قیرگونی و ایزوگام

آخرین به روزرسانی در

قیرگونی

عایق کاری ساختمان به دو روش سنتی ( مانند قیرگونی و ایزوگام ) و نوین ( مانند نانو پلیمر و سیمان کریستال شونده) صورت میگیرد. با توجه به محلی که نیاز به عایق کاری دارد مانند عایق کاری ساختمان طی ساخت استخر سرپوشیده میتوان روش مناسب را انتخاب کرد.

معمولاً بهترین و به صرفه ترین گزینه جهت آب بندی و عایق کاری ساختمان در سرویس بهداشتی و حمام قیرگونی است. عایق کاری سرویس بهداشتی و حمام با استفاده از دو لایه گونی و قیر درجه یک توصیه میشود.

همچنین لازم است که راستای چینش گونی ها بر یکدیگر عمود باشد و امتداد قیرگونی حداقل ۵۰ ساتیمتر تا بالای دیوار را پوشش دهد. پس از سرد شدن قیر مذاب پودر سنگ باید به دقت بر روی محل قیرگونی پاشیده شود تا از آسیب های احتمال مانند سوراخ شدن لایه قیرگونی شده جلوگیری شود.

برخی از کارفرمایان به دلیل هزینه کمتر از ایزوگام در سرویس بهداشتی و حمام استفاده میکنند که اینکار توصیه نمیشود. زیرا لایه ایزوگام مخصوصاً در اثر فشار به راحتی پاره میشود و آب بندی کف به راحتی از بین میرود.

قیرگونی اصولی آشپزخانه
نحوه اصولی قیرگونی
داغ کردن قیر در ساختمان
داغ کردن قیر در ساختمان
قیرگونی ساختمان
قیرگونی ساختمان
قیرگونی
قیرگونی
قیرگونی اصولی کف حمام
قیرگونی کف حمام
قیرگونی اصولی توالت ایرانی
قیرگونی دستشویی ایرانی
قیرگونی مهندسی دستشویی
قیرگونی توالت ایرانی
قیرگونی کف آشپزخانه
قیرگونی آشپزخانه
آماده سازی برای قیرگونی
آماده سازی برای قیرگونی
قیرگونی سه لایه
قیرگونی سه لایه
نصب قیرگونی دستشویی
نصب قیرگونی دستشویی
قیرگونی حیاط و باغچه
قیرگونی باغچه
قیرگونی مهندسی کف حمام
قیرگونی حمام
ایزوگام کردن اتاق دارای کفشور
ایزوگام اتاق

ایزوگام

ایزوگام نام تجاری عایق های ضد رطوبت برای پوشش پشت بام ، سرویس بهداشتی و حمام ، استخر و هر سطحی که در برابر نفوذ آب و رطوبت حساس است بکار میرود. ایزوگام از یک پوشش مقاوم کامپوزیت قیر و فیبر ( الیاف مصنوعی ) در کارخانه ساخته میشود. ایزوگام در بازار ایران به سه دسته ۱- ایزوگام فویل دار   ۲- ایزوگام بدون فویل   ۳- ایزوگام طرحدار تقسیم میشود. همچنین با توجه به کاربری ایزوگام ضخامت های مختلفی در بازار موجود است.

عایق کاری ساختمان به روش ایزوگام معمولاً در پشت بام ها، باغچه ها و مناطق با وسعت زیاد و رفت و آمد کم مناسب هستند. عایق کاری ساختمان به شیوه سنتی اگرچه مزایایی همچون ارزانی، دسترسی راحت و اجرای سریع و ساده دارد اما کاهش شدید عمر مفید مخصوصاً در معابر پر رفت و آمد و تجزیه شدن بر اثر اشعه ماورا بنفش از معایب این نوع ایزولاسیون میباشد.

ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام
ایزوگام ساختمان

مزایایی عایق ایزوگام

۱- وزن کم  ۲- انعطاف پذیری بالا  ۳- ایزوگام فویل دار عایق حرارتی نیز میباشد  ۳- مقاومت کششی بسیار بالای لایه فیبری نخدار در مقابل انبساط و انقباض اجزای ساختمان  ۴- سادگی در نصب مخصوصاً در متراژهای بالا

ایزوگام
ایزوگام منزل
ایزوگام
ایزوگام آپارتمان
ایزوگام
ایزوگام پشت بام ویلا
ایزوگام
ایزوگام دیوار
ایزوگام
رول ایزوگام دلیجان
ایزوگام
ایزوگام پشت بام
ایزوگام
ایزوگام سقف سوله
ایزوگام
ایزوگام ویلا
ایزوگام
ایزوگام سقف منزل
ایزوگام
رول ایزوگام تاج

قیمت ایزوگام

محاسبه قیمت ایزوگام بر اساس دو فاکتور اصلی جنس و اجرت نصب ایزوگام تعیین میشود. معمولاً ایزوگام در رول های ۱۰ متری عرضه میشود و با توجه به برند سازنده و همچنین ضخامت و فویل دار بودن قیمت گذاری میشود. همچنین اجرت نصب ایزوگام به صورت متر مربعی قیمت دهی میشود. باید این نکته در قیمت نصب ایزوگام دقت داشت که با توجه به برش های زیاد و همچنین پیچیدگی کار ممکن قیمت تا حدودی متغیر باشد. به عنوان مثال قیمت نصب ایزوگام سرویس بهداشتی قدری بیشتر از قیمت نصب ایزوگام پشت بام است.

قیرگونی پشت بام ساختمان
ایزوگام پشت بام
ایزوگام پشت فویل عایق حرارتی
ایزوگام فویل دار
ایزوگام پشت طرح دار
ایزوگام طرحدار
پهن کردن ایزوگام آشپزخانه
نحوه پهن کردن ایزوگام
ایزوگام عایق حرارتی پشت بام
ایزوگام فویلدار پشت بام
ایزوگام طرح چمن پشت بام
ایزوگام طرحدار پشت بام
استفاده از ایزوگام طرحدار
اجرای ایزوگام طرحدار
همپوشانی رول ایزوگام
پهن کردن ایزوگام پشت بام

نانو پلیمر و نانو سیلیکون

عایق کاری ساختمان به شیوه نوین بعنوان راه حلی برای اینگونه معابر در دسترس است. نانو پلیمر دارای مزیت هایی همچون استفاده آسان و بر پایه آب بودن، غیر آتش زا و غیر سمی میباشد همچنین انعطاف پذیری و ارتجاعی بودن مخصوصاً در دمای پایین و یا حرارت های بالا، پوسته نشدن و ترک نخوردن و قابلیت ترمیم فوری و آسان موضعی از دیگر محاسن نانو پلیمر است.

در سالیان گذشته عایق نانو پلیمر محصولی نوین و عمدتاً وارداتی بود که در سالهای اخیر در موسسات تحقیقاتی و شیمیایی داخل کشور این نوع محصول تولید و عرضه میگردد. هر لیتر از نانو پلیمر قابلیت پوشش ۳ متر مربع به ضخامت ۱ میلیمتر را دارا میباشد. همچنین بمنظور نفوذ ناپذیری قطعی میتوان از توری فایبرگلاس بعنوان آستر زیر کار استفاده نمود.

عایق نانوسیلیکون حمام
عایق نانو سیلیکون
استفاده از نانوپلیمر در استخر
آب بندی استخر با نانو پلیمر

آب بندی استخر

در بسیاری از موارد عایق کاری ساختمان و آب بندی استخر غیر اصولی موجب نشت آب از دیواره و کف پس از  ساخت استخر روباز میگرد. این مشکل زمانی شکل حاد تری به خود میگرد که استخر در داخل مجتمع احداث شود. در این صورت نشت آب استخر منجر به به ناپایداری فونداسیون سازه میگردد که در صورت وقوع زلزله ناپایداری کل ساختمان را به دنبال خواهد داشت. عایق کاری ساختمان و آب بندی استخر نوین ساختمانی ( نانو پلیمر ) به عنوان راه حلی برای اینگونه موارد در دسترس است.

عایق پلاستیکی کف حمام
عایق پلاستیکی غشایی
سیمان کریستال شونده برای آب بندی
سیمان کریستال شونده
سوالات متداول قیرگونی و ایزوگام

هزینه قیرگونی ساختمان چقدر است؟

قیمت قیرگونی با تعداد لایه های قیرگونی تعیین میشود. به صورتیکه برای قیرگونی یک لایه ۳۵ هزار تومان و برای قیرگونی دولایه ۵۰ هزار تومان و برای قیرگونی سه لایه ۷۵ هزار تومان در هر متر مربع است.

هزینه ایزوگام ساختمان چقدر است؟

قیمت ایزوگام معمولی ۱۵ هزار تومان و ایزوگام فویل دار ۲۰ هزار تومان در هر متر مربع است. البته با توجه به ضخامت ایزوگام و کارخانه سازنده آن قیمت اندکی متغیر است.

ایزوگام بهتر است یا قیرگونی؟

ایزوگام از قیرگونی سریعتر و ارزانتر است. اما طول عمر قیرگونی بیشتر است. ایزوگام برای سطوح صاف و گسترده مناسب است ولی قیرگونی برای فضاهایی با گوشه های زیاد انتخاب بهتری است.

تفاوت قیمتی انواع قیرگونی به چه دلیل است؟

مهمترین عامل در تعیین قیمت قیرگونی جنس گونی است. با توجه به اینکه بهترین جنس گونی ساخت کشور تایلند است هزینه آن به مراتب از گونی ایرانی بیشتر است.

برای دستشویی و حمام ایزوگام بهتر است یا قیرگونی؟

مسلماً قیرگونی. بهتر است که از قیرگونی سه لایه و یا حداقل دولایه استفاده شود. همچنین تا ارتفاع نیم متر از کف دستشویی یا حمام لبه قیرگونی بالا آورده شود.

قیر را چگونه گرم میکنند؟

قیر به صورت جامد و در حلب روغن به داخل ساختمان آورده میشود. با استفاده از کپسول گاز و سرپیک مشعل، قیر در داخل آپارتمان حرارت میبیند و به صورت مایع در می آید و آماده استفاده میشود.

سوالات متداول قیرگونی و ایزوگام