پارکت لمینت

آخرین به روزرسانی در

پارکت لمینت

کفپوش پارکت لمینت یا لمینت ساختمانی ( Laminate ) نوعی کفپوش است که در اصطلاحات ساختمانی به آن لمینت ، پارکت لمینت یا پارکت می‌گویند. جنس هسته مرکزی لمینت ساختمانی از HDF  با یک ‌لایه ملامینه روی آن است. انواع استاندارد پارکت لمینت با هسته مرکزی HDF از ۴ لایه فشرده تشکیل شده است در کارخانه این ۴ لایه را متراکم و یا اصطلاحاً لمینت میکنند. با توجه به برند کارخانه سازنده لمینت هسته HDF پارکت  لمینت به دو دسته لمینت ضد آب و قابل شستشو و حساس به آب طبقه بندی میشود.

با توجه به جنس پارکت لمینت عمر استفاده این نوع کفپوش مابین ۱۰ تا ۲۰ سال برآورد میشود. نکته ای که در خرید پارکت لمینت باید توجه کرد این است که نوع پارکت لمینت با توجه به محل مورد استفاده قرار بگیرد. به همین منظور استانداردهایی جهانی در این مورد وجود دارد. بطور کلی سه محل پر استفاده پارکت لمینت شامل محیط منزل، محیط کار و محیط های بسیار پر رفت و آمد مثل مکانهای آموزشی تقسیم میشود. انتخاب اشتباه پارکت لمینت با توجه به محل کاربری آن به شدت طول عمر پارکت لمینت را کم میکند.

پارکت ساختمانی
پارکت لمینت ساختمانی
پارکت لمینت روشن منزل
پارکت لمینت منزل
پارکت لمینت وارداتی
پارکت لمینت وارداتی
پارکت لمینت شکلاتی سوخته
پارکت لمینت ۱
پارکت لمینت تیره طرح چوب
پارکت لمینت ۳
کفپوش پارکت طرح چوب
پارکت لمینت ۵
پارکت لمینت ارزان
پارکت لمینت ۷
پارکت لمینت روشن
پارکت لمینت ۹
نمونه لمینت طرح چوب
پارکت لمینت ۱۱
نمونه پارکت رنگ چوب
پارکت لمینت ۱۳
پارکت لوکس
پارکت لمینت پذیرایی
پارکت خانه
پارکت منزل
پارکت لمینت خارجی
پارکت لمینت خارجی
پارکت لمینت ساده
پارکت لمینت ۲
پارکت لمینت لاکچری
پارکت لمینت ۴
کفپوش لمینت طرح چوب
پارکت لمینت ۶
پارکت لمینت پرفروش
پارکت لمینت ۸
نمونه پارکت لمینت روشن
پارکت لمینت ۱۰
نمونه پارکت طرح چوب روشن
پارکت لمینت ۱۲
پارکت لمینت
پارکت لمینت ۱۴

پارکت لمینت ایرانی و خارجی

با توجه تحریم های پیش آمده و نوسان قیمت ارز و به منظور جلوگیری از خروج ارز از کشور میتوان گفت حدود دو سال است که عملاً واردات پارکت لمینت به کشور ممنوع است. پارکت لمینت خارجی در دسته ۴ ضروری برای واردات قرار گرفته است و واردات آن به عنوان کالای لوکس شناخته شد و واردات آن ممنوع شد. متاسفانه عده ای از فروشندگان، لمینت ایرانی را با مارک و برندهای لمینت خارجی به فروش میرسانند. در حال حاضر تقریباً میتوان گفت چیزی به نام پارکت لمینت آلمانی و فرانسوی در ایران وجود خارجی ندارد. همچنین بخاطر مشکلات پیش آمده در کشور ترکیه تولید محصولات این کشور نیز به شدت کم شده است. به عنوان مثال پارکت یلدیز که در ایران به وفور پدا میشد امروز بسیار کمیاب شده و اصطلاحاً پشت بند ندارد.

پس از جلوگیری از واردات پارکت لمینت به کشور برندهای ایرانی با رشد چشمگیری در فروش مواجه شدند. همین فروش و سودآوری باعث ارتقا تکنولوژی کارخانه ها و در نتیجه افزایش کیفیت محصولات شد. پارکت لمینت آرتا و پارکت لمینت ایزوفام را میتوان از برندهای موفق ایرانی نام برد.

پارکت آرتا

پارکت لمینت آرتا با قیمت بسیار مناسب و تنوع رنگ و کیفیت چاپ عالی را میتوان پرفروش ترین پارکت لمینت ایرانی نام برد. تکنولوژی لمینت آرتا در طی این دو سال اخیر رشد بسیار چشمگیری داشته است البته باید به این نکته اشاره کرد که پارکت آرتا با برند آرتا کلیک به فروش میرسد. پارکت آرتا ۱۰ سال گارانتی پس از فروش دارد و  سطح سایش آن AC4 است که بالاترین سطح مقاوم در برابر سایش است. قیمت پارکت آرتا در محدوده ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان در هر متر مربع است.

پارکت ایزوفام

پارکت لمینت ایزوفام با بالابردن سطح تکنولوژی ساخت محصولات خود امروز تبدیل به یک رقیب جدی برای انواع پارکت لمینت خارجی شده است. پارکت ایزوفام قبلاً به دلیل مشکلی که در کلیک خود داشت زیاد مورد استقبال فروشندگان قرار نمیگرفت اما امروزه با رفع این مشکل دوباره به فروشگاه ها برگشته و فروش خوبی دارد. البته باید در نظر داشت که پارکت ایزوفام در مقایسه با دیگر رقبای ایرانی قیمت نسبتاً بالایی دارد. قیمت پارکت ایزوفام در محدوده ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تومان در هر متر مربع است. قیمت بالای این محصول باعث شده تا خریداران به دنبال برندهای ارزانتر باشند.

پارکت داچ فلور

پارکت داچ فلور یکی از برندهای خوب ایرانی و با هسته HDF ترکیه و رنگ و روکش با تکنولوژی آلمانی است. سطح سایش AC4 دارد که برای کفپوش منزل و محیط های اداری عالی است. همچنین کیفیت چاپ و رنگ آن به صورت خیره کننده ای نسبت به دیگر برندهای موجود ایرانی بسیار بالاتر است. پارکت داچ فلور با ۱۰ رنگ و طرح مختلف یکی از بهترین گزینه ها برای خرید پارکت لمینت است. قیمت پارکت داچ فلور در محدوده ۱۰۰ هزار تومان در هر متر مربع است و نسبت به کیفیت بالایش بسیار مقرون به صرفه است.

فروشگاه گروه ساختمانی سیمرغ نمایندگی هر سه برند پارکت آرتا و پارکت ایزوفام و پارکت داچ فلور را دارد و فروشنده مستقیم هر سه برند با گارانتی معتبر شرکتی میباشد.

پارکت لمینت
پارکت لمینت ۱۵
پارکت لمینت
پارکت لمینت ۱۷
پارکت لمینت
پارکت لمینت ۱۹
پارکت لمینت
پارکت لمینت ۲۱
پارکت لمینت
پارکت لمینت ۱۶
پارکت لمینت
پارکت لمینت ۱۸
پارکت لمینت
پارکت لمینت ۲۰
پارکت لمینت
پارکت لمینت ۲۲

نصب پارکت لیمنت ساختمانی

نصب پارکت لمینت اندکی متفاوت است. پارکت لمیمت به کف اتاق توسط چسب چسبانده نمی‌شود، بلکه دور تا دور لمینت زبانه ای که اصطلاحاً به آن کلیک گفته میشود وجود دارد و کلیک ها به طور نر و ماده در یکدیگر قفل میشوند. همچنین با توجه به گستردگی سطح پوشش کفپوش وزن لمینت های قفل شده در یکدیگر عامل تثبیت کفپوش در جای خود است. یکی از مهمترین مزایای عدم استفاده از چسب در نصب پارکت لمینت صدمه ندیدن کف ساختمان است.

به عنوان مثال اگر پوشش کف ساختمان سرامیک یا سنگ ساختمانی باشد و روی آن لمینت اجرا شود، اگر بنا به هر دلیلی قصد تعویض یا تخریب کف یا کفپوش را داشته باشیم، بدون کوچکترین آسیبی به کف ساختمان ( کف سرامیکی یا سنگی قدیمی )، می‌توان این کار را انجام داد.

برای نصب لمینت آن را مستقیماً به کف ساختمان نمی‌چسبانند، بلکه در ابتدا یک ‌لایه فوم به ضخامت ۲ میلیمتر را بر روی کف پهن کرده سپس لمینت ها را روی فوم به یکدیگر قفل می‌کنند. البته در صورتی که نصب لمینت ها اصولی صورت نگیرد پس از مدتی لمینت ها از یکدیگر جدا شده و اصطلاحاً سر میخورند.

نصب پارکت لمینت منزل
نصب پارکت لمینت منزل
خراب شدن لمینت در برابر آب
تعویض پارکت لمینت ساختمانی
نصب لمینت ساختمانی
نصب کفپوش لمینت
لمینت طرح چوب طبیعی روشن
لمینت طرح چوب طبیعی
تعویض و تعمیر پارکت لمینت
پارکت لمینت اداری
خراب شدن لمینت در برابر رطوبت
تعمیر پارکت لمینت ساختمانی
نصب پارکت ساختمانی
نصب پارکت لمینت
پارکت لمینت آشپزخانه و هال
کفپوش لمینت یکپارچه هال و آشپزخانه

فوم عایق صوت پارکت لمینت

فوم عایق صوتی پارکت لمینت که اصطلاحاً به آن فوم سایلنت میگویند یک لایه فومی به ضخامت حدوداً ۲ میلیمتری است که وظیفه اصلی آن جلوگیری از تولید صدا مخصوصاً در زمانیکه شخص بر روی لمینت راه میرود است. در اصطلاح فوم عایق صوتی پارکت از صدای قیژ قیژ لمینت جلوگیری میکند. همچنین استفاده از فوم استاندارد میتواند باعث تراز شدن سطح زیر لمینت شود و نصب بطور مطلوب انجام شود. فوم عایق صوت پارکت لمینت از انتقال صدای راه رفتن افراد به طبقه پایین نیز جلوگیری میکند.

معمولاً قبل از نصب پارکت لمینت از یک لایه فوم به عنوان عایق صدا جهت جلوگیری از انتفال صدای ناشی از از راه رفتن بر روی کفپوش لمینتی و انتقال آن به طبقه پایین استفاده میشود. فوم استفاده شده زیر پارکت لمینت علاوه بر اینکه عایق صوتی است، عایق حرارتی نیز محسوب میشود. لمینت ساختمانی معمولاً مستطیلی شکل و دارای عرضی در حدود ۱۴ تا ۲۵ سانتیمتر و طولی در حدود ۱۲۰ تا ۱۴۰ سانتیمتر است، ضخامت لمینت که اصلی ترین عامل در دوام و قیمت آن است معمولاً ۸ ، ۱۰ و ۱۲ میلیمتر است.

فوم صداگیر پارکت لمینت
فوم عایق صوتی و رطوبتی لمینت
نصب لمینت شکلاتی و قرنیز سفید
نصب پارکت لمینت و قرنیز
نصب کفپوش پارکت با بند
کفپوش لمینت با بند
پارکت لمینت
کفپوش لمینت ارزان

استانداردهای جهانی انواع کفپوش لمینت

۱-  لمینت با استاندارد AC 21 – 1  مناسب برای اماکن کم تردد در منازل ( مانند اتاق‌خواب یا مهمان‌خانه  )

۲-  لمینت با استاندارد AC 22 – 2 مناسب برای اماکن با تردد متوسط در منازل ( مانند اتاق نشیمن ، غذاخوری ، راهروهای داخلی )

۳-  لمینت با استاندارد AC 23 – 3 مناسب برای اماکن پر تردد در منازل ( مانند راهروهای ورودی یا آشپزخانه )

۴-  لمینت با استاندارد AC 31 – 3 مناسب برای اماکن کم تردد تجاری ( مانند اتاق هتل‌ها ، اتاق‌های کنفرانس یا دفاتر کار کوچک اداری )

۵-  لمینت با استاندارد AC 32 – 4 مناسب برای اماکن تجاری با تردد متوسط ( به عنوان مثال کودکستان‌ها ، ادارات ، سالن‌های انتظار و بوتیک‌ها )

۶- لمینت با استاندارد AC 33 – 5 مناسب برای اماکن پرتردد تجاری ( مانند راهروهای مجتمع‌های بزرگ تجاری و کلاس‌های درس )

پارکت چوب
پارکت چوبی اتاق خواب
براق کردن پارکت قدیمی
پولیش زدن پارکت قدیمی
لمینت ساده هال و پذیرایی ارزان
لمینت ساده هال و پذیرایی
تفاوت ضخامت پارکت لمینت
ضخامت پارکت لمینت ساختمانی

قرنیز پی وی سی و قرنیز ام دی اف

پس از نصب پارکت لمینت از آنجایی که لبه انتهایی کار در تماس با دیوار است بمنظور زیبایی کار از قرنیز پی وی سی استفاده میشود. معمولاً رنگ قرنیز پی وی سی باید متناسب با رنگ پارکت لمینت انتخاب شود تا هارمونی کلی کف ساختمان به هم نخورد.

مزیت اصلی قرنیز پی وی سی بر قرنیز ام دی اف این است که نوع پی وی سی آن در مقابل رطوبت کاملاً مقاوم است. همچنین قرنیز پی وی سی از نفوذ حشرات کاملاً جلوگیری میکند. همچنین قرنیز پی وی سی کاملاً آنتی باکتریال است. همچنین قرنیز پی وی سی نسبت به قرنیز ام دی اف بسیار ارزانتر است.

قرنیز پی وی سی در شاخه های ۳ متری و در پهنای ۷ سانتیمتر و ۹ سانتیمتر و ۱۲ سانتیمتر متناسب با محل نصب به فروش میرسد. نصب قرنیز پی وی سی بسیار ساده بوده و معمولاً با استفاده از پمپ هوا و بصورت پرچی نصب میشود.

انواع قرنیز پی وی سی ارزان
انواع قرنیز پارکت لمینت
نبشی pvc
نبشی پی وی سی
قرنیز ورساچ
قرنیز پی وی سی
قرنیز پی وی سی تیزه
قرنیز پی وی سی
قرنیز پی وی سی طرح چوب
قرنیز پی وی سی
قرنیز سفید پی وی سی
نصب قرنیز پی وی سی
قرنیز پی وی سی روشن و تیره
قرنیز پی وی سی
قرنیز سفید ورساچ پی وی سی
قرنیز پی وی سی
قرنیز پی وی سی طلایی
قرنیز پی وی سی
لمینت روشن و حاشیه تیره
اجرای قرنیز پی وی سی
سوالات متداول پارکت لمینت

قیمت پارکت لیمنت چند است؟

قیمت انواع لمینت از حدود ۸۰ هزارتومان تا ۱۵۰ هزار تومان در هر متر مربع با توجه به برند آن متغیر است.

هزینه نصب پارکت لمینت چقدر است؟

قیمت نصب پارکت لمینت در حدود ۸ هزار تومان تا ۱۲ هزار تومان با توجه به سابقه نصاب لمینت متغیر است.

قیمت قرنیز پی وی سی چقدر است؟

قیمت قرنیز پی وی سی ۹ سانتی درجه یک به ازای هر شاخه سه متری ۲۰ هزار تومان است. به عبارتی دیگر به ازای هر متر طول ۷ هزار تومان.

هزینه نصب قرنیز پی وی سی چقدر است؟

قیمت نصب قرنیز پی وی سی به ازای هر متر طول از قرنیز حدود ۳ هزار تومان است.

آیا لمینت ضد آب است؟

خیر، در کل چیزی به نام لمینت ضد آب وجود ندارد. هر نوع لمینتی در مقابل آب حساس است. فقط بعضی از انواع آن در مقابل آب مقاوم تر است.

آیا شما نمایندگی پارکت آرتا هستید؟

بله، ما نماینده فروش پارکت آرتا هستیم. در فروشگاه شهرک غرب تهران شما میتوانید کالیته و استند تمام رنگ ها و طرح های پارکت آرتا را حضوری ببینید و انتخاب کنید.