نویسنده : مهندس صادقی

کارشناس ارشد عمران - سازه
با ۱۸ سال سابقه اجرایی

عنوان مطالب طراحی داخلی

طراحی داخلی و یا به تعریفی بهتر طراحی دکوراسیون داخلی منزل در واقع اولین و شاید مهمترین بخش طراحی دکوراسیون و یا بازسازی ساختمان باشد. طراحی داخلی زیرمجموعه ای از دانش معماری است که در آن مهندس معمار و طراح بر اساس ضوابط علمی و زیبایی شناسی اقدام به دیزاین میکند. به عنوان مثال کتاب اطلاعات مهندسی معماری نویفرت مرجع اصلی طراحان داخلی و معماری است.

هماهنگی کامل بین اجزا ساختمان در عین کارایی و زیبایی و تناسب آن با بودجه کارفرما در واقع هنر اصلی طراح هست. طراحی داخلی صرفاً انتخاب متریال و ارائه آن به کارفرما نیست بلکه طراحی داخلی به معنای انتخاب متریال متناسب با هزینه ای است که مشتری میخواهد خرج کند. در اصطلاح علمی به این روند مهندسی ارزش میگویند. در واقع طراحی داخلی مهمترین بخش از بودجه گذاری کارفرما برای انجام پروژه است.

طراحی سه بعدی چیدمان منزل
چیدمان داخلی منزل
طراحی دکوراسیون داخلی منزل
طراحی داخلی منزل
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی داخلی دکوراسیون
طراحی سه بعدی حیاط منزل
طراحی حیاط خلوت منزل
طراحی سه بعدی دکوراسیون سرویس بهداشتی
طراحی سه بعدی دکوراسیون سرویس بهداشتی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون منزل
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی داخلی دکوراسیون منزل

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل یا دیزاین خانه شامل طراحی معماری ساختمان ، چیدمان دکوراسیون و نورپردازی است. برای اینکه کارفرما نسبت به طرحی که قرار است اجرا شود دید بهتری داشته باشد امروزه انواع نرم افزار های شبیه ساز سه بعدی تصویری دقیق و گویا از آنچه قرار است اجرا شود را در دسترس قرار میدهد. به عنوان مثال برای ساخت کابینت آشپزخانه پیش از اجرا طراحی سه بعدی متناسب با طرح و رنگ و جنس انتخاب توسط کارفرما صورت میگیرد. این طراحی سه بعدی باعث میشود کارفرما پیش از شروع کار بطور کامل بر فضای کشوها و نوع بازشوها تسلط کامل پیدا کند. همچنین برآورد دقیق قیمت با استفاده از طراحی سه بعدی بسیار دقیق صورت میگیرد و مانع از اختلاف بین کارفرما و پیمانکار پس از اتمام کار میشود.

هر یک از بخش های ساختمان میتواند بطور خاص و یا هماهنگ با دیگر بخش ها طراحی شود. به عنوان مثال در طراحی دکوراسیون منزل میتوان فقط محوطه سازی را انجام داد و یا فقط طراحی سه بعدی دکوراسیون سرویس بهداشتی انجام شود. همچنین میتوان فقط چیدمان وسایل منزل را طراحی کرد. همچنی طراحی دکوراسیون داخلی میتواند به صورت کلی شامل طراحی داخلی اداری و یا به صورت جزئی بطور مثال شامل طراحی داخلی اتاق انتظار مطب باشد.

طراحی دکوراسیون یا طراحی داخلی ( Interior Design ) تلفیقی از هنر و صنعت است. بهینه سازی فضای داخلی ساختمان به منظور بهره برداری ساده یک ضرورت اجتناب ناپذیر در امر طراحی داخلی است. همچنین طراحی داخلی باید به گونه ای صورت گیرد که علاوه بر بهره برداری مستمر در حین استفاده قابلیت تعمیر و جایگزینی راحت در آن پیش بینی شود.

طراحی سه بعدی مطب پزشک
طراحی داخلی اتاق انتظار مطب
طراحی داخلی منزل
طراحی داخلی منزل
طراحی واحد اداری
طراحی داخلی اداری
طراحی داخلی خانه
طراحی داخلی خانه

دیزاین خانه

تعریف دیزاین خانه ممکن است شامل گستره ای از طراحی سه بعدی نمای ساختمان و معماری ساختمان تا پیچیدگی طراحی سه یعدی سالن صنعتی ( طراحی سوله )و یا اجزای ظریف شامل طراحی سقف کناف و یا حتی رنگ پارکت لمینت را در بر بگیرد.  چه بسا افرادی که هزینه های هنگفت صرف خرید لوازم کرده اند اما بدلیل عدم رعایت اصول معماری داخلی و دکوراسیون منزل بازدهی مناسبی در لوکس سازی دیزاین خانه خود نداشته اند. بنابراین می توان گفت کیفیت طراحی و اجرای فضای داخلی ( دیزاین خانه ) از یک سو تأثیری مستقیم بر نحوه فعالیت های روزمره شخص دارد و از سوی دیگر شخصیت خود شخص و تعاملات آن با دیگر افراد را تحت تأثیر قرار می دهد.

بر این اساس، هدف طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی منزل ، افزایش راندمان عملکرد فیزیکی و روانی اشخاص در محیط برای راحت سازی زندگی در آن است. فضای معماری بدون در نظر گرفتن اصول طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی منزل به نوعی یا قابل استفاده نیست و یا در صورت قابل استفاده بودن، کارآیی لازم و بهینه را نخواهد داشت. به عنوان مثال طراحی داخلی اصولی حتی میتواند شامل نوع بازشو و سیستم پنجره دوجداره باشد تا کارفرما به طور کامل مسلط بر آنچه ساخته خواهد شد باشد.

چیدمان دکوراسیون داخلی منزل
چیدمان دکوراسیون داخلی منزل
طراحی نمای رومی ساختمان
طراحی نمای ساختمان
طراحی سقف کناف قبل از اجرا
طراحی سقف کناف
طراحی سه بعدی باربیکیو
طراحی سه بعدی باربیکیو
طراحی داخلی سوله
طراحی سه بعدی سالن صنعتی
طراحی داخلی و چیدمان اداری
طراحی سه بعدی اداری

طراحی سه بعدی پیش از اجرا

در جهت آسان سازی در مشاوره و طراحی نزدیک به واقعیت ( طراحی سه بعدی رایگان پیش از اجرا ) و همچنین اعمال سلیقه کارفرمایان محترم در دیزاین خانه ، گروه ساختمانی سیمرغ با استفاده از بروزترین نرم افزارهای طراحی سه بعدی نظیر ۳dsmax ، طرح مورد نظر را با کیفیت مطلوب و بسیار نزدیک به واقعیت و در اسرع وقت در اختیار کارفرمایان قرار میدهد. در ادامه کارفرما با مشاوره طراحان گروه ساختمانی سیمرغ طرح خود را به اجرا نزدیکتر خواهد کرد. طرح های نهایی به نقشه های اجرایی تبدیل شده و در اختیار تیم اجرایی گروه ساختمای سیمرغ قرار میگیرند. اصلی ترین مزیت ارائه طرح سه بعدی پیش از اجرا به کارفرما تجسم نهایی از طراحی دکوراسیون داخلی منزل  ( دیزاین خانه ) و برآورد نهایی هزینه اجرای طرح میباشد.

دامنه طراحی سه بعدی میتواند از کابینت ممبران تا طراحی سه بعدی محوطه ویلا را شامل شود.

طراحی آشپزخانه
طراحی سه بعدی آشپزخانه با جزیره
طراحی سقف کاذب و آسمان مجازی
طراحی سه بعدی سقف کاذب
طراحی حیات خلوت و باربیکیو
طراحی سه بعدی حیاط خلوت
طراحی باغ
طراحی سه بعدی باغ
طراحی سه بعدی آشپزخانه کوچک
طراحی آشپزخانه ام دی اف
طراحی گچبری سقف لابی
طراحی سه بعدی سقف لابی
طراحی نرده فرفوژه
طراحی سه بعدی راه پله
طراحی ویلا با استخر
طراحی سه بعدی محوطه ویلا

روند طراحی دکوراسیون

اصول اجرایی گروه ساختمانی سیمرغ در طراحی دکوراسیون داخلی منزل با نرم افزارهای شبیه ساز طراحی سه بعدی بدین صورت است که به عنوان مثال در طراحی سه بعدی دکوراسیون پذیرایی ابتدا طراح پس از مشاهده حضوری از وضعیت پروژه و مشاوره با کارفرما و استخراج ابعاد و اندازه‌ها مبادرت به طراحی سه بعدی و اصطلاحاً دیزاین خانه می‌کند.

فایل طراحی سه بعدی در فرمت عکس به کارفرما ارسال می‌شود و پس تصحیح و اعمال نظرات کارفرما فایل نهایی طراحی دکوراسیون داخلی به‌عنوان مرجع اولیه در صورت قرارداد پیوست می‌شود.

طبیعی است که اکثر طراحان حرفه‌ای دیزاین خانه و نمای ساختمان طرح نهایی دکوراسیون داخلی منزل را به گونه‌ای طراحی می‌کنند که در حین پیشرفت فیزیکی کار بتوان ایده‌های جدیدتر و خلاقانه‌تری را در دیزاین خانه اعمال کرد. از این رو اختلاف جزئی در طرح اولیه دکوراسیون داخلی منزل و اجرا غیرقابل اجتناب است.

طراحی هال خانه مدرن
طراحی سه بعدی هال و پذیرایی
طراحی استخر روباز ویلا
طراحی سه بعدی استخر ویلا
طراحی سه بعدی آلاچیق
طراحی آلاچیق چوبی
طراحی ویلا و باغ
طراحی سه بعدی ویلا
طراحی واترجت کف لابی
طراحی کف لابی ساختمان
طراحی سه بعدی شومینه آلاچیق
طراحی سه بعدی شومینه فضای باز

نرم افزارهای طراحی دکوراسیون داخلی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی علوم کامپیوتری، نرم افزارهای زیادی برای دکوراسیون داخلی منزل و نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. از پرکاربردترین و بروزترین آن‌ها می‌توان به نرم افزار بسیار قدرتمند ۳dsmax و Revit و SketchUp اشاره کرد. تمامی این نرم افزارها در زمینه طراحی سه بعدی و دیزاین خانه از پرکاربردترین ابزار مهندسی معماری و سازه ای هستند.

نرم افزار اسکچاپ 2019
محیط نرم افزار اسکچاپ
طراحی سر در نمایشگاه با معماری اسلامی
طراحی سر در نمایشگاه
طراحی آشپزخانه ممبران
طراحی سه بعدی آشپزخانه
طراحی سه بعدی و جانمایی مجتمع تجاری
طراحی معماری مجتمع تجاری

طراحی سه بعدی دکوراسیون با ۳ds-max

نرم افزار ۳ds-max را میتوان محبوبترین نرم افزار طراحی سه بعدی در بین طراحان داخلی نام برد. کار با نرم افزار ۳ds-max نیازمند آشنایی کامل با این نرم افزار و تجربه در کار با نرم افزار های طراحی داخلی است. موتور رندر قدرتمند این نرم افزار طراحی های بسیار نزدیک به واقعیت را ایجاد میکند و از این رو مهندسین میتوانند پیش از شروع کار طرح را به کارفرمای خود نشان داده و تاییدیه طراحی خود را پیش از اجرا بگیرند.

یکی از بهترین ویژگی های نرم افزار ۳ds-max قابلیت نورپردازی ساختمان است. در اینحالت طراحی داخلی با نورپردازی نزدیک به واقعیت بوده و کارفرما دید بهتری نسبت به طراحی پیش از اجرا پیدا میکند.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

سوالات متدوال درباره طراحی داخلی

هزینه طراحی داخلی منزل چقدر است؟

قیمت طراحی داخلی ساختمان برای فضاهای بسته تقریباً ۱۵ هزارتومان و برای فضاهای باز تقریباً ۱۰ هزارتومان به ازای هر متر مربع است.

روند طراحی دکوراسیون داخلی به چه صورت است؟

پس از بازدید کارشناسان و اندازه گیری دقیق وضعیت موجود و توافق درباره قیمت و همچنین دریافت ایده های کارفرما طراحی سه بعدی شروع میشود.

چرا بین انواع طراحی سه بعدی دکوراسیون تفاوت قیمت وجود دارد؟

عمده تفاوت در قیمت طراحی داخلی به دلیل نرم افزار طراحی است که طراح از آن استفاده میکند. به عنوان مثال نورپردازی و نقشه های اجرایی قیمت طراحی را بالاتر میبرند.

فرق بین نرم افزار های طراحی سه بعدی چیست؟

تفاوت اصلی در نرم افزارهای طراحی سه بعدی قدرت موتور گرافیکی آن نرم افزار است که اصطلاحاً به این عملیات رندر گیری میگویند. هرچه رندر گیری قویتر باشد تصویر نهایی به واقعیت نزدیکتر است و جلوه طبیعی تر دارد.

بهترین نرم افزار برای طراحی داخلی منزل کدام است؟

نرم افزار تری دی مکس بهترین نرم افزار موجود است و کار با آن نیازمند دانش حرفه بالایی است. برای شروع میتوانید از نرم افزار اسکچاپ استفاده کنید.

بستن قرارداد طراحی دکوراسیون منزل به چه صورت است؟

هم به صورت حضوری در فروشگاه شهرک غرب تهران و هم به صورت آنلاین از طریق واتساپ میتوانید برای بستن قرارداد طراحی دکوراسیون منزل خود اقدام کنید.

خدمات گروه ساختمانی سیمرغ
کاغذ دیواری پذیرایی و نورپردازی

کاغذ دیواری

فروش و نصب کاغذ دیواری قابل شستشو ، کاغذ دیواری سه بعدی و پوستردیواری

بازسازی نمای مغازه

نمای ساختمان

اجرا نمای ساختمان شامل نما رومی ، نمای سنگی ، نما کامپوزیت آلومینیومی ، آجر نما و نقاشی نمای ساختمان

آخرین بروز رسانی در توسط مهندس صادقی

در صورت دلخواه
8 سوال و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی سوالات
قاسم خانی
9 روز پیش

سلام و خسته نباشید
من قصد بازسازی منزلم را دارم آیا قبلش نیاز به طراحی هست؟

محسن دلجو
12 روز پیش

سلام ببخشید هزینه طراحی داخلی یک آپارتمان دو خوابه ۱۲۰ متری چقدر میشه؟

پورمحمدی
14 روز پیش

سلام و خسته نباشید
طراحی داخلی منزل را با چه نرم افزاری انجام میدهید و قیمتش چقدر میشه؟

خادمی
17 روز پیش

سلام
هزینه طراحی داخلی یک آپارتمان ۱۲۰ متری چقدر میشه و اینکه خانه ما در اصفهان هست امکان طراحی دارید و یا فقط برای تهران انجام میدین؟
مرسی