آخرین به روزرسانی در

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

دکوراسیون آرایشگاه زنانه از نظر طراحی داخلی به دو بخش اصلی قسمت مدیریت و منشی و قسمت اصلی انجام خدمات زیبایی و آرایشی تقسیم بندی می‌شود. مهمترین هدف هر فردی از طراحی داخلی دکوراسیون آرایشگاه زنانه جذب مشتری بیشتر است. به عبارتی دیگر خلق فضای لوکس ، امن و فراهم کردن آسایش و راحتی مشتریان در طراحی داخلی دکوراسیون آرایشگاه زنانه اهداف اصلی می‌باشد.

استفاده از دکور آرایشگاه ام دی اف یا کناف می‌تواند فضای لوکسی را خلق کند. همچنین نورپردازی صحیح علاوه بر اینکه روشنایی مورد نیاز برای انجام خدمات آرایشی و زیبایی را فراهم می‌کند می‌تواند باعث ایجاد آسایش بصری برای مشتریان شود. بخش اصلی دکوراسیون آرایشگاه زنانه فضایی است که خدمات آرایشی و زیبایی در آن انجام می‌شود. عموماً دکور آرایشگاه از یک سری صندلی و آینه‌های بلند و کوتاه تشکیل می‌شود و در حقیقت ایده‌ها هستند که تفاوت را در همین لوازم یکسان در سالن‌های مختلف ایجاد کرده است و باعث جذب حداکثری مشتری می‌شوند.

طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه
طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه
دکوراسیون آرایشگاه زنانه کوچک
دکوراسیون آرایشگاه زنانه کوچک
طراحی سه بعدی آرایشگاه زنانه
طراحی سه بعدی آرایشگاه زنانه
میز مدیریت و منشی آرایشگاه زنانه
میز مدیریت و منشی آرایشگاه زنانه

دکور آرایشگاه زنانه

گام اول در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه تعیین شیوه طراحی به سبک مدرن یا کلاسیک است. در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه مدرن برای تزیین دیوار و سقف از کناف و پوشش‌های چوبی مدرن یا دیوارپوش سه بعدی در دکور آرایشگاه استفاده می‌شود و نورپردازی مستقیم صورت میگیرد طراحی می‌شود. در حالی که در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه کلاسیک ( لوکس ) بیشتر از کاغذ دیواری طرحدار و یا پوستر دیواری ، گچبری شیک و پرخرج، پتینه کاری و نورپردازی غیر مستقیم استفاده می‌شود.

فضای اصلی سالن زیبایی بانوان را با توجه به نوع کاربری می‌توان به ۳ بخش اصلی تقسیم کرد. ۱- قسمت میکاپ و پیرایش بانوان  ۲- اتاق میکاپ عروس  ۳- قسمت دیزاین ناخن

دکوراسیون ارزان آرایشگاه زنانه
دکوراسیون ارزان آرایشگاه زنانه
دکور آرایشگاه زنانه
دکور آرایشگاه زنانه

دکوراسیون اتاق میکاپ

مهمترین بخش در طراحی قسمت میکاپ و پیرایش در دکوراسیون آرایشگاه زنانه توجه به دکور آرایشگاه است. استفاده از آینه‌های قدی و با کیفیت ( آینه با کیفیت نباید موج داشته باشد ) ، ساخت میز کنسول آرایش متناسب با طرح کلی دکور آرایشگاه ، تأمین روشنایی مناسب با نورپردازی مستقیم بر روی مشتری ، استفاده از صندلی آرایشگاهی برقی و با دوام و تهویه مناسب هوا همگی از مواردی است که باید در طراحی قسمت میکاپ و پیرایش بانوان در نظر گرفت.

دکور مدرن آرایشگاه زنانه
دکور مدرن آرایشگاه زنانه
دکور ارزان آرایشگاه زنانه
دکور ارزان آرایشگاه زنانه

دکوراسیون اتاق میکاپ عروس

طراحی اتاق میکاپ عروس در ایران معمولاً یک اتاق مجزاست. اگر فضای کافی برای دیوارکشی نباشد می‌توان با استفاده از پارتیشن ( ام دی اف ، فلزی یا شیشه‌ای ) اتاق میکاپ عروس را از بقیه قسمت‌های آرایشگاه مجزا کرد. همچنین تعبیه صندل راحت و متناسب با دکور آرایشگاه برای همراهان عروس و قرار دادن تلویزیون، تهویه مناسب هوا و نورپردازی غیر مستقیم ( به صورتی که باعث خستگی همراهان عروس نشود ) از نکاتی است که در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه باید در نظر گرفت.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه خلاقانه
دکوراسیون آرایشگاه زنانه خلاقانه
دکور لوکس آرایشگاه زنانه
دکور لوکس آرایشگاه زنانه

دکوراسیون اتاق ناخن

در طراحی دکوراسیون قسمت دیزاین ناخن سه فاکتور مهم را باید در نظر گرفت. ۱- نورپردازی مناسب  ۲- تجهیزات دکور آرایشگاه ( میز ناخن کار و قفسه نگهداری مواد ناخن )  ۳- تهویه هوا

بدون شک سیستم تهویه هوا مهمترین فاکتوری است که در طراحی سالن دیزاین ناخن باید در نظر گرفت. زیرا بوی ناشی از مواد ناخن مانند لاک و ژل ناخن بسیار آزاد دهنده است و سریعاً باعث ناراحتی و نارضایتی مشتریان می‌شود. تعبیه یک سیستم تهویه هوای اصولی با توجه به علم مهندسی سیالات می‌تواند کاملاً این مشکل را حل کند. تشخیص نوع سیستم تهویه هوا با توجه به علم و تجربه مهندسین با حداقل هزینه و بالاترین کارایی می‌تواند علاوه بر تناسب سیستم استفاده شده با دکوراسیون آرایشگاه زنانه هزینه اجرا را به حداقل برساند.

دکوراسیون آرایشگاه مدرن
دکوراسیون آرایشگاه مدرن
صندلی پدیکور آرایشگاه زنانه
صندلی پدیکور آرایشگاه زنانه

ضوابط بهداشتی آرایشگاه زنانه

همچنین رعایت اصول بهداشتی علاوه بر اینکه در میزان رضایتمندی مشتریان تأثیر گذار است یک دستورالعمل قانونی است و بازرسان وزارت بهداشت و صنف آرایشگاه زنانه دائماً بر رعایت اصول بهداشتی نظارت می‌کنند. تمامی بازرسان نتیجه حاصل از بازرسی را حسب مورد به اداره صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه‌های صنفی یا ادارات تعزیرات حکومتی ارائه می‌کنند.

اداره تعزیرات هم به تمامی تخلفات و شکایات احتمالی بر اساس صلاحیت‌های قانونی  رسیدگی می‌کند. از این رو آشنایی به ضوابط بهداشتی مرتبط با صنف آرایشگاه زنانه بسیار مهم است. همان‌طور که آشنایی به اصول و ضوابط ایمنی آرایشگاه های زنانه برای اداره اماکن نیروی انتظامی مهم است. جهت مطالعه دستورالعمل بازرسی بهداشتی آرایشگاه زنانه لطفاً کلیک کنید

دکوراسیون آرایشگاه زنانه ایرانی
دکوراسیون آرایشگاه زنانه ایرانی
دکوراسیون آرایشگاه زنانه در منزل
دکوراسیون آرایشگاه زنانه در منزل

 طراحی دکوراسیون اتاق اپیلاسیون و دکوراسیون اتاق ماساژ

طراحی دکوراسیون اتاق ماساژ و اتاق اپیلاسیون تقریباً مشابه یکدیگر است. نکاتی که هنگام طراحی اتاق ماساژ باید در نظر گرفت به‌طور خلاصه به شرح زیر است :

۱- در صورت امکان بهتر است که اتاق ماساژ اتاقی جداگانه باشد ولی در صورتی که فضای کافی برای آن نیست الزاماً از پارتیشن ( ام دی اف ، فلزی یا شیشه‌ای ) باید استفاده کرد. همچنین در صورتی که از پارتیشن شیشه‌ای استفاده می‌شود می‌توان لوگوی سالن زیبایی را روی شیشه حکاکی کرد.

۲- نورپردازی مناسب و ملایم و غیر مستقیم.

۳-  تهویه مناسب هوای اتاق ماساژ.

۴- کمد و قفسه دیواری برای قرار دادن مواد.

۵- استفاده از کابین دوش مجزا در گوشه اتاق ماساژ یا اپیلاسیون.

۶- تعبیه کف شور در کف اتاق ماساژ یا اپیلاسیون با توجه به ضوابط بهداشتی .

دکوراسیون اتاق ماساژ
دکوراسیون اتاق ماساژ
طراحی سقف اتاق ماساژ و اپیلاسیون
طراحی سقف اتاق ماساژ و اپیلاسیون
پوستر دیواری در اتاق ماساژ یا اپیلاسیون
پوستر دیواری در اتاق ماساژ یا اپیلاسیون
طراحی اتاق ماساژ در استخر
طراحی اتاق ماساژ در استخر
نورپردازی اتاق ماساژ یا اپیلاسیون
نورپردازی اتاق ماساژ یا اپیلاسیون
طراحی دیوار اتاق ماساژ و اپیلاسیون
طراحی دیوار اتاق ماساژ و اپیلاسیون
سوالات متداول دکوراسیون آرایشگاه زنانه

هزینه دکوراسیون آرایشگاه زنانه چقدر است؟

به طور کلی نمیتوان هزینه طراحی دکوراسیون آرایشگاه را گفت. تعداد میزهای آرایشی و متراژ آرایشگاه زنانه و محله ای که آرایشگاه زنانه در آن قرار گرفته است از مهمترین عوامل تعیین هزینه ها هستند.

دکور آرایشگاه زنانه شامل چه مواردی است؟

میز و آینه آرایشی ، سرشور ، میز ناخن ، اتاق عروس ، اتاق اپیلاسیون یا لیزر ، میز منشی ، میز یا اتاق مدیریت ، حوضچه پدیکور ، صندلی انتظار مشتری و اتاق استراحت و غذاخوری و تعویض لباس پرسنل آرایشگاه زنانه.

برای آرایشگاه زنانه صندلی برقی بهتر است یا صندلی دستی؟

تجربه ثابت کرده است که صندلی دستی برای آرایشگران مناسب تر است. اکثر آرایشگران از صندلی برقی راضی نیستند. تنظیمات پشتی سر صندلی دستی راحتتر است.

برای آرایشگاه زنانه طراحی مدرن جذابتر است یا طراحی لوکس؟

انتخاب نوع طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد. طراحی دکور مدرن به مراتب ارزان تر از طراحی دکور به شیوه لوکس و کلاسیک است. البته طراح باید به طراحی مدرن مسلط باشد.

آیا ضوابط بهداشتی آرایشگاه زنانه مهم است؟

بله، در صورتیکه ضوابط بهداشتی آرایشگاه زنانه را منطبق بر دستورالعمل صادره از طرف اتحادیه آرایشگاه های زنانه در نظر نگیرید بازرس اتحادیه مجوز صنفی شما را نمیدهد و شما عملاً تا رفع موانع قادر به بازگشایی سالن خود نیستید. ممکن است رفع این ایرادات خیلی هزینه بر باشد.

آیا شما فروش تجهیزات آرایشگاه زنانه هم دارید؟

بله، ما از صفر تا صد تمامی لوازمی که برای تجهیز یک آرایشگاه زنانه لازم است را با حداقل قیمت در اختیار شما خواهیم گذاشت.

خدمات گروه ساختمانی سیمرغ
طراحی استخر ویلا

طراحی استخر ویلا

طراحی استخر ویلا ، استخر روباز ، استخر باغ و جکوزی روباز و ساخت سقف استخر روباز با ضمانت آببندی استخر

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی داخلی

طراحی داخلی ، دکوراسیون داخلی منزل ، طراحی نمای ساختمان ، طراحی سه بعدی ، دیزاین خانه

نقاشی با رنگ اکرلیک

نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک ، نقاشی ساختمان با رنگ روغن و رنگ پلاستیک و پتینه کاری

کاغذ دیواری پذیرایی و نورپردازی

کاغذ دیواری

فروش و نصب کاغذ دیواری قابل شستشو ، کاغذ دیواری سه بعدی و پوستردیواری