آخرین به روز رسانی در توسط مهندس صادقی

سیستم های گرمایشی

در اکثر ساختمان های قدیمی آبگرم مصرفی و آبگرم شوفاژ توسط سیستم موتورخانه ( مشعل و دیگ ) تامین میشود.  هزینه تعمیر و نگهداری بالا و همچنین راندمان پایین این سیستم قدیمی اکثر مالکان را مجاب به تعویض سیستم گرمایش ساختمان کرده است. از پر استفاده ترین سیستم های مورد استفاده در ایران به منظور جایگزینی سیستم موتور خانه سیستم پکیج دیواری است. سیستم پکیج دیواری علاوه بر تامین آبگرم مصرفی و آبگرم شوفاژ ، راندمان را افزایش میدهد که در طی چند سال منجر به کاهش هزینه انرژی مصرفی و در نتیجه مقرون به صرفه بودن سیستم گرمایش ساختمان میشود.

تعویض لوله کشی قدیمی که عمدتاً چدنی هستند با لوله های پلی اتیلن جدید نیز میتواند راندمان سیستم را بسیار بالا ببرد. شوفاژ های موجود در بازار ایران به دو  دسته کلی پره ای و پانلی موجود تقسیم میشوند. تعداد پره لازم یا طول پانل شوفاژ برای تامین گرمایش محیط نیازمند محاسبات مهندسی نسبت به متراژ کلی اتاق است. همچنین میتوان با تعبیه پوشش شوفاژ ( کاور شوفاژ ) ظاهر شوفاژ را متناسب با طراحی داخلی به صورت مدرن یا کلاسیک درآورد.

مدرنترین شوفاژ خانه
شوفاژخانه مدرن
رادیات پنلی
شوفاژ پنلی
روکش شوفاژ پنلی کلاسیک
روکش شوفاژ کلاسیک
طول مختلف رادیاتور پنلی
ابعاد مختلف شوفاژ پنلی
شوفاژ پنلی خانه
رادیاتور پنلی
روکش شوفاژ پنلی مدرن
روکش شوفاژ مدرن

سیستم های سرمایشی

با توجه به موقعیت اقلیم جغرافیایی گرم و خشک کشور ایران اغلب ساختمان ها از سیستم کولر آبی استفاده میکنند. راندمان ( نسبت مصرف انرژی به توان خروجی ) کولر آبی بسیار پایین است و در روزهای گرم سال توان خنک کنندگی ساختمان را ندارد. علاوه بر این پوشال کولر آبی محل تجمع و رشد انواع باکتری ها ست که قطعاً سلامت اعضای خانه را تهدید میکند.

پکیج آب مصرفی و شوفاژ
سیستم پکیج آبگرم و شوفاژ
پکیج دیواری دیجیتالی
پکیج

کولر گازی

امروزه جایگزینی کولرهای آبی با کولرهای گازی بسیار متداول شده است. از آنجا که کولرهای گازی  به سه دسته کولر های مناسب برای مناطق گرمسیر، معتدل و سردسیر تقسیم میشوند، موقع خرید کولر را متناسب با آب و هوای محل زندگی خود انتخاب نمایید. تکنولوژی اینورتر ( inverter ) یا موتور خطی یکی از مهمترین تکنولوژی های پیشرفته در کولر گازی است. اساس کار این تکنولوژی نگه داشتن دما در شرایط ایده آل بدون نیاز به روشن – خاموش شدن متوالی کمپرسور است. از این رو میزان مصرف برق تا ۶۰% کاهش می یابد. عموماً کولر گازی با تکنولوژی موتور خطی ( اینورتر ) گرانتر از مدل های مشابه میباشد.

همچنین هنگام خرید، توجه به آمپراژ استارت کمپرسور کولر گازی ( آمپری که دستگاه کمپرسور هنگام روشن شدن از فیوز میکشد ) متناسب با برقکشی ساختمان بسیار مهم است. به عنوان سیستمی جایگزین برای کولر گازی سیستم هواساز کانالی ( داکت اسپلیت ) نیز برای سرمایش ساختمان یکی از مدرنترین و به صرفه ترین سیستم های روز دنیاست.

قبل از نصب کولر گازی به صورت توکار
نصب کولر گازی توکار
اجرای صحیح لوله مسی کولر گازی
طول بهینه لوله مسی کولر گازی
بعد از نصب کولر گازی به صورت توکار
نصب کولر گازی توکار
نقشه پکیج دیواری آبگرم و شوفاژ
نقشه اجرایی سیستم پکیج دیواری

سیستم گرمایش از کف

از دیگر سیستم های گرمایش میتوان به سیستم گرمایش از کف، سیستم گرمایش قرنیزی و هواساز کانالی ( داکت اسپلیت ) اشاره کرد. توجه به این مطلب که سیستم گرمایش از کف دارای زمان پیش گرمایی ۳۶ ساعته می باشد بسیار مهم است. زیرا حذف این زمان برای گرمایش کف منجر به آسیب به سرامیک یا پارکت لمینت یا سنگ ساختمانی کف ساختمان میشود.

برای جلوگیری از این آسیب استارت اولیه سیستم گرمایش از کف در اول فصل سرما با دمای ۲۰ درجه سانتیگراد است. سپس هر ۱۲ ساعت میتوان ۵ درجه سانتیگراد به گرمایش سیستم اضافه کرد. بطوریکه پس از ۳۶ ساعت به دمای ایده آل ۳۵ درجه سانتیگراد برای سیستم گرمایش از کف رسید. همچنین توجه به این مطلب که لوله های سیستم گرمایش از کف در سطح زیرین کف اجرایی کار میشوند ( اصطلاحاً کف خواب میباشند ) هرگونه تغییر در سیستم گرمایش از کف مسلتزم تخریب کف موجود است. همچنین به دلیل عدم استفاده از اتصالات در لوله های کف خواب پس از اتمام کف سازی دیگر نمی توان در کف ساختمان تغییر ایجاد کرد.

گرمایش از کف اتاق پذیرایی
سیستم گرمایش از کف
نقشه سیستم گرمایش از کف
نقشه اجرایی سیستم گرمایش از کف

داکت اسپلیت

هواساز کانالی یا داکت اسپلیت امروزه به عنوان بهینه ترین سیستم تهویه مطبوع در صنعت ساختمان مورد توجه قرار گرفته است. سیستم کانال کشی داکت اسپلیت در سقف کاذب پی وی سی قرار میگیرد ازین رو کاملاً پوشیده است و در معرض دید قرار نمیگیرد. مزیت اصلی استفاده از سیستم داکت اسپلیت امکان توزیع مناسب و یکنواخت هوا است. همچنین تکنولوژی پیشرفته استفاده شده در سیستم داکت اسپلیت مصرف برق را بهینه کرده و به این جهت بسیار مقرون به صرفه است.

کمپرسور هواساز
هواساز
کمپرسور داکت اسپلیت
داکت اسپلیت

مزایای سیستم داکت اسپلیت

از مزایای سیستم هواساز کانالی داکت اسپلیت میتوان به قابلیت استفاده در واحدهای ۵۰ متری تا ۱۵۰ متری و امکان تهویه چندین فضا تنها با یک دستگاه، کاهش و بهینه سازی مصرف برق ( دارای گرید A مصرف انرژی ) ، دارای ترموستات اتاقی، قابلیت کنترل کامل گرمایش و سرمایش، کارکرد دستگاه در سه سرعت فن مختلف، امکان نصب در فضاهایی با محدودیت مکانی بدلیل قابلیت نصب در دو حالت در زیر سقف کاذب و ایستاده، حذف کانال‌کشی از پشت بام، ابعاد کوچک، وزن کم و سطح صدا بسیار پایین، قابلیت اتصال به کویل آب گرم جهت تامین گرمایش و اتصال به پکیج و یا موتورخانه مرکزی، تعمیر و نگهداری آسان، قابلیت تامین هوای تازه ( Fresh Air )، مجهز به فیلتر قابل شستشو و فیلتر ضد قارچ اشاره کرد.

همچنین در برخی از موارد کانال کشی کولر آبی قابلیت استفاده در سیستم هواساز کانالی ( داکت اسپلیت ) میباشد. نکته مهمی در مورد کانال کشی داکت اسپلیت باید توجه کرد جلوگیری از خم های غیر ضروری است. زیرا وجود خم در کانال کشی داکت اسپلیت باعث ایجاد سر و صدا در داخل واحد میشود.

سوالات متدوال هواساز و داکت اسپلیت

هزینه نصب کولر گازی چقدر است؟

برای یک کولر گازی معمولی و بدون هزینه اجناس مصرفی قیمت نصب کولر گازی حدوداً ۵۰۰ هزار تومان است.

کولر گازی بهتر است یا داکت اسپلیت؟

کولر گازی به نسبت ارزانتر است. البته داکت اسپلیت اگر به روش کانالی اجرا شود کل خانه را تحت پوشش قرار میدهد و با کاهش مصرف برق در مجموع باعث کاهش هزینه ها میشود.

موتورخانه بهتر است یا پکیج؟

سیستم پکیج به مراتب از موتور خانه بهتر است. سیستم پکیج جدا از تامین آب مصرفی، آب شوفاژ را هم تامین میکند. فقط ظرفیت مخزن پکیج با مصرف واحد باید هماهنگ باشد.

ظرفیت پکیج مناسب آپارتمان چقدر است؟

معمولاً در کاتالوگ پکیج بر اساس متراژ خانه و تعداد پره های شوفاژ جدولی به این منظور تهیه شده است. برای مثال پکیج مناسب برای آپارتمان ۷۰ متری با ظرفیت ۸ لیتری و توان ۲۴ کیلو وات میباشد.

حداکثر فاصله لوله مسی کولر گازی چقدر است؟

تعیین حداکثر طول لوله مسی با توجه به ظرفیت کولر گازی تعیین میشود. مثلاً در کولرگازی ۱۲۰۰۰ حداکثر فاصله باید ۴ متر باشد. عدم رعایت این فاصله باعث برگشت هوای سرد و فشار زیاد به کولر گازی و سوختن موتور کمپرسور کولر گازی میشود.

آیا شما نمایندگی فروش داکت اسپلیت هستید؟

بله، ما در فروشگاه شهرک غرب تهران نمایندگی فروش داکت اسپلیت ال جی و سامسونگ و داکت اسپلیت آمریکایی یورک را داریم. البته در حال حاضر واردات داکت اسپلیت به مشکل خورده است.

خدمات گروه ساختمانی سیمرغ
نورپردازی محوطه

نورپردازی محوطه

طراحی و اجرا نورپردازی محوطه ، نورپردازی ویلا ، نورپردازی باغ و نورپردازی فضای سبز

نورپردازی سقف هال و پذیزایی

نورپردازی ساختمان

طراحی و اجرا نورپردازی ساختمان ، نورپردازی نما ، نورپردازی خانه ، نورپردازی سقف و نورپردازی داخلی

تخریب سنگ کف قدیمی

تخریب ساختمان

تخریب ساختمان ، تخریب دیوار ، تخریب سقف و تخریب کف ساختمان با نظارت مهندس و رعایت اصول ایمنی

کناف سقف ساختمان مسکونی

کناف سقف و دیوار کناف

کناف سقف ( سقف کناف ) و دیوار کناف ( کناف دیوار ) ، سقف کاذب کناف و دکور کناف منطبق بر آیین نامه زلزله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *