن موجود در بازار
رنگ طلایی برای نقاشی ساختمان
بتونه کاری سقف و دیوار پیش از نقاشی ساختمان
زیر سازی سقف و دیوار پیش از نقاشی ساختمان
زیرسازی دیوار با بتونه پیش از نقاشی با رنگ روغنی
بتونه کاری و زیرسازی دیوار
نقاشی نمای سیمانی ساختمان
نقاشی نمای ساختمان
نقاشی در آهنی ساختمان
رنگ آمیزی در حیاط

نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک

 

رنگ اکریلیک ( یا آکلریک ) به دلیل دوام ( مخصوصاً در برابر رطوبت ) و همچنین درخشندگی و براقیت بالا  ابتدا در صنعت اتومبیل سازی به کار میرفت. امروزه با پیشرفت تکنولوژی ساخت رنگهای ساختمانی به صورت ارزان و عمده در نقاشی‌ ساختمانی کاربرد دارد. رزین رنگ اکریلیک به دو دسته بر پایه حلال نفتی و حلال آب تقسیم میشوند. مزیت اصلی رنگ اکریلیک حلال در آب بی بو بودن و سریع خشک شدن آن است به صورتی که در دمای اتاق حداکثر پس از یک روز کامل خشک میشوند و نقاش میتواند دست بعدی را سریعاً رنگ آمیزی کند.

رنگ اکریلیک حلال در آب بر خلاف رنگ روغن فاقد ظرافت در اجراست. برای جلای بیشتر و عمق دادن به سطح رنگ شده میتوان از رنگ اکریلیک بر پایه حلال نفتی استفاده کرد که خواصی تقریباً شبیه رنگ روغن دارد.

از آنجایی که نقاشی با رنگ اکریلیک انعطاف‌پذیر است میتوان از این نوع رنگ  بر روی تمام سطوح از جمله سطوح سیمانی ، سطوح گچی و صفحات کناف استفاده کرد. همچنین پوشش نهایی این رنگ در مقابل رطوبت و اشعه خورشید بسیار مقاوم است.

نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
نقاشی با رنگ اکرلیک
نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک
رنگ اکریلیک در نقاشی ساختمان
نقاشی منزل با رنگ اکریلیک
نقاشی دیوار با رنگ اکریلیک ارزان
نقاشی دیوار با رنگ اکریلیک
نقاشی ارزان دیوار اتاق خواب
نقاشی دیوار اتاق خواب
نقاشی سقف در ارتفاع
نقاشی سقف و دیوار لابی ساختمان
رنگ آمیزی دیوار لابی مجتمع
نقاشی دیوار لابی
نقاشی سقف گچی استخر
نقاشی سقف استخر

پتینه کاری

 

پتینه کاری در ساختمان ( دیوار و سقف ) می‌تواند کاملاً حس زیبایی لوکس بودن را در فضای مورد نظر ایجاد کند. با توجه به جدید بودن هنر پتینه کاری در ایران، برای ایجاد حس تمایز بین ساختمان های لوکس و معمولی میتوان به عنوان یکی از آیتم های اصلی در رنگ آمیزی خانه از آن بهره برد.

با توجه به اینکه پتینه کاری در اصل یکی از شاخه های هنر نقاشی است و بطور کامل هنر دست میباشد بر خلاف کاغذ دیواری میتواند حس خاص بودن را به فضای مورد نظر ببخشد. همچنین بسته به بودجه ای که کارفرما در نظر دارد میتوان از ورق طلا یا نقره در نقاشی پتینه کاری استفاده که قاعدتاً حس لوکسی بیشتری را به کار میبخشد.

در صورتی که بودجه کارفرما اجازه طلاکوب کردن پتینه را ندهد میتوان از انواع رنگ های طلایی روغنی براق و مخلوط آن با الکیل سرنج یا اکلیل نقره زیبایی دوچندانی را به سطح نهایی بخشید.

یکی دیگر از انواع پتینه کاری در سطوح سقف و دیوار خانه میتوان به طرح‌ آجر ، انواع سنگ، گرانیت ، انواع طرح‌ چوب ، فرم ترک بر روی سطوح ، دکوپاژ ( استفاده از تکه‌های روزنامه یا کاغذ کادو و چسباندن روی سطوح با چسب و لاک الکل) و دیگر طرح های خلاقانه نام برد.

پتینه کاری لاکچری سقف
نقاشی و پتینه کاری گچبری سقف
نقاشی سقف هال و پذیرایی
نقاشی سقف پذیرایی
پتینه کاری محراب ساختمان
پتینه کاری ساختمان
استفاده از ورق طلا در نقاشی ساختمان
پتینه کاری با ورق طلا
پتینه کاری دیوار لاکچری
نقاشی ساختمان و پتینه کاری
پتینه کاری طلاکوب سقف
پتینه کاری سقف پذیرایی
پتینه کاری طلایی دور لوستر
پتینه کاری دور لوستری
استفاده از ورق طلا برای پتینه کاری
پتینه کاری سقف با ورق طلا
نقاشی گلویی گچ کاری منزل
نقاشی و پتینه کاری سقف هال و پذیرایی
نقاش و پتینه شکلاتی سقف هال و پذیرایی
نقاشی و پتینه کاری سقف

رنگ بلکا و رنگ مخمل

 

بلکا ( belka ) جایگزینی برای رنگ و کاغذ دیواری محسوب میشود. البته استفاده از رنگ بلکا در ساختمان های امروزی روز به روز در حال کاهش است. امروزه بیشتر از رنگ مخمل که ساختاری شبیه به پوشش بلکا دارد استفاده میشود.

بلکا نوعی پوشش سلولوزی با الیاف طبیعی پنبه سلولز است که توسط دستگاه‌های خرد کن مخصوص در ابعاد بسیار ریز خرد شده و سپس با طرح اختلاطی مشخص از رزین سلولزی خرد شده و سنگ‌های تزئینی کاملاً مخلوط شده میشود. پوشش بلکا به دلیل اینکه از مواد اولیه کاملاً طبیعی دریت شده است میتواند حتی در فضاهای بهداشتی و درمانی مانند بیمارستان‌ نیز استفاده میشود. پوشش بلکا بر روی گچ، خاک و گچ ( شمشه کشی شده )، چوب، فلز، رنگ روغن ، سیمان، شیشه و… قابل اجرا است.

مهم‌ترین نقطه ضعف پوشش بلکا استفاده از آن در محیط‌ های با رطوبت بالا است. از آنجا که خمیر بلکا توسط آب ساخته می‌شود، مواد حلال در آب موجود در زیرسازی را حل میکند. سپس این مواد در طول مدت خشک شدن پوشش سلولوزی بلکا درون آن نفوذ میکند، باعث طبله کردن و تغییر رنگ در پوشش بلکا میشود.

پوشش رنگ مخمل هال و پذیرایی
رنگ مخمل دیوار
نقاشی رنگی دیوار اتاق خواب
نقاشی دیوار و سقف اتاق خواب
بتونه کاری دیوار گچی
زیرسازی دیوار گچی
بتونه و ماستیک درز دیوار کناف پیش از نقاشی
بتونه کاری دیوار کناف پیش از نقاشی ساختمان
نقاشی روی دیوار
نقاشی دیواری
نقاشی سقف حمام و سرویس بهداشتی
نقاشی دیوار و سقف حمام و دستشویی
نقاشی گنبد گچ کاری شده سقف
نقاشی سقف سالن پذیرایی
نقاشی ساختمان با پیستوله
پیستوله نقاشی ساختمان
سایز قلم مو نقاشی ساختمان
قلم مو نقاشی ساختمان
غلتک نقاشی ساختمان
رول نقاشی ساختمان

جهت ارتباط مستقیم با مشاوران گروه ساختمانی سیمرغ از طریق پیام رسان واتساپ یا تلگرام ( بدون نشان دادن شماره تلفن و حفظ حریم شخصی شما ) و استعلام قیمت نقاشی ساختمان و قیمت پتینه کاری لطفاً کلیک کنید

4.8/5 (24 Reviews)