نویسنده : مهندس صادقی

کارشناس ارشد عمران - سازه
با ۱۸ سال سابقه اجرایی

عنوان مطالب نورپردازی محوطه

نورپردازی محوطه

برای طراحی نورپردازی محوطه‌ و نورپردازی ساختمان ویلا نمیتوان یک قاعده و قانون کلی در نظر گرفت. مسلماً نوع طراحی معماری ساختمان ویلا و طراحی محوطه ویلا تاثیر بسیاری در سبک نورپردازی دارد. همچنین کاربری فضای ویلا یا باغ به منظور استفاده شخصی یا باغ تالار کلاً بر المان های طراحی نورپردازی محوطه اثرگذار است.

در نورپردازی محوطه ویلا باید هر دو جنبه کاربردی بودن و زیبایی در نورپردازی ویلا یا نورپرداز باغ  لحاظ شود. همچنین از ایجاد مزاحمت نوری برای همسایگان پرهیز شود و با توجه به کاربری محیط میزان نور لازم تأمین گردد. نورپردازی بیرونی ( نورپردازی محوطه ، نورپردازی ویلا و نورپردازی باغ ) به عواملی مانند شدت نور، درجه پخش نور و روش نصب چراغ پارکی بستگی دارد.

نورپردازی محوطه
نورپردازی محوطه
نورپردازی محوطه باغ
نورپردازی محوطه باغ
نورپردازی نمای ویلا
نورپردازی نمای ویلا
نورپردازی ویلا
نورپردازی ویلا
نورپردازی باغ
نورپردازی باغ
نورپردازی آلاچیق محوطه
نورپردازی آلاچیق محوطه

نورپردازی محوطه ویلا

باتوجه به این مسئله که احساس امنیت در باغ و یا ویلا یکی از مهمترین مسائل پیش روی مالکان است. جدا از بحث زیبایی، نورپردازی محوطه باید به گونه ای باشد که چهره افراد از فاصله حداقل ۵ متری برای اشخاص و همچنین دوربین مدار بسته قابل رویت باشد. بدین منظور با توجه به فضای محوطه و محاسبات مهندسی میتوان حداقل وسائل روشنایی کم مصرف مانند چراغ پارکی و یا  پرژکتور ها را به گونه ای جانمایی کرد که علاوه بر احساس امنیت برای ساکنین مصرف برق نیز بهینه شود.

همچنین برای پوشش امنیتی نقاط کور باغ میتوان از چراغ های پروژکتوری مجهز به باتری خورشیدی استفاده کرد و یا از دوربین های مدار بسته دید در شب بهره برد.

بهترین گزینه برای تامین روشنایی مسیر رفت و آمد ساکنین به داخل ساختمان باغ استفاده از چراغ پارکی است. چراغ پارکی در دو نوع متصل به برق شهری و با باتری خورشیدی در بازار موجود است. همچنین به عنوان نورپردازی دکوراتیو مسیر محوطه میتوان از سلنگی SMD استفاده که جلوه بسیار زیبای به مسیر میدهد.

نورپردازی استخر
نورپردازی استخر
نورپردازی استخر روباز
نورپردازی استخر روباز

نورپردازی فضای سبز

یکی از مهمترین المان های زیباسازی نورپردازی محوطه باغ نورپردازی فضای سبز و درختان است. با استفاده از پروژکتور دفنی میتوان فضای بسیار زیبا و دلنشینی را ایجاد کرد. پروژکتور دفنی اصطلاحاً ۷ رنگ است و قابلیت تغییر نور را به صورت زمانی دارد. از موفق ترین نمونه های نورپردازی درختان با پروژکتور دفنی میتوان به نورپردازی درختان خیابان ولیعصر تهران اشاره کرد.

با توجه به اینکه سطح آب در شب مانند آینه عمل میکند از این رو تابش مستقیم نور به سطح استخر بسیار جلوه بدی پیدا میکند. نورپردازی استخر باید بطور غیر مستقیم و در زیر آب انجامشود. برای تامین روشنایی پیرامون استخر نیز میتوان از انواع چراغ پارکی استفاده کرد. همچنین با اندکی خلاقیت و هزینه کم  و با ساخت و نصب آبنما میتوان نورپردازی از زیر فواره را در نظر گرفت که جلوه بسیار زیبایی به محیط استخر میدهد.

نورپردازی محوطه ویلا
نورپردازی محوطه ویلا
چراغ پارکی
چراغ پارکی
خدمات گروه ساختمانی سیمرغ
ساخت استخر سرپوشیده ساختمان

ساخت استخر سرپوشیده

طراحی و ساخت استخر سرپوشیده و استخر پیش ساخته ، جکوزی خانگی ، سونا خشک و سونا بخار با ضمانت آب بندی استخر

کناف سقف ساختمان مسکونی

کناف سقف و دیوار کناف

کناف سقف ( سقف کناف ) و دیوار کناف ( کناف دیوار ) ، سقف کاذب کناف و دکور کناف منطبق بر آیین نامه زلزله

محوطه سازی و فضای سبز

محوطه سازی

طراحی و اجرا محوطه سازی ، طراحی حیاط منزل ایرانی ، حیاط خلوت و طراحی فضای سبز

آخرین بروز رسانی در توسط مهندس صادقی

2 پاسخ

  1. سلام
    برای نورپردازی ویلا در شهر نوشهر نیاز به راهنمایی دارم و اینکه میخواهم نورپردازی طراحی شود و مدرن و شیک باشد. شما اجناس نورپردازی هم دارید و در نوشهر نصب میکنید؟

    1. سلام.. لطفاٌ از محوطه ویلا عکس و فیلم تهیه کنید و برای ما واتساپ کنید. طراحی نورپردازی ویلا با استفاده از نرم افزارهای سه بعدی انجام میشود و برای شما ارسال میگردد. در صورت نیاز کلیه اقلام مطابق با طراحی و با ذکر مشخصات برای شما ارسال خواهد شد و همچنین کلیه امور برقکشی و نورپردازی ویلا توسط متخصص ما به شهر نوشهر اعزام خواهد شد. لطفاً از طریق اپلیکیشن واتساپ با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *