دکوراسیون مغازه

آخرین به روزرسانی در

دکوراسیون مغازه 

در طراحی دکوراسیون مغازه و دکوراسیون فروشگاه مهمترین مسئله ای که باید در نظر گرفت موقعیت مکانی و تیپ و نوع مشتریان مغازه یا فروشگاه از لحاظ سطح درآمد است. به‌عنوان مثال چنانچه مشتریان مغازه شما به برند و مارک خاصی علاقه داشته باشند باید طراحی و ساخت دکور مغازه کاملاً لوکس و پرخرج باشد. در این‌گونه موارد باید توجه ویژه‌ای به آسایش روانی و فیزیکی مشتریان خود داشته باشید.

توجه به سیستم گرمایش و سرمایش مغازه ، چیدمان مبلمان برای استراحت مشتریان ، نورپردازی صحیح و پرنور ، عدم استفاده از رنگ بندی تند و پرهیز از دکور شلوغ. برای طراحی دکوراسیون مغازه لوکس باید به این نکته توجه داشت که غالب مشتریان از طبقه مرفه جامعه هستند و دکوراسیون فروشگاه شما باید نزدیک به دکور مغازه های لوکس اروپایی باشد تا بتوانید مشتریان خود را جذب کنید. اما به‌عنوان مثال زمانی که مشتریان مغازه شما از طبقه متوسط درآمدی جامعه باشند.

طراحی دکوراسیون مغازه
طراحی دکوراسیون مغازه
دکور مغازه مدرن
دکور مغازه مدرن
طراحی سه بعدی دکوراسیون مغازه
طراحی سه بعدی دکوراسیون مغازه
دکوراسیون فروشگاه لوکس
دکوراسیون فروشگاه لوکس

اصول طراحی دکور مغازه

طراحی دکوراسیون مغازه باید منطبق بر طراحی فروشگاه‌های مدرن باشد در این صورت می‌توان از کناف سقف و دیوار کناف ( همانند اکثر دکور مغازه های ایرانی ) ، نورپردازی کم نور و رنگ بندی تند و شاد در جذب مشتری استفاده کرد. همیچنین طراحی ویترین مغازه باید کاملاً متناسب و هماهنگ با دکوراسیون مغازه باشد.

همچنین به این مطلب باید توجه داشت که از آنجایی که اکثر ارتفاع  سقف مغازه معمولاً ۶ متری است و اکثر مغازه ها دارای طبقه دوم و یا بالکن هستند فضای لازم برای ساخت و نصب بالابر مغازه باید به درستی تامین شود. همچنین ایمنی لازم با توجه به رفت و آمد مشتری ها در مغازه بوسیله سنسورهای مخصوص باید کاملاً در نظر گرفته شود.

دکوراسیون مغازه مدرن
دکوراسیون مغازه مدرن
چیدمان مغازه لوکس
چیدمان مغازه لوکس

سیستم های امنیتی مغازه

همچنین در طراحی دکوراسیون مغازه و دکوراسیون فروشگاه توجه ویژه به مسائل امنیتی مانند نصب دوربین مدار بسته در هر شرایطی الزامی است. همچنین با توجه به اینکه برق مصرفی فروشگاه معمولاً تا ۵ برابر مصرف برق واحدهای مسکونی است برقکشی ساختمان و تعبیه صحیح و اصولی فیوز برق مصرفی مستلزم محاسبات مهندسی و فنی است. در غیر این صورت قطع دائم برق فروشگاه ( اصطلاحاً پریدن فیوز مغازه ) و در مواردی آتش سوزی ناشی از سیم برق به دلیل گرمای بیش از حد و خسارات مالی و جانی کاملاً امری محتمل است.

دکوراسیون مغازه خاص
دکوراسیون مغازه خاص
طراحی سه بعدی دکور مغازه
طراحی سه بعدی دکور مغازه

دکوراسیون مغازه پوشاک

مهمترین المانی که باعث جذب مشتری و خرید او در یک مغازه می‌شود، طراحی دکور مغازه و طراحی ویترین بوتیک می‌باشد. در واقع دکوراسیون مغازه نقش بسیار مهمی در جذب و موفقیت شغلی مغازه دار خواهد داشت. در صورتی که به فکر راه اندازی مغازه بوتیک هستید، بهتر است برای دیزاین و طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک برنامه ریزی کنید. این برنامه ریزی باید شامل در نظر گرفتن زمان اجرای پروژه و بودجه بندی مالی صحیح باشد. زیرا هرگز یک مغازه با دکوراسیون نامناسب باعث جذب مشتری نمی‌شود و حتی باعث می‌شود خریدارانی که وارد مغازه می‌شوند گیج شده و در این شرایط انتخاب برای آن‌ها مشکل شود و در نهایت از خرید خود انصراف دهند.

دکوراسیون مغازه پوشاک مدرن
دکوراسیون مغازه پوشاک مدرن
دکوراسیون بوتیک
دکوراسیون بوتیک

طراحی دکوراسیون بوتیک

برخلاف تصور اکثر مغازه داران طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک کار آسانی نیست و بدون شک برای دستیابی به طرح ایده آل باید بسیاری از المان‌های طراحی معماری و سازه‌ای را در نظر گرفت. رسیدن به طرح ایده آل معماری و سازه‌ای مستلزم داشتن تجربه کافی و دانش علمی طراح است. همچنین میزان بودجه اولیه برای ساخت دکوراسیون مغازه پوشاک مهمترین عاملی است که باید در نظر گرفت.

رنگ‌ها جزء عناصر مهم در طراحی دکوراسیون هر فضایی می‌باشند. از این رو در طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک استفاده از رنگ سفید به‌نوعی القا کننده آرامش و صداقت می‌باشد و مشتری را به خرید ترغیب می‌کند. به همین دلیل می‌توان در دکوراسیون مغازه پوشاک از رنگ سفید استفاده کرد. همچنین می‌توان رنگ سفید را با هر رنگی و هر سبک دیزاینی ترکیب کرد و با قرار گرفتن رنگ‌ها در کنار هم تعادل و ریتم جذاب و منحصر به فردی را در فضای بوتیک ایجاد کرد.

طراحی تابلوی برند بوتیک
طراحی تابلوی برند بوتیک
دکوراسیون مغازه پوشاک بزرگ
دکوراسیون مغازه پوشاک بزرگ

دیزاین مغازه پوشاک

دیوار مغازه به دلیل وسعت حضور خود در یک فضا دارای جایگاه ویژه‌ای در طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک دارد. این مسئله باعث افزایش میزان تأثیر گذاری بر روی اجناس داخل فروشگاه بوتیک می‌شود. طراحی دیوار مغازه به‌وسیله دیوارپوش سه بعدی و نورپردازی صحیح بر روی آن جلوه دیوار مغازه را دوچندان می‌کند. از این رو توصیه می‌شود تنها به رنگ آمیزی دیوارها بسنده نکرده و با کمک پوششی مناسب، دیوارهای بوتیک را تزئین کرد.

طراحی ایده آل اتاق پرو ( شامل سیستم تهویه هوا و نور مناسب ) و مبلمانی که برای نشستن همراهان در نظر گرفته  می‌شود نیز از فاکتورهای موفقیت در طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک است.

طراحی سه بعدی دکوراسیون مغازه پوشاکطراحی سه بعدی دکوراسیون مغازه پوشاک
طراحی سه بعدی دکوراسیون مغازه پوشاک
طراحی صندوق مغازه بوتیک
طراحی صندوق مغازه بوتیک

دکوراسیون موبایل فروشی

از آنجایی که فروشگاه‌های لوازم الکترونیکی و موبایل فروشی روزانه تعداد زیادی بازدید کننده دارند، تبدیل این بازدید کنندگان به مشتری و خریدار دغدغه اول صاحبان مغازه است. همچنین با توجه به اینکه عمده بازار تلفن همراه در ایران منحصر به چند برند معروف است طراحی دکوراسیون موبایل فروشی باید متناسب و هماهنگ با نمایندگی‌های رسمی برند خاص تلفن همراه باشد. دسترسی به نمونه گوشی‌های تلفن همراه و کسب اطلاعات سریع و آسان هدف اصلی در طراحی دکوراسیون موبایل فروشی است.

دکوراسیون موبایل فروشی نمایندگی
دکوراسیون موبایل فروشی نمایندگی
دکوراسیون نمایندگی برند موبایل
دکوراسیون نمایندگی برند موبایل
دکوراسیون مغازه لوازم الکترونیکی
دکوراسیون مغازه لوازم الکترونیکی
دکوراسیون مغازه تجهیزات کامپیوتری
دکوراسیون مغازه تجهیزات کامپیوتری

ویترین فروشگاه موبایل

بسته به ابعاد مغازه و سطح فروش مغازه تشخیص نوع دکوراسیون و چیدمان باید صورت بگیرد. یکی از اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون موبایل فروشی استفاده از ویترین شلوغ و قرار دادن نمونه گوشی‌ها در ویترین مغازه است که این کار علاوه بر این که باعث کوچک‌تر نشان دادن مغازه می‌شود منجر به از دست دادن خریدار پیش از ورود به مغازه و انصراف از خرید می‌شود. در حالی که حضور بازدید کننده در مغازه شانس تبدیل بازدیدکننده به خریدار را افزایش می‌دهد.

در طراحی مدرن دکوراسیون موبایل فروشی ویترین شلوغ جای خود را به ویترین شیشه‌ای ساده می‌دهد تا بازدید کننده به ورود به مغازه ترغیب شود. نورپردازی مناسب و سیستم سقف کاذب پی وی سی در کنار سیستم گرمایش و سرمایشی مناسب علاوه بر جذب بازدید کننده منجر به طولانی شدن حضور بازدید کننده و افزایش احتمال خرید می‌شود.

دکوراسیون موبایل فروشی کوچک
دکوراسیون موبایل فروشی کوچک
دکوراسیون فروشگاه موبایل کوچک
دکوراسیون فروشگاه موبایل کوچک
سوالات متداول دکوراسیون مغازه

صنف مغازه ، متراژ مغازه و همچنین لوکس بودن مغازه از عوامل تاثیر گذار در نعیین هزینه دکوراسیون مغازه است. قاعدتاً بدون طراحی سه بعدی و بازدید کارشناس نمیتوان برآورد درستی داشت.

بله. جدا از بحث نوع کاربری مغازه، استفاده بهینه از فضای مغازه نیازمند یک طراحی اصولی و مهندسی است. در واقع هنر طراح استفاده بهینه از فضای موجود است.

استفاده از ورق ام دی اف برای دکور مغازه بهترین انتخاب است. اما در مغازه های بزرگتر هزینه دکور مغازه با ام دی اف بسیار بالا میرود و به جای آن میتوان از ورق آلومینیوم استفاده کرد.

اتاق پرو ، رگال و قفسه لباس ، نورپردازی و تهویه مناسب ، جذابیت دکور بوتیک برای مشتری و پیشخوان فروشنده بوتیک

برای بهتر دیده شدن مغازه بین دیگر مغازه های رقیب، طراحی دکور مغازه بر اساس ژورنال های روز دنیا صورت میگیرد. بدون شک جذابیت دیداری مغازه های مدرن باعث افزایش فروش شما خواهد شد.