آخرین بروز رسانی در

گروه ساختمانی سیمرغ طراح و مجری دکوراسیون منزل ، دکوراسیون داخلی ، نمای ساختمان ، دیزاین خانه و چیدمان منزل ( تهران - زعفرانیه - خیابان پسیان 22171748 )

نورپردازی محوطه – نورپردازی ویلا – نورپردازی باغ – نورپردازی استخر – چراغ پارکی

نورپردازی محوطه و نورپردازی ویلا

 

برای طراحی نورپردازی محوطه‌ و نورپردازی ساختمان ویلا نمیتوان یک قاعده و قانون کلی در نظر گرفت. مسلماً نوع طراحی معماری ساختمان ویلا و طراحی محوطه و فضای سبز ویلا تاثیر بسیاری در سبک نورپردازی دارد. همچنین کاربری فضای ویلا یا باغ به منظور استفاده شخصی یا باغ تالار کلاً بر المان های طراحی نورپردازی محوطه اثرگذار است.

در نورپردازی محوطه ویلا باید هر دو جنبه کاربردی بودن و زیبایی در نورپردازی ویلا یا نورپرداز باغ  لحاظ شود. همچنین از ایجاد مزاحمت نوری برای همسایگان پرهیز شود و با توجه به کاربری محیط میزان نور لازم تأمین گردد. نورپردازی بیرونی ( نورپردازی محوطه ، نورپردازی ویلا و نورپردازی باغ ) به عواملی مانند شدت نور، درجه پخش نور و روش نصب چراغ پارکی بستگی دارد.

نورپردازی محوطه
نورپردازی محوطه
نورپردازی ویلا
نورپردازی ویلا
نورپردازی محوطه باغ
نورپردازی محوطه باغ
نورپردازی باغ
نورپردازی باغ
نورپردازی نمای ویلا
نورپردازی نمای ویلا
نورپردازی آلاچیق محوطه
نورپردازی آلاچیق محوطه

نورپردازی کل محوطه ویلا

 

باتوجه به این مسئله که احساس امنیت در باغ و یا ویلا یکی از مهمترین مسائل پیش روی مالکان است. جدا از بحث زیبایی، نورپردازی محوطه باید به گونه ای باشد که چهره افراد از فاصله حداقل ۵ متری برای اشخاص و همچنین دوربین مدار بسته قابل رویت باشد. بدین منظور با توجه به فضای محوطه و محاسبات مهندسی میتوان حداقل وسائل روشنایی کم مصرف مانند چراغ پارکی و یا  پرژکتور ها را به گونه ای جانمایی کرد که علاوه بر احساس امنیت برای ساکنین مصرف برق نیز بهینه شود.

همچنین برای پوشش امنیتی نقاط کور باغ میتوان از چراغ های پروژکتوری مجهز به باتری خورشیدی استفاده کرد و یا از دوربین های مدار بسته دید در شب بهره برد.

 

نورپردازی مسیر محوطه

 

بهترین گزینه برای تامین روشنایی مسیر رفت و آمد ساکنین به داخل ساختمان باغ استفاده از چراغ پارکی است. چراغ پارکی در دو نوع متصل به برق شهری و با باتری خورشیدی در بازار موجود است. همچنین به عنوان نورپردازی دکوراتیو مسیر محوطه میتوان از سلنگی SMD استفاده که جلوه بسیار زیبای به مسیر میدهد.

 

نورپردازی فضای سبز

 

یکی از مهمترین المان های زیباسازی نورپردازی محوطه باغ نورپردازی فضای سبز و درختان است. با استفاده از پروژکتور دفنی میتوان فضای بسیار زیبا و دلنشینی را ایجاد کرد. پروژکتور دفنی اصطلاحاً ۷ رنگ است و قابلیت تغییر نور را به صورت زمانی دارد. از موفق ترین نمونه های نورپردازی درختان با پروژکتور دفنی میتوان به نورپردازی درختان خیابان ولیعصر تهران اشاره کرد.

 

نورپردازی استخر و فواره آب

 

با توجه به اینکه سطح آب در شب مانند آینه عمل میکند از این رو تابش مستقیم نور به سطح استخر بسیار جلوه بدی پیدا میکند. نورپردازی استخر باید بطور غیر مستقیم و در زیر آب انجامشود. برای تامین روشنایی پیرامون استخر نیز میتوان از انواع چراغ پارکی استفاده کرد. همچنین با اندکی خلاقیت و هزینه کم  و با نصب آبنما میتوان نورپردازی از زیر فواره را در نظر گرفت که جلوه بسیار زیبایی به محیط استخر میدهد.

نورپردازی استخر
نورپردازی استخر
نورپردازی استخر روباز
نورپردازی استخر روباز
نورپردازی محوطه ویلا
نورپردازی محوطه ویلا
چراغ پارکی
چراغ پارکی

جهت ارتباط مستقیم با مشاوران گروه ساختمانی سیمرغ از طریق پیام رسان واتساپ یا تلگرام ( بدون نشان دادن شماره تلفن و حفظ حریم شخصی شما ) و استعلام قیمت نورپردازی محوطه لطفاً کلیک کنید

Call Now Button
شروع گفتگو
مشاوره آنلاین با واتساپ
سلام ...
کارشناس ما آنلاین است. لطفاً سوال خود را بپرسید.
( شماره واتساپ : 09901226030 )
Powered by