به روز رسانی در
مهندس صادقی

کارشناس ارشد عمران - سازه
عضو نظام مهندسی تهران
19 سال سابقه اجرایی

دیوارپوش

فروش و نصب دیوارپوش پی وی سی ، دیوارپوش سه بعدی و دیوارپوش چوبی

دیوارپوش پی وی سی ( PVC ) ، دیوارپوش ام دی اف و  دیوارپوش سنگ مصنوعی امروزه به عنوان جایگزینی مناسب و زیبا به جای کاغذ دیواری در فضاهای مسکونی اداری و تجاری بسیار مورد توجه است. دیوارپوش سه بعدی پی وی سی به دلیل جذابیت در طرح و برجستگی های آن قابلیت نورپردازی فوق العاده جذاب و زیبا را دارد. این ویژگی مخصوصاً در محیط های تجاری میتواند عامل جذب مشتری های بیشتر و در منزل میتواند حس منحصر به فرد بودن را ایجاد کند. تنوع دیوارپوش پی وی سی در بازار ایران بسیار زیاد است. با توجه به جنس و نوع پوشش دیوارپوش قیمت آن نیز مختلف است. از انواع دیوارپوش پی وی سی موجود میتوان به دیوارپوش ضد ضربه ، دیوارپوش پی وی سی معمولی و دیوارپوش سه بعدی اشاره کرد. مهمترین عامل در تعیین قیمت دیوارپوش وزن آن است. انتخاب بهترین دیوارپوش برای خرید سوالی است که همیشه ذهن مشتری را مشغول میکند. در خیلی از موارد پیش آمده که مشتری با توجه به تنوع محصولات در بازار و قیمت های مختلف نمیتواند تصمیم درستی در انتخاب بهترین دیوارپوش داشته باشد. به عنوان اولین اصل باید در نظر داشت که هرچه وزن دیوارپوش بیشتر باشد به این معنی است که مقدار مواد مصرفی در آن بالاتر است و به همین دلیل نیز قیمت آن بالاتر خواهد بود. در درجه دوم نوع رنگ دیوارپوش را باید در نظر داشت. رنگ دیوارپوش و همان لایه رویی آن به دو صورت روکش هات استمپ و استیکر و یا دیوارپوش روکش دار در بازار موجود است. دیوارپوش روکش دار از قیمت بالاتری نسبت به دیگر موارد برخوردار است. همچنین آخرین موردی که باید در نظر داشت ضد ضربه بودن دیوارپوش است. دیوارپوش معمولی در مقابل ضربه بسیار حساس است و به راحتی در اثر کوچکترین ضربه ای دچار فرورفتگی میشود و طبیعتاً قیمت آن به مراتب ارزانتر از دیوارپوش ضد ضربه است. به عنوان آخرین نکته باید قابلیت شستشو را در نظر گرفت که میتواند در قیمت دیوارپوش عاملی تاثیرگذار باشد.

از ویژگی های دیوار پوش پی وی سی ضد ضربه در مقایسه با انواع دیوارپوش ام دی اف میتوان به مقاومت در برابر رطوبت ( ضد آب بودن )، عایق صوتی، طراحی در رنگ های متنوع، صرفه اقتصادی، ضریب اشتعال پایین و نصب آسان و سریع اشاره کرد. دیوارپوش ضد ضربه از دیگر انواع دیوارپوش معمولی تا 30 درصد بیشتر عایق صوت است. به همین منظور میتوان از دیوارپوش ضدضربه برای عایق سازی صوتی دیوارهای منازل استفاده کرد. همچنین دیوارپوش ضد ضربه در مقابل آتش مشتعل نمیشود. با توجه به مواد بکار رفته در برابر هرگونه آتش سوزی متریال دیوارپوش فقط حالت جمع شوندگی پیدا میکنند و در این حالت از گسترش آتش سوزی جلوگیری میشود. همچنین در شرایطی که دیوار ساختمان نم داده است از آنجاییکه دیوارپوش پی وی سی کاملاً ضد آب است با کمترین هزینه و با حداکثر سرعت در نصب میتوان این مشکل را حل کرد. تنوع طرح و رنگ بالای این محصول میتواند برای هر نوع سلیقه ای مناسب باشد.

انواع دیوارپوش موجود در بازار ایران را میتوان به دو دسته کلی تقسیم کرد :

1- دیوار پوش پی وی سی

2- دیوار پوش سه بعدی

غالباً دیوار پوش پی وی سی در فضای اداری یا تجاری و دیوار پوش سه بعدی در منزل استفاده میشود. دیوارپوش پی وی سی در دو نوع معمولی و ضد ضربه موجود است و دیوارپوش سه بعدی نیز در انواع دیوارپوش سه بعدی پی وی سی فشرده ، دیوارپوش سه بعدی ام دی اف و یا چوبی و دیوارپوش سه بعدی فومی موجود است. از انواع دیگر دیوارپوش ها میتوان به دیوارپوش بتنی اشاره کرد. با توجه به جنس و رنگ و روکش انواع دیوارپوش قیمت آن نیز متغیر است.

اگرچه با توجه به طراحی داخلی ، انواع دیوارپوش پی وی سی قابلیت استفاده در کلیه فضاهای داخلی و خارجی ( نمای ساختمان ) ساختمان را دارد. البته نصب دیوارپوش پی وی سی در نمای ساختمان از نصب دیوارپوش در فضای داخلی ساختمان مقداری متفاوت است و ضوابط فنی مربوط به جنس چسب باید رعایت شود.

دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش اداری مخملی
دیوارپوش اداری با روکش مخمل
انواع طرح و رنگ دیوارپوش پی وی سی مخملی و پارچه ای
دیوارپوش مخملی و پارچه ای
دیوارپوش پی وی سی اداری براق سیاه و سفید
دیوارپوش پی وی سی اداری براق
انواع دیوارپوش پی وی سی اداری
دیوارپوش پی وی سی اداری
دیوارپوش پی وی سی طرح چوبی
دیوارپوش طرح چوبی
دیوارپوش بتنی حیاط
دیوارپوش بتنی
دیوارپوش بتنی رگی حیاط
دیوارپوش بتنی رنگی
دیوارپوش با روکش چوب گردو
دیوارپوش پی وی سی با روکش چوب
دیوارپوش
دیوارپوش 1
دیوارپوش
دیوارپوش 3
دیوارپوش
دیوارپوش 5
دیوارپوش
دیوارپوش 7
دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی
روکش دیوارپوش سه بعدی
روکش دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش اداری ارزان
دیوارپوش اداری ساده
دیوارپوش پی وی سی طرح کاغذ دیواری
دیوارپوش طرح کاغذ دیواری
دیوارپوش پی وی سی اداری مات
دیوارپوش پی وی سی اداری مات
فروش دیوارپوش ارزان اداری
انواع دیوارپوش پی وی سی
دیوارپوش پی وی سی طرح سنگ مرمر
دیوارپوش طرح سنگ مرمر
دیوارپوش پی وی سی براق
دیوارپوش براق
دیوارپوش بتنی حیاط طرح چوب
دیوارپوش بتنی طرح چوب
دیوارپوش mdf
دیوارپوش ام دی اف
دیوارپوش
دیوارپوش 2
دیوارپوش
دیوارپوش 4
دیوارپوش
دیوارپوش 6
دیوارپوش
دیوارپوش 8

دیوارپوش سه بعدی

دیوار پوش سه بعدی نسل جدیدی از انواع دیوارپوش تزئینی است که جایگزینی مناسب و زیبا برای سایر پوشش های دیوار از جمله کاغذ دیواری ، صفحه ام دی اف ، سنگ ساختمانی مانند سنگ آنتیک به حساب می آید. دیوارپوش سه بعدی با توجه به جنسشان طبقه بندی میشوند. اما میتوان دیوارپوش سه بعدی را در دو دسته اصلی توپر و توخالی تقسیم کرد. دیوارپوش توپر معمولاً از جنس پی وی سی فومیزه شده فشرده و یا ام دی اف میباشد. با توجه به اینکه ابعاد ورق استاندارد میباشد از این رو ابعاد پنل دیوارپوش سه بعدی 120 در 240 سانتیمتر است. برای ساخت دیوارپوش سه بعدی ام دی اف و یا دیوارپوش سه بعدی پی وی سی از دستگاه cnc استفاده میشود. هرچه ضخامت پنل بیشتر باشد عمق برجستگی ها نیز بیشتر خواهد بود و البته طبیعی است که قیمت هر پنل آن نیز به مراتب بالاتر است. از انواع دیگر دیوارپوش سه بعدی میتوان به پنل توخالی اشاره کرد که معمولاً از جنس پی وی سی ساخته میشوند. برای ساخت دیوارپوش سه بعدی پی وی سی از قالب مخصوص پلاستیک استفاده میشود. ابعاد دیوارپوش سه بعدی پی وی سی 50 در 50 سانتیمتر و یا 70 در 70 سانتیمتر است و در دو نوع پشت چسبدار و ساده موجود است. همچنین دیوارپوش فومی پشت چسبدار و یا ساده نیز که در واقع ارزانترین نوع دیوارپوش سه بعدی هستند تولید میشود. از دیوارپوش فومی معمولاً بین کابینت آشپزخانه نیز استفاده میشود. دیوار پوش سه بعدی از انواع دیوارپوش پی وی سی است. در کل دیوارپوش به صورت تایل تولید و فروخته میشود. حمل و نقل آسان و سادگی در نصب از علت های تولید دیوارپوش به شکل تایل است. تایل دیوارپوش سطحی کاملاً برجسته دارد که تداعی کننده حالت سه بعدی است. برجستگی سطح دیوارپوش سه بعدی مابین ۱ تا ۴ سانتیمتر و بسته به طرحشان متغییر است. با توجه به سلیقه مشتری در حدود 100 نوع روکش مختلف و با رنگ های متنوع به صورت وکیوم بر روی پنل دیوارپوش سه بعدی نصب میشود. همچنین دیوارپوش سه بعدی ام دی اف قابلیت رنگپذیری نیز دارد.

پیش از نصب دیوارپوش پی وی سی و دیوارپوش سه بعدی گچکاری و زیر سازی نقش اساسی دارد و دوام و کیفیت چسب استفاده شده بسیار مهم است. از آنجاییکه دیوارپوش سه بعدی به صورت تایل با ابعاد مختلف عرضه میشود نصب آن با ابعاد مختلف اندکی متفاوت است. اما اساس کار بسیار شبیه به نصب کاشی با چسب مخصوص است.برش تایل های دیوارپوش پی وی سی نیز به سادگی انجام میشود و در کل سرعت نصب دیوارپوش بسیار بالاست.

نورپردازی صفحات دیوارپوش تاثیر زیبایی آن را دوچندان میکند. با توجه به اینکه انواع دیوارپوش سه بعدی در 50 رنگ مختلف عرضه میشود اما بهترین انتخاب برای دیوارپوش رنگ سفید است. زیرا میتوان با نورپردازی با رنگ دلخواه دائماً تنوع رنگ در فضا ایجاد کرد.

دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی 1
دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی 3
دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی 5
دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی 7
دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی 9
دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی 11
دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی 13
پانل بزرگ دیوارپوش سه بعدی
پانل دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی پی وی سی برجسته طلایی
دیوارپوش سه بعدی پی وی سی
دیوارپوش سه بعدی چوبی
دیوارپوش سه بعدی چوبی
دیوارپوش سه بعدی چوبی طبیعی
دیوارپوش سه بعدی چوبی طبیعی
دیوارپوش سه بعدی چوب طبیعی
دیوارپوش سه بعدی چوب طبیعی
دبوارپوش سه بعدی با نصب آسان
دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش چوبی برجسته
دیوارپوش چوبی
نصب دیوارپوش پی وی سی و نورپردازی
نصب دیوارپوش پی وی سی
دیوارپوش لابی مجتمع
دیوارپوش ورودی مجتمع
پارتیشن جداساز پی وی سی
پارتیشن پی وی سی
طریقه نصب دیوارپوش پی وی سی
نحوه نصب دیوارپوش پی وی سی
دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی 2
دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی 4
دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی 6
دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی 8
دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی 10
دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی 12
دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش سه بعدی 14
پانل کوچک دیوارپوش پی وی سی
پانل دیوارپوش پی وی سی
نصب دیوارپوش پی وی سی
نصب دیوارپوش سه بعدی
دیوارپوش برجسته چوبی
دیوارپوش برجسته چوبی
دیوارپوش برجسته چوبی
دیوارپوش برجسته چوبی
نورپردازی دیوارپوش چوبی
نورپردازی دیوارپوش چوبی
دیوارپوش پی وی سی رنگی مغازه
دیوارپوش سه بعدی مغازه
دیوارپوش کامپوزیت طرح سنگ برای پارکینگ و لابی
دیوارپوش کامپوزیت طرح سنگ
نورپردازی بر روی دیوارپوش پی وی سی
نورپردازی دیوارپوش پی وی سی
سنگ آنتیک برای دیوار منزل
دیوارپوش سنگ آنتیک
پارتیشن پی وی سی جداساز هال
پارتیشن پی وی سی هال و پذیرایی
چسب زدن پشت دیوارپوش
چسب مخصوص نصب دیوارپوش پی وی سی

سوالات متدوال دیوارپوش و دیوارپوش سه بعدی

قیمت دیوارپوش پی وی سی معمولی 79 هزار تومان در هر متر مربع است. دیوارپوش پشت زرد اندکی گرانتر است.

قیمت دیوارپوش ضد ضربه 110 هزار تومان در هر متر مربع است. دیوارپوش ضد ضربه همچنین تا 30 درصد عایق صوت است.

قیمت دیوارپوش سه بعدی 340 هزار تومان در هر متر مربع است. دیوار پوش سه بعدی در دو جنس ام دی اف و پی وی سی موجود است.

قیمت نصب دیوارپوش از 8 هزار تومان تا 15 هزار تومان در هر متر مربع متغیر است. نوع دیوارپوش و همچنین نوع دیواری که قرار است دیوارپوش بر روی آن نصب شود در قیمت تاثیر گذار است.

دیوارپوش سه بعدی ام دی اف به صورت پانلی و در ابعاد 120 سانتیمتر در 240 سانتیمتر و دیوار پوش سه بعدی پی وی سی در ابعاد 30 سانتیمتر در 30 سانتیمتر و 50 سانتیمتر در 50 سانتیمتر و 70 سانتیمتر در 70 سانتیمتر موجود است.

بر روی دیوار گچی دیوارپوش معمولی به وسیله میخ بادی، دیوارپوش ضد ضربه به وسیله چسب سیلیکون و کلیپس و دیوارپوش سه بعدی به وسیله میخ بادی و چسب سیلیکون به دیوار متصل میشوند. اگر دیوار سنگ یا سرامیک باشد باید پیچ و رولپلاک استفاده کرد و اگر دیوار بتنی باشد باید شاسی کشی چوبی یا آلومینیومی انجام شود.

بله، ما در فروشگاه شهرک غرب تهران نمایندگی دیوارپوش کوبوآ و دیوارپوش دقت پلاست ماهان هستیم. شما به صورت حضوری میتوانید نسبت به انتخاب رنگ، طرح و خرید دیوارپوش معمولی، ضد ضربه و دیوارپوش سه بعدی اقدام کنید.

خدمات گروه ساختمانی سیمرغ
نقاشی با رنگ اکرلیک

نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک ، نقاشی ساختمان با رنگ روغن و رنگ پلاستیک و پتینه کاری

طراحی استخر ویلا

طراحی استخر ویلا

طراحی استخر ویلا ، استخر روباز ، استخر باغ و جکوزی روباز و ساخت سقف استخر روباز با ضمانت آببندی استخر

ساخت استخر سرپوشیده ساختمان

ساخت استخر سرپوشیده

طراحی و ساخت استخر سرپوشیده و استخر پیش ساخته ، جکوزی خانگی ، سونا خشک و سونا بخار با ضمانت آب بندی استخر

گچبری و گچکاری ساختمان

گچکاری و گچبری

گچکاری ساختمان و گچبری ساختمان ، سفیدکاری ، آرک گچی ، دور لوستری ، نور مخفی گچ کاری

در صورت دلخواه
20 پرسش و پاسخ
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments