آخرین بروز رسانی در

گروه ساختمانی سیمرغ طراح و مجری دکوراسیون منزل ، دکوراسیون داخلی ، نمای ساختمان ، دیزاین خانه و چیدمان منزل ( تهران - زعفرانیه - خیابان پسیان 22171748 )

کاشی – سرامیک کف – سنگ ساختمانی – کاشی آشپزخانه – سرامیک رکتی فایر – سرامیک پرسلانی

سرامیک کف و کاشی

 

سرامیک کف و کاشی ( کاشی آشپزخانه و کاشی حمام ) موجود در بازار ایران انواع مختلفی دارد و بر اساس نوع مواد کامپوزیتی به کار رفته ( پرسلانی و رسی ) و همچنین لعاب ( لعاب نانو و معمولی ) و بند دار بودن یا نبودن ( با لبه رکتی فایر یا ساده ) قیمت گذاری میشوند.

همچنین وارداتی بودن یا تولید داخل بودن سرامیک کف و کاشی بسیار بر قیمت آن تاثیرگذار است. مشاوره با افراد متخصص در خرید سرامیک کف بسیار مهم است زیرا متاسفانه برخی از افراد سودجو از حسن نیت خریداران سو استفاده میکنند و اجناس تقلبی و خارج درجه را با قیمت چندین برابر به فروش میرسانند.

 

انتخاب سرامیک کف

 

سرامیک کف درجه یک به بهترین تولید سرامیک کف کارخانه سازنده از نظر کیفیت لعاب و دقت در ابعاد اطلاق میشود. کیفیت در لعاب معمولاً در نور و عدم ایجاد موج قابل تشخیص است اما دقت در ابعاد به سادگی قابل تشخیص نیست و متاسفانه پس از نصب به دلیل عدم انطباق بندهای سرامیک کف با یکدیگر خود را نشان میدهد.

با کاهش درجه سرامیک از کیفیت سرامیک کف کاسته میشود. سرامیک خارج درجه به سرامیکی اطلاق میشود که قابل استفاده در داخل ساختمان نبوده و فقط قابلیت استفاده در خارج ساختمان و محل های کم اهمیت را دارا میباشد. جهت نصب سرامیک کف معمولاً از ملات ماسه – سیمان و یا چسب های با پایه آب استفاده میشود که به دلیل کیفیت پایین چسب های موجود در بازار ملات ماسه – سیمان توصیه میگردد.

سرامیک کف لابی و معرق سرامیک
سرامیک کف لابی
سرامیک کف لابی مجتمع
طراحی داخلی با سرامیک کف
نصب کاشی آشپزخانه
کاشی آشپزخانه
کاشی بین کابینتی ارزان طرح آنتیک
کاشی بین کابینتی ارزان
کاشی حمام و سرویس بهداشتی لوکس
کاشی حمام و سرویس بهداشتی
تابلو کاشی دیواری
کاشی تزئینی دیوار
نصب سرامیک لوزی اتاق
نصب سرامیک اتاق خواب
کاشی بین کابینتی طرح آنتیک
کاشی بین کابینتی
نصب کاشی پرسلان
نصب کاشی پرسلان
کاشی کاری ارزان
کاشی کاری ارزان
اسکوپ کردن کاشی حمام
اسکوپ کردن کاشی حمام
کاشی کاری دوغابی حمام
کاشی کاری دوغابی حمام
کاشی کاری کف حمام
کاشی کاری کف حمام
کاشی کاری دوغابی
کاشی کاری دوغابی
سرامیک پرسلانی کف
سرامیک پرسلانی کف
نصاب سرامیک
نصاب سرامیک
نصب موزاییک کف
نصب موزاییک کف
موزاییک کاری کف
موزاییک کاری کف

نصب کاشی و نصب سرامیک

 

مهمترین تفاوت کاشی ( کاشی آشپزخانه و کاشی حمام ) با سرامیک کف در عدم جذب آب توسط کاشی است. کاشی معمولاً در دیوار و سرامیک در کف استفاده میشود. نصب کاشی ( کاشی آشپزخانه و کاشی حمام ) به دو روش دوغابی و یا چسبی صورت میگرد. چنانچه زیر سازی دیوار سطحی تراز باشد ( دارای کاشی باشد ) از روش چسبی و چنانچه زیر سازی نا تراز باشد ( بلوک سفالی یا پلاستر سیمانی ) از روش دوغابی استفاده میشود.

همچنین اگر زیر سازی کاشی سطح گچکاری شده باشد به هیچ عنوان نباید از چسب کاشی استفاده کرد. به طور تقریبی برای پوشش هر ۱ متر مربع به ۵ کیلوگرم چسب کاشی نیاز است. استفاده از چسب مرغوب جهت جلوگیری از فاسد شدن چسب و لقی کاشی به مرور زمان بسیار مهم است. چنانچه آشنایی کافی در مورد چسب کاشی ندارید  ( مخصوصاً برای نصب کاشی حمام ) از افراد آگاه مشاوره بگیرید.

نصب سرامیک ساختمان سفید - قبل
نصب سرامیک ساختمان - قبل
نصب سرامیک ساختمان سفید - بعد
نصب سرامیک ساختمان - بعد
نصب سرامیک هال و پذیرایی
نصب سرامیک هال
نصب سرامیک پرسلان با روکش نانو
نصب سرامیک پرسلانی
کاشی کاری دستشویی
کاشی کاری دستشویی
دوغاب ریزی کاشی حمام
دوغاب ریزی کاشی حمام
نصب کاشی حمام و دستشویی به روش چسبی
نصب کاشی حمام
نصب سرامیک کف به روش ملات
نصب سرامیک
نصب کاشی به روش پشت دوغابی
نصب کاشی دوغابی
نصب سنگ آنتیک داخل ساختمان
نصب سنگ آنتیک
سرامیک کاری
سرامیک کاری
سرامیک کاری کف
سرامیک کاری کف

سنگ ساختمانی

 

برای نامگذاری انواع سنگ ساختمانی دو فاکتور اصلی را در نظر میگیرند : ۱- جنس سنگ ساختمانی  ۲- نام معدن سنگ  به عنوان مثال تراورتن دهبید یا گرانیت نطنز

با توجه به کاربری سنگ ساختمانی ( برای نمای ساختمان یا داخل ساختمان ) جنس سنگ ساختمانی متناسب با شرایط فیزیک محیط انتخاب میشود. همچنین معدنی که سنگ ساختمانی از آن استخراج شده بسیار در طرح و کیفیت ساختمانی موثر است. به عنوان مثال گرانیت مهاباد رنگ بسیار زیبایی دارد اما در ضخامت های کم ( ۲ سانتی متری ) ممکن است در معرض آفتاب مستقیم تغییر رنگ بدهد.

در واقع انتخاب و خرید سنگ ساختمانی نیاز به مشاوره با افراد متخصص دارد. یکی از نکات دیگری که حین خرید سنگ ساختمانی باید به آن توجه کرد ضخامت سنگ با توجه به نوع کاربری آن است. به عنوان مثال معمولاً در نمای سنگی ساختمان از سنگ تراورتن با ضخامت ۲ سانتی متری و برای سنگ پله از سنگ گرانیت ۴ سانتی متری استفاده میکنند. برش و ابزار سنگ ساختمانی ( ابزار سنگ ساختمانی بیشتر برای سنگ راه پله یا سنگ پاخور استفاده میشود ) عاملی موثر در تعیین قیمت سنگ ساختمانی است.

 

انواع سنگ‌ ساختمانی

 

سنگ گرانیت

 

سنگ گرانیت یا سنگ خارا بسیار سخت و سنگین هستند و جز مصالح بادوام ساختمانی محسوب میشوند. در برابر نفوذ آب و برش بسیار مقاوم اما در صورتیکه پشت سنگ خال باشد در ضخامت های کم در اثر ضربه بسیار شکننده اند. مقاومت سنگ گرانیت در مقابل تغییر رنگ در آفتاب بسیار بالاست اما در مقابل مواد شیمیایی تغییر رنگ در آنها محتمل است.

ظاهر گرانیت بسیار تحت تاثیر پرداخت انجام شده روی آن است. پرداخت نهایی روی سنگ گرانیت ممکن است چکشی ، کلنگی ، تیشه‌ای ، آتشی و یا صیقلی باشد. بهترین پرداخت نهایی سنگ گرانیت حالت صیقلی آن است که بلورهای موجود در سنگ گرانیت باعث انعکاس نور میشوند و زیبایی آن را دو چندان میکنند. اما سطح صیقلی سنگ گرانیت به شدت لیز میباشد.

 

سنگ‌ آهکی

 

سنگ ساختمانی آهکی که معروفترین آن سنگ تراورتن است بیشتر به دلیل زیبایی مورد استفاده قرار میگیرد. مقاومت کم این نوع سنگ ساختمانی ( مخصوصاً در رگه سنگ ) و تغییر رنگ در مقابل نور خورشید از معایب اصلی سنگ تراورتن است. عمده استفاده این سنگ در نمای ساختمان و دیواره راه پله ها است. با توجه به سبکی ، قیمت به نسبت کم و سادگی کار با آن از پر مصرفترین انواع سنگ ساختمانی در ایران است.

نصب سنگ کف
کفپوش سنگی لابی
سنگ مصنوعی حمام و دستشویی
سنگ ساختمانی مصنوعی
سنگ گرانیت وارداتی جنگلی و سبز
سنگ گرانیت وارداتی ۱
سنگ گرانیت وارداتی جنگلی و قهوه ای
سنگ گرانیت وارداتی ۲
سنگ گرانیت وارداتی ابسولوت مشکی و سفید
سنگ گرانیت وارداتی ۳
سنگ گرانیت وارداتی موجدار
سنگ گرانیت وارداتی ۴
سنگ گرانیت وارداتی سیاه و سفید
سنگ گرانیت وارداتی ۵
سنگ گرانیت وارداتی
سنگ گرانیت وارداتی ۶
سنگ گرانیت نطنز مشکی
سنگ گرانیت نطنز
سنگ پله 4 سانتی
سنگ راه پله
دیوارپوش سنگی
سنگ بافت دیوار
دیوارپوش آنتیک
سنگ آنتیک دیوار
سنگ ساختمانی وارداتی 2 سانتی
سنگ ساختمانی تزئینی
دیوارپوش سنگ مصنوعی
بافت سنگ مصنوعی
نرده سنگی و سراهی
نرده سنگی
موزاییک کف حیاطی
موزاییک کف
موزاییک ساختمانی ارزان
موزاییک ساختمانی
موزاییک حیاط طرحدار
موزاییک حیاط
جدول بتنی دور باغچه
بلوک سیمانی دور باغچه
سنگ ابزار خورده
سنگ ساختمانی تراش خورده
طرح معرق سرامیک کف سفید
طرح گل سرامیک کف
سرامیک و کاشی و سنگ ساختمانی
ابزار الماسه سنگ
معرق سرامیک کف
طرح معرق سرامیک کف
اسلب سنگ مرمریت شفاف
سنگ مرمر شفاف

جهت ارتباط مستقیم با مشاوران گروه ساختمانی سیمرغ از طریق پیام رسان واتساپ یا تلگرام ( بدون نشان دادن شماره تلفن و حفظ حریم شخصی شما ) و استعلام قیمت سرامیک ، قیمت کاشی و قیمت سنگ ساختمانی لطفاً کلیک کنید

Call Now Button
شروع گفتگو
مشاوره آنلاین با واتساپ
سلام ...
کارشناس ما آنلاین است. لطفاً سوال خود را بپرسید.
( شماره واتساپ : 09901226030 )
Powered by