به روز رسانی در
مهندس صادقی

کارشناس ارشد عمران - سازه
عضو نظام مهندسی تهران
19 سال سابقه اجرایی

پارکت لمینت

فروش و نصب پارکت لمینت ساختمانی و قرنیز ام دی اف آلمانی، ترک و ایرانی با 10 سال گارانتی

کفپوش پارکت لمینت یا لمینت ساختمانی ( Laminate Flooring ) نوعی کفپوش چوبی است که در اصطلاحات ساختمانی به آن لمینت ، پارکت لمینت یا پارکت می‌گویند. اصطلاح پارکت به کفپوش تمام چوبی اطلاق میشود که با استفاده از چسب مخصوص به کف ساختمان و بطور مستقیم میچسبید. اما پارکت لمینت که در واقع نوع مدرن پارکت میباشد که متشکل از لایه HDF و روکش وینیل است.  کفپوش پارکت لمینت بر خلاف کفپوش پارکت چوبی بدون استفاده از چسب و فقط با استفاده از کلیک کناری تایل به هم متصل میشود. جنس هسته مرکزی لمینت ساختمانی از HDF  با یک ‌لایه ملامینه روی آن است. انواع استاندارد پارکت لمینت با هسته مرکزی HDF از ۴ لایه فشرده تشکیل شده است در کارخانه این ۴ لایه را متراکم و یا اصطلاحاً لمینت میکنند. با توجه به برند کارخانه سازنده لمینت هسته HDF پارکت  لمینت به دو دسته لمینت ضد آب و قابل شستشو و حساس به آب طبقه بندی میشود. با توجه به جنس پارکت لمینت عمر استفاده این نوع کفپوش مابین ۱۰ تا ۲۰ سال برآورد میشود. یکی از بهترین گزینه ها برای کفپوش ساختمان در زمان بازسازی ساختمان لمینت است. استفاده از لمینت جدا از قیمت پایینتر آن در مقایسه با سرامیک با توجه به طرح های متنوع و رنگبندی چوب طبیعی زیبایی محیط را دو چندان میکند. نکته ای که در خرید پارکت لمینت باید توجه کرد این است که نوع پارکت لمینت با توجه به محل مورد استفاده قرار بگیرد. به همین منظور استانداردهای جهانی در این مورد وجود دارد. بطور کلی سه محل پر استفاده پارکت لمینت شامل محیط منزل، محیط کار و محیط های بسیار پر رفت و آمد مثل مکانهای آموزشی تقسیم میشود. انتخاب اشتباه پارکت لمینت با توجه به محل کاربری آن به شدت طول عمر پارکت لمینت را کم میکند. با توجه به اینکه رفت و آمد منجر به سایش روکش پارکت لمینت میشود از این رو باید متناسب با رفت و آمد محیط پارکت لمینت انتخاب شود. در بازار ایران پارکت لمینت با سه استاندارد AC3 و AC4 و AC5 تولید و به فروش میرسد.

استاندارد AC3 پارکت لمینت : پارکت لمینت AC3 برای محیط های کم رفت و آمد مناسب است به عنوان مثال در منازل بهترین انتخاب این نوع پارکت لمینت است. از آنجایی که منزل رفت و آمد به نسبت کمتر است احتمال سائیدگی نیز پایین است. پارکت لمینت AC3 ارزانترین نوع استاندارد است و معمولاً این نوع لمینت ساختمانی در ضخامت ۸ میلیمتر تولید و به فروش میرسد.

استاندارد AC4 پارکت لمینت : پارکت لمینت AC4 برای محیط های با رفت و آمد متوسط مناسب است. به عنوان مثال برای منازل پر رفت و آمد و همچنین دکوراسیون مغازه استفاده از این نوع پارکت لمینت احتمال سائیدگی روکش لمینت کاهش میابد. پارکت لمینت AC4 در دو ضخامت ۸ میلیمتری و ۱۲ میلیمتری تولید و بفروش میرسد. البته باید این مسئله را هم در نظر داشت که قیمت  این نوع پارکت لمینت در مقایسه با پارکت لمینت AC3 اندکی گرانتر است.

استاندارد AC5 پارکت لمینت : پارکت لمینت AC5 برای محیط های با رفت و آمد بسیار بالا تولید شده است. روکش لمینت AC5 در مقابل سایش بسیار مقاوم است. از این استاندارد پارکت لمینت برای محیط های با رفت و آمد زیاد مانند فروشگاه های بزرگ و همچنین اماکن آموزشی و تفریحی طراحی شده است. قیمت لمینت AC5 نسبت به دیگر استاندارهای موجود بالاتر است. همچنین پارکت AC5 در سه ضخامت ۸ میلیمتر و ۱۲ میلیمتر و ۱۸ میلیمتر تولید میشود که لمینت ۱۸ میلیمتر AC5 در بازار ایران به سختی پیدا میشود.

مزایای استفاده از پارکت لمینت : ۱- قیمت مقرون به صرفه نسبت به سرامیک پرسلان  ۲- نصب ساده و سریع و بدون هیچگونه خرابکاری و همچنین بدون نیاز به چسب  ۳- جمع آوری بسیار راحت و امکان نصب مجدد در محل جدید  ۴- مقاومت بیشتر در برابر آب و رطوبت نسبت به پارکت چوبی قدیمی  ۵- با توجه به هسته HDF در مقابل گرما و سرما عایق است و همچنین نسبت به سرامیک برای افراد سالخورده و کودکان از نظر احتمال آسیب دیدگی ناشی از ضربه مناسب تر است.

معایب استفاده از پارکت لمینت : ۱- در صورتیکه نصب پارکت لمینت به درستی انجام نشود کلیک ها در یکدیگر قفل نمیشوند و پس از مدتی مابین تایل ها درز ایجاد میشود  ۲- در شرایطی که محل نگهدری پارکت لمینت در انبار غیر استاندارد باشد در زمان نصب تایل ها به دیکدیگر قفل نمیشوند و اصطلاحاً تایل تابدار میشود.  ۳- پارکت لمینت ارزان معمولاً بی کیفیت و غیر استاندارد است. و پس از خرید منجر به پشیمانی برای خریدار میشود. در حین خرید پارکت لمینت حتماً به نشان استاندارد دقت کنید.

با توجه تحریم های پیش آمده و نوسان قیمت ارز و به منظور جلوگیری از خروج ارز از کشور میتوان گفت حدود دو سال است که عملاً واردات پارکت لمینت به کشور ممنوع است. پارکت لمینت خارجی در دسته ۴ ضروری برای واردات قرار گرفته است و واردات آن به عنوان کالای لوکس شناخته شد و واردات آن ممنوع شد. متاسفانه عده ای از فروشندگان، لمینت ایرانی را با مارک و برندهای لمینت خارجی به فروش میرسانند. در حال حاضر تقریباً میتوان گفت چیزی به نام پارکت لمینت آلمانی و فرانسوی در ایران وجود خارجی ندارد. همچنین بخاطر مشکلات پیش آمده در کشور ترکیه تولید محصولات این کشور نیز به شدت کم شده است. به عنوان مثال پارکت یلدیز که در ایران به وفور پپدا میشد امروز بسیار کمیاب شده و اصطلاحاً پشت بند ندارد. پس از جلوگیری از واردات پارکت لمینت به کشور برندهای ایرانی با رشد چشمگیری در فروش مواجه شدند. همین فروش و سودآوری باعث ارتقا تکنولوژی کارخانه ها و در نتیجه افزایش کیفیت محصولات شد. پارکت لمینت آرتا و پارکت لمینت ایزوفام را میتوان از برندهای موفق ایرانی نام برد.

پارکت لمینت آرتا

پارکت لمینت آرتا را با توجه به قیمت بسیار مناسب و تنوع رنگ و کیفیت چاپ عالی را میتوان پرفروش ترین پارکت لمینت ایرانی نام برد. تکنولوژی لمینت آرتا در طی این دو سال اخیر رشد بسیار چشمگیری داشته است و با توجه به کیفیت آن قیمت پارکت آرتا همچنان به عنوان پارکت ارزان ایرانی شناخته میشود. در حال حاضر برندهای وابسته به گروه صنعتی آرتا نظیر پارکت امباس و پارکت سمنتو نیز فروش بالایی در بازار ایران دارند. همچنین با توجه کیفیت بالا و قیمت معقول و اقتصادی آن از پرفروش های بازار پارکت لمینت ایران است و البته باید به این نکته اشاره کرد که پارکت آرتا با برند آرتا کلیک به فروش میرسد. پارکت آرتا ۱۰ سال گارانتی پس از فروش دارد و  سطح سایش آن AC4 است که بالاترین سطح مقاوم در برابر سایش است. قیمت پارکت آرتا در محدوده ۱۷۰ هزار تومان در هر متر مربع است.

پارکت لمینت ایزوفام

پارکت لمینت ایزوفام با بالابردن سطح تکنولوژی ساخت محصولات خود امروز تبدیل به یک رقیب جدی برای انواع پارکت لمینت خارجی شده است. پارکت ایزوفام قبلاً به دلیل مشکلی که در کلیک خود داشت زیاد مورد استقبال فروشندگان قرار نمیگرفت اما امروزه با رفع این مشکل دوباره به فروشگاه ها برگشته و فروش خوبی دارد. البته باید در نظر داشت که پارکت ایزوفام در مقایسه با دیگر رقبای ایرانی قیمت نسبتاً بالایی دارد. قیمت پارکت ایزوفام در محدوده ۲۲۰ هزار تومان در هر متر مربع است. قیمت بالای این محصول باعث شده تا خریداران به دنبال برندهای ارزانتر باشند.

پارکت لمینت داچ فلور

پارکت داچ فلور یکی از برندهای خوب ایرانی و با هسته HDF ترکیه و رنگ و روکش با تکنولوژی آلمانی است. سطح سایش AC4 دارد که برای کفپوش منزل و محیط های اداری عالی است. همچنین کیفیت چاپ و رنگ آن به صورت خیره کننده ای نسبت به دیگر برندهای موجود ایرانی بسیار بالاتر است. پارکت داچ فلور با ۱۰ رنگ و طرح مختلف یکی از بهترین گزینه ها برای خرید پارکت لمینت است. قیمت پارکت داچ فلور در محدوده ۱۸۰ هزار تومان در هر متر مربع است و نسبت به کیفیت بالایش بسیار مقرون به صرفه است.

با توجه به توصیه های موسسه استاندارد ملی آمریکا ( American National Standards Institute ) ، استاندارد پارکت لمینت ساختمانی باید دارای مشخصات زیر باشد  :

۱-  لمینت با استاندارد AC 21 – 1  مناسب برای اماکن کم تردد در منازل ( مانند اتاق‌خواب یا مهمان‌خانه  )

۲-  لمینت با استاندارد AC 22 – 2 مناسب برای اماکن با تردد متوسط در منازل ( مانند اتاق نشیمن ، غذاخوری ، راهروهای داخلی )

۳-  لمینت با استاندارد AC 23 – 3 مناسب برای اماکن پر تردد در منازل ( مانند راهروهای ورودی یا آشپزخانه )

۴-  لمینت با استاندارد AC 31 – 3 مناسب برای اماکن کم تردد تجاری ( مانند اتاق هتل‌ها ، اتاق‌های کنفرانس یا دفاتر کار کوچک اداری )

۵-  لمینت با استاندارد AC 32 – 4 مناسب برای اماکن تجاری با تردد متوسط ( به عنوان مثال کودکستان‌ها ، ادارات ، سالن‌های انتظار و بوتیک‌ها )

۶- لمینت با استاندارد AC 33 – 5 مناسب برای اماکن پرتردد تجاری ( مانند راهروهای مجتمع‌های بزرگ تجاری و کلاس‌های درس )

پارکت ساختمانی
پارکت لمینت ساختمانی
پارکت لمینت روشن منزل
پارکت لمینت منزل
پارکت لمینت وارداتی
پارکت لمینت وارداتی
پارکت لمینت شکلاتی سوخته
پارکت لمینت 1
پارکت لمینت تیره طرح چوب
پارکت لمینت 3
کفپوش پارکت طرح چوب
پارکت لمینت 5
پارکت لمینت ارزان
پارکت لمینت 7
پارکت لمینت روشن
پارکت لمینت 9
نمونه لمینت طرح چوب
پارکت لمینت 11
نمونه پارکت رنگ چوب
پارکت لمینت 13
پارکت لمینت
پارکت لمینت 15
پارکت لمینت
پارکت لمینت 17
پارکت لمینت
پارکت لمینت 19
پارکت لمینت
پارکت لمینت 21
پارکت لوکس
پارکت لمینت پذیرایی
پارکت خانه
پارکت منزل
پارکت لمینت خارجی
پارکت لمینت خارجی
پارکت لمینت ساده
پارکت لمینت 2
پارکت لمینت لاکچری
پارکت لمینت 4
کفپوش لمینت طرح چوب
پارکت لمینت 6
پارکت لمینت پرفروش
پارکت لمینت 8
نمونه پارکت لمینت روشن
پارکت لمینت 10
نمونه پارکت طرح چوب روشن
پارکت لمینت 12
پارکت لمینت
پارکت لمینت 14
پارکت لمینت
پارکت لمینت 16
پارکت لمینت
پارکت لمینت 18
پارکت لمینت
پارکت لمینت 20
پارکت لمینت
پارکت لمینت 22

نصب پارکت لیمنت

نصب پارکت لمینت اندکی متفاوت است. پارکت لمیمت به کف اتاق توسط چسب چسبانده نمی‌شود، بلکه دور تا دور لمینت زبانه ای که اصطلاحاً به آن کلیک گفته میشود وجود دارد و کلیک ها به طور نر و ماده در یکدیگر قفل میشوند. همچنین با توجه به گستردگی سطح پوشش کفپوش وزن لمینت های قفل شده در یکدیگر عامل تثبیت کفپوش در جای خود است. یکی از مهمترین مزایای عدم استفاده از چسب در نصب پارکت لمینت صدمه ندیدن کف ساختمان است. به عنوان مثال اگر پوشش کف ساختمان سرامیک یا سنگ ساختمانی باشد و روی آن لمینت اجرا شود، اگر بنا به هر دلیلی قصد تعویض یا تخریب کف یا کفپوش را داشته باشیم، بدون کوچکترین آسیبی به کف ساختمان ( کف سرامیکی یا سنگی قدیمی )، می‌توان این کار را انجام داد. برای نصب لمینت آن را مستقیماً به کف ساختمان نمی‌چسبانند، بلکه در ابتدا یک ‌لایه فوم به ضخامت ۲ میلیمتر را بر روی کف پهن کرده سپس لمینت ها را روی فوم به یکدیگر قفل می‌کنند. با توجه به قیمت پارکت لمینت و مسئله نگهداری از آن بهتر است که از نصاب حرفه ای و شرکتی برای نصب استفاده کنیم. معمولاً قیمت نصب متناسب با قیمت پارکت لمینت تعیین میشود به عنوان مثال در شرایطی که مواد اولیه پارکت مرغوب باشد برش آن به تناسب سختتر است و قیمت نصب ان نیز بالاتر خواهد بود. البته در صورتی که نصب لمینت ها اصولی صورت نگیرد پس از مدتی لمینت ها از یکدیگر جدا شده و اصطلاحاً سر میخورند. از نکات اصلی پیش از نصب پارکت لمینت که باید به آن توجه کرد این است که حداقل ۴۸ ساعت از زمان انتقال لمینت به محلی که قرار است در آن نصب شود بگذرد. در مدت زمان ۴۸ ساعته پارکت لمینت اصطلاحاً با ساختمان هم دما میشود. از آنجایی که هسته HDF دارای انقباض و انبساط است حتماً پیش از نصب پارکت لمینت در محل باید فرآیند هم دمایی انجام شود. در شرایطی که عمل هم دمایی لمینت با محل نصب انجام نگیرد پس از مدت کوتاهی بین  تایل ها درز ایجاد خواهد شد. همچنین در ززمان نصب لمینت نصاب حرفه ای پارکت لمینت باید در انتهای کار در پای دیوار چند سانتیمتر را برای انبساط هسته HDF در نطر داشت. در صورتیکه درز انبساط انتهایی در زمان نصب رعایت نشود پس از مدتی تایل ها در اثر فشار فرم ظاهری خود را از دست میدهند و اصطلاحاً باد میکنند. پس از اتمام نصب با استفاده از قرنیز میتوان انتهای کار را پوشاند.

فوم عایق صوت پارکت لمینت :

فوم عایق صوتی پارکت لمینت که اصطلاحاً به آن فوم سایلنت میگویند یک لایه فومی به ضخامت حدوداً ۲ میلیمتری است که وظیفه اصلی آن جلوگیری از تولید صدا مخصوصاً در زمانیکه شخص بر روی لمینت راه میرود است. در اصطلاح فوم عایق صوتی پارکت از صدای قیژ قیژ لمینت جلوگیری میکند. همچنین استفاده از فوم استاندارد میتواند باعث تراز شدن سطح زیر لمینت شود و نصب بطور مطلوب انجام شود. فوم عایق صوت پارکت لمینت از انتقال صدای راه رفتن افراد به طبقه پایین نیز جلوگیری میکند. معمولاً قبل از نصب پارکت لمینت از یک لایه فوم به عنوان عایق صدا جهت جلوگیری از انتفال صدای ناشی از از راه رفتن بر روی کفپوش لمینتی و انتقال آن به طبقه پایین استفاده میشود. فوم استفاده شده زیر پارکت لمینت علاوه بر اینکه عایق صوتی است، عایق حرارتی نیز محسوب میشود. لمینت ساختمانی معمولاً مستطیلی شکل و دارای عرضی در حدود ۱۴ تا ۲۵ سانتیمتر و طولی در حدود ۱۲۰ تا ۱۴۰ سانتیمتر است، ضخامت لمینت که اصلی ترین عامل در دوام و قیمت آن است معمولاً ۸ ، ۱۰ و ۱۲ میلیمتر است. از راه های تسخیص فوم سایلنت استاندارد از فوم سایلنت غیر استاندارد این است که اولاً ضخامت فوم غیر استاندارد بسیار کم است در نتیجه وزن توپ فوم سایلنت غیر استاندارد بسیار کمتر از وزن توپ فوم سایلنت استاندارد است. همچنین فوم سایلنت غیر استاندارد معمولاً از نظر ظاهری قابل تشخیص است. روی سطح فوم حالت سوراخدار است که به شدت عایق صوتی و حرارتی فوم سایلنت را کاهش میدهد.

نصب پارکت لمینت منزل
نصب پارکت لمینت منزل
خراب شدن لمینت در برابر آب
تعویض پارکت لمینت ساختمانی
نصب لمینت ساختمانی
نصب کفپوش لمینت
لمینت طرح چوب طبیعی روشن
لمینت طرح چوب طبیعی
فوم صداگیر پارکت لمینت
فوم عایق صوتی و رطوبتی لمینت
نصب لمینت شکلاتی و قرنیز سفید
نصب پارکت لمینت و قرنیز
پارکت چوب
پارکت چوبی اتاق خواب
براق کردن پارکت قدیمی
پولیش زدن پارکت قدیمی
تعویض و تعمیر پارکت لمینت
پارکت لمینت اداری
خراب شدن لمینت در برابر رطوبت
تعمیر پارکت لمینت ساختمانی
نصب پارکت ساختمانی
نصب پارکت لمینت
پارکت لمینت آشپزخانه و هال
کفپوش لمینت یکپارچه هال و آشپزخانه
نصب کفپوش پارکت با بند
کفپوش لمینت با بند
پارکت لمینت
کفپوش لمینت ارزان
لمینت ساده هال و پذیرایی ارزان
لمینت ساده هال و پذیرایی
تفاوت ضخامت پارکت لمینت
ضخامت پارکت لمینت ساختمانی

قرنیز پارکت لمینت

قرنیز نواری مابین دیوار و کفپوش ساختمان که وظیفه اصل آن زیباسازی انتهایی کفپوش و همچنین مراقبت از گچکاری دیوار است. همچنین قرنیز از نفوذ آب و رطوبت حین تمیز کردن کفپوش پارکت لمینت به لایه های زیرین و هسته HDF جلوگیری میکند. قرنیز مناسب برای کفپوش پارکت لمینت موجود در بازار از جنس ام دی اف، قرنیز پی وی سی و قرنیز پلی استایرن میباشد. قرنیز پی وی سی ارزانترین نوع قرنیز و قرنیز پلی استایرن گرانترین نوع قرنیز میباشد. البته قیمت قرنیز ام دی اف متناسب با قیمت پارکت لمینت انتخاب میشود و استفاده از قرنیز کرونوگرین و یا قرنیز یشیل در این موارد توصیه میشود. معمولاً رنگ قرنیز با توجه به رنگ پارکت لمینت انتخاب میشود. بهتر است که قرنیز نسبت به پارکت لمینت چند پله تیره تر و یا چند پله روشن تر انتخاب شود. در صورتیکه رنگ دیوار سفید باشد بهتر است که از رنگ تیره تر برای قرنیز استفاده شود تا تضاد رنگی بین قرنیز و دیوار حجم کار را بهتر نشان دهد. همچنین بهتر است از قرنیز ۹ سانتی استفاده شود زیرا قرنیز کوتاهتر باعث میشود نوار قرنیز به خوبی خود را نشان ندهد و قرنیز بلندتر نیز معمولاً باعث کوچکتر نشان دادن محیط میشود.

نکاتی که قبل از خرید قرنیز باید به آن توجه کرد : ۱- در برابر فشار و ضربه مقاوم باشد.  ۲- در مقابل رطوبت و آب از دوام خوبی برخوردار باشد. ۳- رنگ آن به سادگی نرود و به راحتی سطح آن سایش نیابد و خط و خش برندارد.  ۴- انعطاف و استحکام کافی داشته باشد و در زمان کار با اره و نصب دچار مشکل نشود.

مزایای قرنیز پی وی سی :

قرنیز از نازک کاری دیوار برجسته تر بوده و از این رو حجم خاصی به لبه انتهایی دیوار میدهد. قرنیز از ورود  مابین پس از نصب پارکت لمینت از آنجایی که لبه انتهایی کار در تماس با دیوار است بمنظور زیبایی کار از قرنیز پی وی سی استفاده میشود. معمولاً رنگ قرنیز پی وی سی باید متناسب با رنگ پارکت لمینت انتخاب شود تا هارمونی کلی کف ساختمان به هم نخورد. مزیت اصلی قرنیز پی وی سی بر قرنیز ام دی اف این است که نوع پی وی سی آن در مقابل رطوبت کاملاً مقاوم است. همچنین قرنیز پی وی سی از نفوذ حشرات کاملاً جلوگیری میکند. همچنین قرنیز پی وی سی کاملاً آنتی باکتریال است. همچنین قرنیز پی وی سی نسبت به قرنیز ام دی اف بسیار ارزانتر است. قرنیز پی وی سی در شاخه های ۳ متری و در پهنای ۷ سانتیمتر و ۹ سانتیمتر و ۱۲ سانتیمتر متناسب با محل نصب به فروش میرسد. نصب قرنیز پی وی سی بسیار ساده بوده و معمولاً با استفاده از دستگاه میخ بادی و چسب سیلیکونی یا چسب آکواریوم نصب میشود.

مزایای قرنیز پلی استایرن :

قرنیز پلی استایرن نوعی از قرنیز پی وی سی است که اصطلاحاً به آن قرنیز توپر نیز گفته میشود. قرنیز پلی استایرن به دلیل تنوع طرح و همچنین تکنولوژی چاپ روکش آن بسیار محبوب است. قرنیز پلی استایرن که در بازار ایران به قرنیز طرح سنگ مشهور است و با توجه به اینکه ابزار پلکانی دارد در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل بسیار تاثیر گذار است. شرکت آرپان و شرکت پارس فریم از تولیدکنندگان داخلی فرنیز پلی استایرن هستند. قرنیز پلی استایرن به دلیل خاصیت آنتی باکتریال بودن کاملاً در مقابل انواع کپک و قارچ مقاوم است. همچنین قرنیز پلی استایرن کاملاً ضد آب است. با توجه به قیمت بالای قرنیز پلی استایرن در صورتیکه بودجه کارفرما اجازه دهد بدون شک بهترین انتخاب برای خرید قرنیز است.

مزایای قرنیز ام دی اف ( MDF ) :

قرنیز ام دی اف قدیمی ترین نوع قرنیز است. نصب و برش قرنیز ام دی اف بسیار ساده است و به راحتی فارسی بر میشود. قرنیز ام دی اف از مغزی MDF و روکش طرح چوب تولید میشود. روکش قرنیز ام دی اف مقداری مقاومت آن را در مقابل آب و رطوبت افزایش میدهد. قرنیز ام دی اف با میخ بادی به دیوار متصل میشود. یکی از مشکلات اصلی قرنیز MDF این است که در مقابل آب حساس است و در زمان نظافت کفپوش پارکت لمینت امکان پوسیدگی آن هست. همچنین از آنجایی که قرنیز ام دی اف خاصیت آنتی باکتریال ندارد ممکن است پس از گذر زمان قارچ و کپک در حاشیه دیوار و زیر قرنیز ام دی اف ایجاد شود. قرنیز ام دی اف موجود در بازار ایران در عرض های ۷ و ۹ و ۱۱ و ۱۵ تولید و بفروش میرسد. طول هر شاخه قرنیز ام دی اف ۳.۶۶ متر است.

انواع قرنیز پی وی سی ارزان
انواع قرنیز پارکت لمینت
نبشی pvc
نبشی پی وی سی
قرنیز ورساچ
قرنیز پی وی سی
قرنیز پی وی سی تیزه
قرنیز پی وی سی
قرنیز پی وی سی طرح چوب
قرنیز پی وی سی
قرنیز سفید پی وی سی
نصب قرنیز پی وی سی
قرنیز پی وی سی روشن و تیره
قرنیز پی وی سی
قرنیز سفید ورساچ پی وی سی
قرنیز پی وی سی
قرنیز پی وی سی طلایی
قرنیز پی وی سی
لمینت روشن و حاشیه تیره
اجرای قرنیز پی وی سی

سوالات متدوال پارکت لمینت

قیمت انواع لمینت از حدود 170 هزارتومان تا 220 هزار تومان در هر متر مربع با توجه به برند آن متغیر است.

قیمت نصب پارکت لمینت در حدود 8 هزار تومان تا 10 هزار تومان با توجه به سابقه نصاب لمینت متغیر است.

قیمت قرنیز پی وی سی ۹ سانتی درجه یک به ازای هر شاخه سه متری 35 هزار تومان است. به عبارتی دیگر به ازای هر متر طول حدوداً 12 هزار تومان.

قیمت نصب قرنیز پی وی سی به ازای هر متر طول از قرنیز حدود 7 هزار تومان است.

خیر، در کل چیزی به نام لمینت ضد آب وجود ندارد. هر نوع پارکت لمینت در مقابل آب حساس است. فقط بعضی از انواع آن در مقابل آب مقاوم تر است.

بله، ما نماینده فروش پارکت لمینت آرتا هستیم. در فروشگاه شهرک غرب تهران شما میتوانید کالیته و استند تمام رنگ ها و طرح های پارکت لمینت آرتا را حضوری ببینید و انتخاب کنید.

در صورت دلخواه
36 پرسش و پاسخ
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments