آخرین بروز رسانی در

گروه ساختمانی سیمرغ طراح و مجری دکوراسیون منزل ، دکوراسیون داخلی ، نمای ساختمان ، دیزاین خانه و چیدمان منزل ( تهران - زعفرانیه - خیابان پسیان 22171748 )

کناف سقف – دیوار کناف – سقف کاذب کناف – طرح کناف

کناف سقف

 

سقف کاذب کناف ، یک سیستمیکپارچه و بدون درز است. برای اجرای سقف کاذب کناف صفحات روکش دار گچی ( مخصوص کناف سقف ) به زیرسازی فولادی که خود به سقف بتنی اصلی متصل میباد پیچ میشود. ساختار کناف سقف از نظر معماری بسیار منعطف است و قابلیت اجرای انواع طرح کناف پیچیده با قوس و انحنای زیاد را دارا میباشد.

از مزایای اجرای کناف سقف در ساختمان ها میتوان به اجرای سریع و آسان، عبور آسان تأسیسات سرمایشی و گرمایشی و الکتریکی ، انعطاف طراحی معماری بالا و عایق حرارتی و صوتی و مقاومت در برابر حریق و رطوبت مناسب این نوع سیستم سازه ای اشاره کرد. نقطه ضعف اصلی سقف کناف در محل اتصال سقف به دیوار میباشد. چنانچه درزگیری ( بتونه کاری ) اصولی و صحیح اجرا نشود پس از مدت کوتاهی ترک های افقی در محل اتصال سقف کناف به دیوار پدید می آید.

کناف سقف و دیوار کناف اداری و تجاری
کناف سقف و دیوار کناف
کناف سقف منزل
کناف سقف
سقف کناف هال
سقف کناف
سقف کناف پذیرایی
سقف کناف
نصب کناف سقف توسط استادکار
ساخت کناف سقف
طراحی سقف کناف بر روی کاغذ پیش از اجرا
طراحی سقف کناف
کناف سقف اتاق خواب
اجرای طرح کناف سقف
نصاب کناف سقف و دیوار کناف
نصب سقف کناف
کناف سقف ساختمان مسکونی
کناف سقف ساختمان
سقف کناف با نور مخفی منزل
نور مخفی کناف سقف

دیوار کناف

 

دیوار کناف ، دیواری غیر باربر است که برای تقسیم فضای داخلی ( پارتیشن بندی ) استفاده می شود. این نوع پارتیشن بندی میتواند فضای داخلی ساختمان و یا فضای داخلی مغازه باشد.برای ساخت دیوار کناف از المانهای فولادی سبک فولادی stud و runner استفاده میشود. به عضو افقی رانر و به عضو عمودی اِستاد گفته میشود. اِستاد و رانر مقاطع U , C شکل هستند که صفحات کناف در یک یا چند لایه ، به وسیله پیچ مخصوص بر روی آنها نصب می شوند.

درزهای ایجاد شده در محل اتصال صفحات کناف به وسیله ی نوار مخصوص درزگیر کناف و بتونه مخصوص درزگیری میشود. به نحوی که در انتهای کار، سطحی یکپارچه که قابلیت نقاشی و کاشی کاری یا هر نوع پوشش دیگری را دارد بدست می آید. در صورتیکه از دیوار کناف دولایه یا سه لایه استفاده شود، فضای خالی مابین پانل های کناف، توسط عایق حرارتی و صوتی ( معمولاً پشم سنگ )پر میشود. همچنین عبور و دسترسی به تأسیسات الکتریکی ( تجهیزات برق ساختمان ) و تاسیسات مکانیکی ( تجهیزات لوله کشی ساختمان ) به راحتی میسر است.

یکی از مهمترین قسمت های اجرای طرح کناف استفاده اصولی از چسب درزگیر و بتونه استاندارد میباشد. در صورتیکه طرح کناف غیر اصولی باشد یا از بتونه غیر استاندارد و مجریان غیر حرفه ای استفاده شود پس از مدت کوتاهی از اجرای دیوار کناف صفحات کناف در محل اتصال از یکدیگر جدا شده و ترک های قائم در سطح دیوار پدید می آید.

نصب سازه دیوار کناف
دیوار کناف
دیوار کناف و نصب سازه
دیوار کناف
سازه سقف کناف و دیوار کناف
سازه سقف کناف
سازه دیوار کناف پشت تلویزیون
سازه دیوار کناف
استاد و رانر دیوار کناف
پروفیل دیوار کناف
رانر و استاد دیوار کناف
پروفیل های نگهدارنده دیوار کناف
دکور کناف منزل و مغازه
دکور کناف
پارتیشن کناف کناف اداری
اجرای پروفیل دیوار کناف

کناف

 

کناف ( knauf ) نام کارخانه ای در کشور آلمان است که پانل هایی بر پایه گچ و با روکش مخصوص تولید میکند و در ایران اصطلاحاً صفحات کناف یا اختصاراً کناف نامیده میشود. در اصطلاح مهندسی به صفحات کناف ، دیوار خشک ( drywall ) گفته میشود. پانل کناف دارای هسته گچی و سطح و لبه‌ طولی آن با ورق گالوانیزه مخصوص نوار شده است.

مزیت های استفاده از کناف

از مزایای پانل کناف ( صفحات ساخت و ساز خشک میتوان به سادگی در اجرای طرح های پیچیده ( دارای منحنی زیاد ) ، سرعت بالای اجرا ، تخریب و آلودگی محیطی کمتر نسبت به گچ کاری ، هزینه پایینتر نسبت به گچ کاری ، دسترسی آسان به هرگونه تأسیسات بالایی سقف کناف و قابلیت تعمیر موضعی به سادگی اشاره کرد.

استانداردهای جهانی صفحات کناف

صفحات کناف ( کناف سقف یا دیوار کناف یا سقف کاذب کناف ) با چهار نوع استاندارد جهانی تولید می‌شوند. خاصیت هر یک از این چهار نوع سقف کاذب کناف برای تامین شرایط خاص کاربری سقف کاذب کناف در استانداردهای جهانی در نظر گرفته شده است.

1- صفحه کناف معمولی ( RG )  2- صفحه کناف مقاوم در برابر رطوبت ( MR )  3- صفحه کناف مقاوم در برابر حریق ( FR )  4- صفحه کناف مقاوم در برابر حریق و رطوبت ( FM ).

قیمت تمام شده صفحه کناف ( فقط خود صفحه کناف و نه اجرای آن ) مستقیماً با یکی از این چهار نوع استاندارد در ارتباط است. تعیین نوع صفحه کناف با توجه به نوع کاربری آن کاری اصولی و علمی است که نیاز به دانش مهندسی دارد. متاسفانه برخی از کناف کاران با سو استفاده از عدم آگاهی کارفرمایان محترم و به قصد سودجویی اکثراً از صفحات کناف RG استفاده میکنند. که این کار علاوه بر کاهش عمر استفاده سقف کاذب کناف منجر به آسیب های جبران ناپذیری مخصوصاً حین آتش سوزی میشود.

ضخامت های موجود صفحات کناف

علاوه بر استانداردهای گفته شده، معمولاً صفحات سقف کاذب کناف بر اساس ضخامتشان شناخته میشوند :

1- صفحه کناف با ضخامت 6 میلیمتری

این نوع پانل کناف صرفاً جهت اجرا در طرح کناف شامل منحنی های با قوس تند استفاده می شود. و با توجه به ضوابط آیین نامه ای به هیچ وجه نباید در اجرای دیوار کناف یا کناف سقف استفاده شود.

2- صفحه کناف با ضخامت 10 میلیمتری 

این نوع پانل کناف نیز مانند پانل کناف 6 میلیمتری برای اجرای قوس های با انحنای زیاد استفاده  میشود و نباید از آن جهت اجرای دیوار کناف یا سقف کاذب کناف استفاده کرد.

3- صفحه کناف با ضخامت 12 میلیمتری 

عمده ترین محصول کارخانه تولید صفحات کناف پانل 12 میلیمتری یا بطور دقیق 12/5 میلیمتری است. این نوع صفحه کناف ، جهت ساخت دیوار کناف جدا کننده ( پارتیشن و غیر باربر ) و دیوار کناف پوششی ، کناف سقف ( سقف کاذب کناف ساده یا دکوراتیو ) استفاده می شود.

4- صفحه کناف با ضخامت 15 میلیمتری یا 18 میلیمتری و بالاتر 

معمولاً جهت استفاده در فضاهای خاص که بنا به تشخیص مهندس سازه نیاز به مقاومت بسیار بیشتر یا خطر برخورد اجسام خارجی با دیوار کناف یا سقف کناف وجود دارد استفاده میشود.

نوع روکش صفحه کناف و ضخامت آن عامل اصلی و تعیین کننده قیمت آن میباشد. در برخی از موارد متاسفانه پیمانکاران غیر متعهد از ناآگاهی کارفرمایان سو استفاده کرده و با قیمت دهی پایین اجناس متفرقه با ضخامت نامناسب و روکش غیر استاندارد را اجرا میکنند.

سقف فلت کناف و دیوار کناف
دیوار کناف
ضخامت دیوار کناف و نحوه اتصالات دیوار کناف
ضخامت دیوار کناف
استفاده از تراز لیزری برای نصب دقیق دیوار کناف
تراز لیزری در نصب دیوار کناف
ماستیک و بتونه کناف
بتونه درز گیر و ماستیک کناف

جهت ارتباط مستقیم با مشاوران گروه ساختمانی سیمرغ از طریق پیام رسان واتساپ یا تلگرام ( بدون نشان دادن شماره تلفن و حفظ حریم شخصی شما ) و استعلام قیمت کناف سقف و قیمت دیوار کناف لطفاً کلیک کنید

4.7/5 (30 Reviews)