آخرین بروز رسانی در

گروه ساختمانی سیمرغ طراح و مجری دکوراسیون منزل ، دکوراسیون داخلی ، نمای ساختمان ، دیزاین خانه و چیدمان منزل ( تهران - زعفرانیه - خیابان پسیان 22171748 )

عایق کاری ساختمان – آب بندی استخر – ایزوگام – قیرگونی – نانو سیلیکون – نانو پلیمر

قیرگونی

 

عایق کاری ساختمان به دو روش سنتی ( مانند قیرگونی و ایزوگام ) و نوین ( مانند نانو پلیمر و سیمان کریستال شونده) صورت میگیرد. با توجه به محلی که نیاز به عایق کاری دارد ( عایق کاری ساختمان یا آب بندی استخر سرپوشیده ) میتوان روش مناسب را انتخاب کرد.

معمولاً بهترین و به صرفه ترین گزینه جهت آب بندی و عایق کاری ساختمان در سرویس بهداشتی و حمام قیرگونی است. عایق کاری سرویس بهداشتی و حمام با استفاده از دو لایه گونی و قیر درجه یک توصیه میشود.

همچنین لازم است که راستای چینش گونی ها بر یکدیگر عمود باشد و امتداد قیرگونی حداقل ۵۰ ساتیمتر تا بالای دیوار را پوشش دهد. پس از سرد شدن قیر مذاب پودر سنگ باید به دقت بر روی محل قیرگونی پاشیده شود تا از آسیب های احتمال مانند سوراخ شدن لایه قیرگونی شده جلوگیری شود.

برخی از کارفرمایان به دلیل هزینه کمتر از ایزوگام در سرویس بهداشتی و حمام استفاده میکنند که اینکار توصیه نمیشود. زیرا لایه ایزوگام مخصوصاً در اثر فشار به راحتی پاره میشود و آب بندی کف به راحتی از بین میرود.

قیرگونی اصولی آشپزخانه
نحوه اصولی قیرگونی
قیرگونی کف آشپزخانه
قیرگونی آشپزخانه
داغ کردن قیر در ساختمان
داغ کردن قیر در ساختمان
آماده سازی برای قیرگونی
آماده سازی برای قیرگونی
قیرگونی ساختمان
قیرگونی ساختمان
قیرگونی سه لایه
قیرگونی سه لایه
قیرگونی
قیرگونی
نصب قیرگونی دستشویی
نصب قیرگونی دستشویی
قیرگونی اصولی کف حمام
قیرگونی کف حمام
قیرگونی حیاط و باغچه
قیرگونی باغچه
قیرگونی اصولی توالت ایرانی
قیرگونی دستشویی ایرانی
قیرگونی مهندسی کف حمام
قیرگونی حمام
قیرگونی مهندسی دستشویی
قیرگونی توالت ایرانی
ایزوگام کردن اتاق دارای کفشور
ایزوگام اتاق

ایزوگام

 

ایزوگام نام تجاری عایق های ضد رطوبت برای پوشش پشت بام ، سرویس بهداشتی و حمام ، استخر و هر سطحی که در برابر نفوذ آب و رطوبت حساس است بکار میرود. ایزوگام از یک پوشش مقاوم کامپوزیت قیر و فیبر ( الیاف مصنوعی ) در کارخانه ساخته میشود. ایزوگام در بازار ایران به سه دسته ۱- ایزوگام فویل دار   ۲- ایزوگام بدون فویل   ۳- ایزوگام طرحدار تقسیم میشود. همچنین با توجه به کاربری ایزوگام ضخامت های مختلفی در بازار موجود است.

عایق کاری ساختمان به روش ایزوگام معمولاً در پشت بام ها، باغچه ها و مناطق با وسعت زیاد و رفت و آمد کم مناسب هستند. عایق کاری ساختمان به شیوه سنتی اگرچه مزایایی همچون ارزانی، دسترسی راحت و اجرای سریع و ساده دارد اما کاهش شدید عمر مفید مخصوصاً در معابر پر رفت و آمد و تجزیه شدن بر اثر اشعه ماورا بنفش از معایب این نوع ایزولاسیون میباشد.

 

مزایایی عایق ایزوگام

 

۱- وزن کم  ۲- انعطاف پذیری بالا  ۳- ایزوگام فویل دار عایق حرارتی نیز میباشد  ۳- مقاومت کششی بسیار بالای لایه فیبری نخدار در مقابل انبساط و انقباض اجزای ساختمان  ۴- سادگی در نصب مخصوصاً در متراژهای بالا

 

قیمت ایزوگام

 

محاسبه قیمت ایزوگام بر اساس دو فاکتور اصلی جنس و اجرت نصب ایزوگام تعیین میشود. معمولاً ایزوگام در رول های ۱۰ متری عرضه میشود و با توجه به برند سازنده و همچنین ضخامت و فویل دار بودن قیمت گذاری میشود. همچنین اجرت نصب ایزوگام به صورت متر مربعی قیمت دهی میشود. باید این نکته در قیمت نصب ایزوگام دقت داشت که با توجه به برش های زیاد و همچنین پیچیدگی کار ممکن قیمت تا حدودی متغیر باشد. به عنوان مثال قیمت نصب ایزوگام سرویس بهداشتی قدری بیشتر از قیمت نصب ایزوگام پشت بام است.

ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
قیرگونی پشت بام ساختمان
قیرگونی پشت بام
ایزوگام عایق حرارتی پشت بام
ایزوگام فویلدار پشت بام
ایزوگام پشت فویل عایق حرارتی
ایزوگام فویل دار
ایزوگام طرح چمن پشت بام
ایزوگام طرحدار پشت بام
ایزوگام پشت طرح دار
ایزوگام طرحدار
استفاده از ایزوگام طرحدار
اجرای ایزوگام طرحدار
پهن کردن ایزوگام آشپزخانه
نحوه پهن کردن ایزوگام
همپوشانی رول ایزوگام
پهن کردن ایزوگام پشت بام

نانو پلیمر و نانو سیلیکون

 

عایق کاری ساختمان به شیوه نوین بعنوان راه حلی برای اینگونه معابر در دسترس است. نانو پلیمر دارای مزیت هایی همچون استفاده آسان و بر پایه آب بودن، غیر آتش زا و غیر سمی میباشد همچنین انعطاف پذیری و ارتجاعی بودن مخصوصاً در دمای پایین و یا حرارت های بالا، پوسته نشدن و ترک نخوردن و قابلیت ترمیم فوری و آسان موضعی از دیگر محاسن نانو پلیمر است.

در سالیان گذشته عایق نانو پلیمر محصولی نوین و عمدتاً وارداتی بود که در سالهای اخیر در موسسات تحقیقاتی و شیمیایی داخل کشور این نوع محصول تولید و عرضه میگردد. هر لیتر از نانو پلیمر قابلیت پوشش ۳ متر مربع به ضخامت ۱ میلیمتر را دارا میباشد. همچنین بمنظور نفوذ ناپذیری قطعی میتوان از توری فایبرگلاس بعنوان آستر زیر کار استفاده نمود.

 

آب بندی استخر

 

در بسیاری از موارد عایق کاری ساختمان و آب بندی استخر غیر اصولی موجب نشت آب از دیواره و کف استخر روباز میگرد. این مشکل زمانی شکل حاد تری به خود میگرد که استخر در داخل مجتمع احداث شود. در این صورت نشت آب استخر منجر به به ناپایداری فونداسیون سازه میگردد که در صورت وقوع زلزله ناپایداری کل ساختمان را به دنبال خواهد داشت. عایق کاری ساختمان و آب بندی استخر نوین ساختمانی ( نانو پلیمر ) به عنوان راه حلی برای اینگونه موارد در دسترس است.

عایق نانوسیلیکون حمام
عایق نانو سیلیکون
استفاده از نانوپلیمر در استخر
آب بندی استخر با نانو پلیمر
عایق پلاستیکی کف حمام
عایق پلاستیکی غشایی
سیمان کریستال شونده برای آب بندی
سیمان کریستال شونده

جهت ارتباط مستقیم با مشاوران گروه ساختمانی سیمرغ از طریق پیام رسان واتساپ یا تلگرام ( بدون نشان دادن شماره تلفن و حفظ حریم شخصی شما ) و استعلام قیمت قیرگونی و قیمت ایزوگام لطفاً کلیک کنید

Call Now Button
شروع گفتگو
مشاوره آنلاین با واتساپ
سلام ...
کارشناس ما آنلاین است. لطفاً سوال خود را بپرسید.
( شماره واتساپ : 09901226030 )
Powered by