سرامیک و کاشی

آخرین بروزرسانی در مارس ۲۳, ۲۰۲۰

سرامیک کف و کاشی

سرامیک کف و کاشی جز پر مصرفترین مصالح ساختمان چه هنگام ساخت ساختمان و چه هنگام بازسازی ساختمان است. سرامیک معمولاً برای کفپوش ساختمان کاربرد دارد و کاشی برای سرویس بهداشتی و حمام و یا باند وسط کابینت آشپزخانه تولید میشود. سرامیک در بازار ایران به صورت زیر طبقه بندی میشود :

۱- بر اساس نوع مواد استفاده شده به انواع سرامیک پرسلانی و سرامیک رسی

۲- بر اساس جنس لعاب به انواع سرامیک لعاب نانو  یا گلیز و سرامیک با لعاب معمولی

۳- بر اساس بند دار بودن یا نبودن یه انواع سرامیک رکتی فایر یا سرامیک ساده

همچنین وارداتی بودن یا تولید داخل بودن سرامیک کف و کاشی بسیار بر قیمت آن تاثیرگذار است. مشاوره با افراد متخصص در خرید سرامیک کف بسیار مهم است زیرا متاسفانه برخی از افراد سودجو از حسن نیت خریداران سو استفاده میکنند و اجناس تقلبی و خارج درجه را با قیمت چندین برابر به فروش میرسانند.

سرامیک کف لابی و معرق سرامیک
سرامیک کف لابی
نصب کاشی آشپزخانه
کاشی آشپزخانه
سرامیک کف لابی مجتمع
طراحی داخلی با سرامیک کف
کاشی بین کابینتی ارزان طرح آنتیک
کاشی بین کابینتی ارزان

انتخاب سرامیک کف

برای کفپوش ساختمان دو گزینه پیش رو است. استفاده از سرامیک کف و یا پارکت لمینت . سرامیک کف درجه یک به بهترین تولید سرامیک کف کارخانه سازنده از نظر کیفیت لعاب و دقت در ابعاد اطلاق میشود. کیفیت در لعاب معمولاً در نور و عدم ایجاد موج قابل تشخیص است اما دقت در ابعاد به سادگی قابل تشخیص نیست و متاسفانه پس از نصب به دلیل عدم انطباق بندهای سرامیک کف با یکدیگر خود را نشان میدهد.

با کاهش درجه سرامیک از کیفیت سرامیک کف کاسته میشود. سرامیک خارج درجه به سرامیکی اطلاق میشود که قابل استفاده در داخل ساختمان نبوده و فقط قابلیت استفاده در خارج ساختمان و محل های کم اهمیت را دارا میباشد. جهت نصب سرامیک کف معمولاً از ملات ماسه – سیمان و یا چسب های با پایه آب استفاده میشود که به دلیل کیفیت پایین چسب های موجود در بازار ملات ماسه – سیمان توصیه میگردد.

کاشی حمام و سرویس بهداشتی لوکس
کاشی حمام و سرویس بهداشتی
نصب سرامیک لوزی اتاق
نصب سرامیک اتاق خواب
تابلو کاشی دیواری
کاشی تزئینی دیوار
کاشی بین کابینتی طرح آنتیک
کاشی بین کابینتی

سرامیک پرسلان

با توجه به تعریف انجمن تحقیقات مواد و مصالح آمریکا ( ASTM ) از افزودن یکسری کامپوزیت های خاص به فرآورده های سرامیکی معمولی که معمولاً با خاک رس ساخته میشوند و در دما و فشار مشخصی قرار میگیرند سرامیک پرسلانی تولید میشود. سرامیک پرسلان بسیار مقاوم بوده و در مقابل ضربه مقاومت بسیار بالایی دارد. سرامیک پرسلان نسبت به سرامیک های معمولی ضخامت و وزن بیشتری دارد. با توجه به مقاومت بالای این سرامیک پرسلان میتوان ابعاد بزرگتری نسبت به سرامیک معمولی ساخت. به عنوان مثال سرامیک معمولی را تا ابعاد ۶۰ در ۶۰ میسازند زیرا در ابعاد بزرگتر سرامیک های معمولی تاب و انحنای سرامیک بسیار زیاد میشود و حین نصب به مشکل خواهد خورد.

یکی از نکاتی که در مورد سرامیک پرسلان باید به آن دقت کرد این است که با توجه به نوع مواد بکار رفته در سرامیک پرسلان تقریباً درصد جذب آب در آن صفر است. در نتیجه برای نصب سرامیک پرسلان استفاده از چسب مخصوص پرسلان توصیه میشود و استفاده از روش های دوغابی فقط در شرایطی مجاز است که پشت سرامیک پرسلانی اسکوپ شود. همچنین اکثر افراد و حتی نصابان سرامیک فکر میکنند که اصطلاح سرامیک رکتی فایر و یا سرامیک بدون بند یعنی بین سرامیک ها نباید هیچگونه ندی قرار گیرد و سرامیک ها بدون بند اجرا شوند. در حالیکه این تصور کاملاً غلط بوده و رکتی فایر بودن سرامیک فقط به دلیل نوع برش آن در کارخانه است. همچنین باید در نظر داشت که برای تراز کردن سرامیک پرسلان نباید از روش چکش پلاستیکی استفاده کرد و در این مورد باید از فیتینگ های مخصوص استفاده شود. همچنین برای پر کردن بند سرامیک از مخلوط کردن پورد سنگ و سیمان سفید باید اجتناب کرد و از پودر مخصوص بندکشی سرامیک پرسلان باید استفاده شود.

نصب کاشی پرسلان
نصب کاشی پرسلان
اسکوپ کردن کاشی حمام
اسکوپ کردن سرامیک پرسلان
کاشی کاری کف حمام
کاشی کاری کف حمام
سرامیک پرسلانی کف
سرامیک پرسلانی کف
نصب موزاییک کف
نصب موزاییک کف
کاشی کاری ارزان
کاشی کاری ارزان
کاشی کاری دوغابی حمام
کاشی کاری دوغابی حمام
کاشی کاری دوغابی
کاشی کاری دوغابی
نصاب سرامیک
نصاب سرامیک
موزاییک کاری کف
موزاییک کاری کف

نصب کاشی و نصب سرامیک

مهمترین تفاوت کاشی ( کاشی آشپزخانه و کاشی حمام ) با سرامیک کف در عدم جذب آب توسط کاشی است. کاشی معمولاً در دیوار و سرامیک در کف استفاده میشود. نصب کاشی ( کاشی آشپزخانه و کاشی حمام ) به دو روش دوغابی و یا چسبی صورت میگرد. چنانچه زیر سازی دیوار سطحی تراز باشد ( دارای کاشی باشد ) از روش چسبی و چنانچه زیر سازی نا تراز باشد ( بلوک سفالی یا پلاستر سیمانی ) از روش دوغابی استفاده میشود.

همچنین اگر زیر سازی کاشی سطح گچکاری شده باشد به هیچ عنوان نباید از چسب کاشی استفاده کرد. به طور تقریبی برای پوشش هر ۱ متر مربع به ۵ کیلوگرم چسب کاشی نیاز است. استفاده از چسب مرغوب جهت جلوگیری از فاسد شدن چسب و لقی کاشی به مرور زمان بسیار مهم است. چنانچه آشنایی کافی در مورد چسب کاشی ندارید  ( مخصوصاً برای نصب کاشی حمام ) از افراد آگاه مشاوره بگیرید.

نصب سرامیک ساختمان سفید - قبل
نصب سرامیک ساختمان - قبل
نصب سرامیک هال و پذیرایی
نصب سرامیک هال
کاشی کاری دستشویی
کاشی کاری دستشویی
نصب کاشی حمام و دستشویی به روش چسبی
نصب کاشی حمام
نصب کاشی به روش پشت دوغابی
نصب کاشی دوغابی
سرامیک کاری
سرامیک کاری
نصب کاشی حمام
نصب کاشی حمام
نصب کاشی حمام
نصب کاشی حمام
نصب کاشی حمام
نصب کاشی حمام
نصب سرامیک ساختمان سفید - بعد
نصب سرامیک ساختمان - بعد
نصب سرامیک پرسلان با روکش نانو
نصب سرامیک پرسلانی
دوغاب ریزی کاشی حمام
دوغاب ریزی کاشی حمام
نصب سرامیک کف به روش ملات
نصب سرامیک
نصب سنگ آنتیک داخل ساختمان
نصب سنگ آنتیک
سرامیک کاری کف
سرامیک کاری کف
نصب کاشی حمام
نصب کاشی حمام
نصب کاشی حمام
نصب کاشی حمام
نصب کاشی حمام
نصب کاشی حمام
×

سلام ...

کارشناس ما آنلاین است. لطفاً سوال خود را بپرسید.

( شماره واتساپ : 09901226030 )

× چت با واتساپ