مهندس صادقی

کارشناس ارشد عمران - سازه
عضو نظام مهندسی تهران
۱۹ سال سابقه اجرایی

طراحی باشگاه خانگی

برای طراحی باشگاه خانگی مهم‌ترین شرط داشتن فضای کافی برای قرار دادن لوازم ورزشی و انواع دستگاه بدنسازی خانگی است. پس از تأمین فضای لازم اصول طراحی داخلی بر اساس نوع لوازم ورزشی و نوع دستگاه بدنسازی خانگی ، سلیقه افراد و امکانات جانبی محیط باشگاه خانگی متغیر است.

به‌عنوان مثال انواع دستگاه بدنسازی خانگی شامل دستگاه بدنسازی چندکاره ، نیمکت بدن سازی ، تجهیزات تی آر ایکس ، تجهیزات پیلاتس و انواع دوچرخه ثابت می‌باشد. با توجه به نوع دستگاه بدنسازی خانگی و حجم تجهیزات استفاده شده طراحی صورت می‌گیرد.

سالن بدنسازی خانگی
سالن بدنسازی خانگی
باشگاه خانگی استخر
باشگاه خانگی استخر
دکوراسیون باشگاه خانگی
دکوراسیون باشگاه خانگی
انواع دستگاه باشگاه خانگی
انواع دستگاه باشگاه خانگی

تجهیزات باشگاه خانگی

نورپردازی داخلی باشگاه خانگی شامل دو سیستم روشنایی اصلی و روشنایی تزئینی است که با توجه به ابعاد اتاق باشگاه خانگی و کاربری آن صورت می‌گیرد. همچنین تهویه هوا داخلی باشگاه خانگی باید با توجه به نوع فعالیت بدنی و نوع دستگاه بدنسازی خانگی طراحی شود. تجهیزات صوتی و تصویری در جای مناسب باید قرار گیرد و در صورت امکان عایق بندی صوتی باید به‌صورت مهندسی و بهینه تعبیه شود تا سر و صدای ناشی از فعالیت دستگاه بدنسازی خانگی باعث آزار و اذیت ساکنین نشود.

دستگاه بدنسازی خانگی
دستگاه بدنسازی خانگی
ساخت باشگاه خانگی
ساخت باشگاه خانگی

طراحی اتاق بیلیارد

انواع میز بیلیارد خانگی در ایران معمولاً به دو صورت میز بیلیارد ایت بال ( Eight Ball ) و اسنوکر ( Snooker ) می‌باشد که با توجه به علاقه هر فرد در نوع علاقه به بازی بیلیارد متغیر است. مهم‌ترین مسئله‌ای که در طراحی اتاق میز بیلیارد خانگی به آن باید دقت کرد آزادی فضای پیرامونی میز بیلیارد خانگی است. به‌عنوان مثال ابعاد میز بیلیارد خانگی ایت بال ۹ فوت ۱/۵۷ متر در ۲/۸۴ متر است اما فضای لازم برای بازی این میز بیلیارد ۴ متر در ۵ متر است.

میز بیلیارد خانگی مدرن
میز بیلیارد خانگی مدرن
میز بیلیارد خانگی زمینه قرمز
میز بیلیارد خانگی زمینه قرمز
میز بیلیارد خانگی کلاسیک
میز بیلیارد خانگی کلاسیک
میز بیلیارد خانگی زمینه آبی
میز بیلیارد خانگی زمینه آبی

دیزاین اتاق بیلیارد

نورپردازی میز بیلیارد در بهترین حالت نور مستقیم و از بالا است. البته باید در طراحی در نظر گرفت که نورپردازی به گونه‌ای نباشد که باعث خیرگی در چشم بازیکن شود. همچنین طراحی محیطی بر اساس رنگ زمینه میز بیلیارد خانگی و نوع پایه میز بیلیارد خانگی ( کلاسیک یا مدرن ) صورت می‌گیرد. در بهترین حالت برای دیزاین دیوارهای اطراف میز بیلیارد خانگی مدرن استفاده از پوستر دیواری و برای میز بیلیارد خانگی کلاسیک استفاده از دیوار پوش سه بعدی توصیه می‌شود.

میز بیلیارد خانگی زمینه کرم
میز بیلیارد خانگی زمینه کرم
میز بیلیارد خانگی زمینه مشکی
میز بیلیارد خانگی زمینه مشکی

جکوزی خانگی

جکوزی خانگی پیش ساخته قابل حمل یا پرتابل ، نیاز به هیچ گونه لوله کشی آب ، تخریب ساختمان و برق کشی ساختمان ندارد و به‌طور مستقیم به پریز برق وصل می‌شود و همچنین به‌راحتی توسط چند نفر قابل حمل است. از این رو می‌توان از جکوزی خانگی در داخل اتاق ، تراس و طراحی روف گاردن با توجه به فصل سال استفاده کرد. همچنین هنگام تعویض خانه به همراه سایر وسایل جابجا می‌شود و به منزل جدید قابل انتقال است.

عمدتاً برای گرم کردن جکوزی خانگی دو راه وجود دارد: برق شهری و یا گاز (طبیعی یا پروپان). بسیاری از مدل‌های قابل حمل با برق گرم می‌شوند. جکوزی خانگی را می‌توان با گرم­کن های با توان مختلف معمولاً از  ۲ کیلو وات تا ۱۲ کیلو وات مجهز نمود. مشخصاً توان بالاتر گرم‌کن سبب گرم شدن سریع آب جکوزی خانگی می‌شود اما مصرف برق را افزایش می‌دهد.

تمامی انواع مدل‌های گرم کن جکوزی خانگی به‌وسیله ترموستات کنترل می‌شوند، بنابراین احتمال سوختگی پوست افراد کاهش می‌یابد. دمای متداول آب در جکوزی عمدتاً بین ۳۶ تا ۴۰ درجه سانتی گراد است که در مقایسه با دمای متداول آب استخر، بسیار بیشتر است. انواع مدل جکوزی خانگی با توجه به امکانات جانبی آن مانند صفحه کنترل لمسی، نورپردازی و سیستم تصفیه آب قیمت گذاری می‌شود.

جکوزی خانگی در حیاط خلوت
جکوزی خانگی در حیاط خلوت
جکوزی خانگی در تراس
جکوزی خانگی در تراس
جکوزی خانگی در حیاط منزل
جکوزی خانگی در حیاط منزل
جکوزی خانگی در اتاق
جکوزی خانگی در اتاق
خدمات گروه ساختمانی سیمرغ
ابزار نما رومی ساختمان

نمای ساختمان

اجرا نمای ساختمان شامل نما رومی ، نمای کامپوزیتی آلومینیومی ، نمای آجری و نقاشی نمای ساختمان

کمپرسور هواساز

سیستم گرمایشی و سرمایشی

طراحی، نصب، راه اندازی پکیج، موتورخانه و شوفاژ، هواساز ، کولر گازی، داکت اسپلیت و سیستم گرمایش از کف و قرنیزی

محوطه سازی و فضای سبز

محوطه سازی

طراحی و اجرا محوطه سازی ، طراحی حیاط منزل ایرانی ، حیاط خلوت و طراحی فضای سبز

سنگ ساختمانی

سنگ ساختمانی

فروش و نصب سنگ ساختمانی شامل سنگ گرانیت ، سنگ تراورتن و سنگ مرمریت و ساخت انواع شومینه سنگی و روشویی سنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *