برق ساختمان

آخرین بروزرسانی در مارس ۲۸, ۲۰۲۰

برقکشی ساختمان

به مجموعه کارهای برق ساختمان اعم از اصلاح و نوسازی سیم های برق ساختمان ، تعویض و تعبیه پریز برق و کلید برق ، نور مخفی سقفی ، دیوارکوب و نورپردازی داخلی ، بهینه سازی فیوز ها و نوسازی و نصب جعبه فیوز ، تابلو برق ، آنتن مرکزی ، سیستم های امنیتی و … گفته میشود. طراحی داخلی سه بعدی پیش از برقکشی ساختمان یکی از مهمترین فاکتورهای اصلاح سیستم برق ساختمان در بازسازی است ( مخصوصاً نور مخفی ) به نحویکه تعیین محل های نورپردازی ( نورپردازی دیوارکوب و نور مخفی ) مطلوب باید پیش از برقکشی ساختمان معین شود تا سیستم نورپردازی توکار اجرا شود در غیر اینصورت برقکشی ساختمان روکار خواهد بود که طبیعتاً جلوه خوشایندی را به همراه نخواهد داشت.

برقکشی کلید پانلی
برقکشی کلید پانلی
قبل از برقکشی ساختمان
برقکشی ساختمان از جعبه فیوز - قبل
برقکشی و نصب کلید و پریز ساختمان
برقکشی ساختمان
سیم کشی برق حیاط خلوت برای نورپردازی
برقکشی حیاط خلوت
برقکشی ساختمان مسکونی
برقکشی ساختمان مسکونی
برقکشی منزل
برقکشی منزل
بعد از برقکشی ساختمان
برقکشی ساختمان از جعبه فیوز - بعد
نصب جعبه فیوز و سیم کشی جعبه فیوز
نصب جعبه فیوز
لوله برق پلیکا در دیوار
لوله گذاری برق ساختمان در دیوار
سیم کشی منزل
سیم کشی منزل

سیم کشی ساختمان

تعیین قطر سیم مصرفی بر اساس جدول مهندسی برق ساختمان صورت میگیرد. به نحویکه تعیین علمی قطر سیم از بروز افت آمپراژ و نوسانات ولتاژ مخصوصاً در ساختمانهای اداری و تجاری و منازلی که از چندین هواساز پرمصرف استفاده میکنند جلوگیری میکند. چنانچه جعبه فیوز متناسب با آمپراژ مصرفی انتخاب نشود در ساعات اوج مصرف جعبه فیوز برای جلوگیری از آسیب وسایل برقی سیستم برق را قطع خواهد کرد ( اصطلاحاً فیوز میپرد ).

قطع متناوب و آزاردهنده جعبه فیوز ها معمولاً در ساختمنهای تجاری رخ میدهد که انتخاب جعبه فیوز مناسب در پیشگیری آن بسیار مهم است. همچنین چنانچه قطر و طول سیم متناسب با مصرف برق ساختمان انتخاب نشود، مقاومت جریان در سیم بالا رفته که نتیجتاً منجر به ذوب شدن روکش پلاستیکی سیم و آتش سوزی جعبه فیوز میشود. آتش گرفتن سیم های برق ساختمان بیشتر در واحدهای اداری رخ میدهد که به سادگی و بر اساس جدولهای مهندسی برقکشی ساختمان قابل پیشگیری است.

برقکشی آپارتمان
برقکشی منزل
حفاظت از لوله برق در کف
سیم کشی ساختمان
سیم کشی ساختمان مسکونی
سیم کشی ساختمان مسکونی
لوله برق پلیکا در کف
لوله گذاری برق ساختمان در کف
ماهیچه کشی بر روی لوله برق
سیم کشی برق ساختمان
سیم کشی آنتن مرکزی
سیم کشی آنتن مرکزی

اجرای سیم کشی ساختمان

در اکثر ساختمان ها سیستم برقکشی ساختمان و آنتن مرکزی از کف اجرا میشود به نحویکه رشته سیم فاز اصلی از کنتور اصلی ساختمان که معمولاً در خارج از ساختمان و در دسترس مامور سازمان برق تعبیه شده پس از ورود به جعبه فیوز داخل واحد از طریق کف ساختمان به تمامی نقاط ساختمان توزیع میشود. در نتیجه اصلاح و بازسازی کلی سیستم برقکشی ساختمان و آنتن مرکزی و نور مخفی فقط در صورت تخریب کف و اصلاح کلید و پریز از طریق تخریب دیوار امکان پذیر است.

همچنین برای محافظت از پوسیدگی سیم های برق ساختمان و آنتن مرکزی و دسترسی ساده به ابتدا و انتهای مسیر برقکشی ساختمان ، سیم برق را در کف از لوله برق پلیکا و در دیوار از خرطومی برق عبور میدهند. مزیت اصلی استفاده از لوله پلیکا و خرطومی این است که چنانچه پس از مدتی به هر علتی جریان برق سیم قطع شد میتوان با فنر مخصوص سیم جدید را جایگزین سیم قبلی کرد بدون اینکه هیچگونه خسارتی به گچکاری دیوار یا کف وارد شود.

آیفون تصویری رنگی و لمسی
آیفون تصویری
پایه آیفون ورودی لابی ساختمان
پایه آیفون سنگی
کلید برق در لاله زار
انواع کلید برق
لوله خرطومی برق و قاب پریز
لوله برق خرطومی
سیم کشی برق پریز از کف
ضوابط لوله گذاری برقکشی ساختمان در کف
پانل آیفون تصویری لمسی
آیفون تصویری با صفحه لمسی
پایه آیفون سنگی جلوی رد ورودی
پایه آیفون سنگ طبیعی
پریز برق در لاله زار
انواع پریز برق
لوله برق پی وی سی
لوله برق پلیکا
سیم کشی برق پریز از سقف
ضوابط لوله گذاری برقکشی ساختمان در سقف
×

سلام ...

کارشناس ما آنلاین است. لطفاً سوال خود را بپرسید.

( شماره واتساپ : 09901226030 )

× چت با واتساپ