آخرین بروز رسانی در

غرفه سازی نمایشگاهی – طراحی غرفه نمایشگاهی – اسپیس فریم

« غرفه سازی نمایشگاهی و طراحی غرفه نمایشگاهی »

 

غرفه سازی نمایشگاهی و طراحی غرفه نمایشگاهی امروزه اهمیت بسیار زیادی برای اغلب شرکت‌ها دارا می‌باشد. زیرا با تخصصی شدن نمایشگاه‌ ها در سالیان اخیر و حضور پر رنگ شرکت‌ها در هر نمایشگاه با موضوعات مرتبط باعث گردیده است که برخی از شرکت‌ها با یک برنامه‌ریزی بسیار دقیق حضور مؤثری را در یک نمایشگاه از خود به نمایش گذارند . این موضوع تنها به تولیدات آن‌ها مربوط نمی‌باشد .

 اینکه چگونه ارتباط مناسب‌تر و قوی‌تری با بازدیدکنندگان برقرار کنیم یکی از دغدغه‌های مدیران فروش می‌باشد. در واقع در طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی نمایشگاهی اینکه چگونه ایده‌ای خلق کنیم که درصد بیشتری از بازدیدکنندگان را جذب محصولاتمان و فعالیت‌هایمان کنیم یکی از مهم‌ترین مسائلی است که پیش از حضور در یک نمایشگاه باید به آن اندیشید. برای داشتن بازدید بیشتر از غرفه خود باید خلاقیت داشته باشیم تا بیشتر دیده شویم . در واقع در طراحی غرفه نمایشگاهی باید از اصولی پیروی کنیم که بازدیدکنندگان را به غرفه خود جذب کنیم . نکاتی که برای ساخت غرفه سازی نمایشگاهی باید در نظر داشت به شرح زیر است :

1- مهمترین عامل طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی نمایشگاهی که باعث جذب بازدیدکنندگان می‌گردد نظم است. در واقع طراحی غرفه نمایشگاهی منظم و مرتب است که به غرفه یکپارچگی خاصی می‌بخشد و غرفه را از فضای سالن نمایشگاه جدا می‌سازد .

2- احترام به شعور بازدیدکنندگان به نحوی که شرایط لازم جهت حضور بازید کننده در غرفه به شکلی کاملاً برنامه ریزی شده در دکوراسیون غرفه یا طراحی غرفه نمایشگاهی تعبیه شده باشد .

3- استفاده بهینه از فضای غرفه در حین غرفه سازی نمایشگاهی باید به گونه‌ای باشد که محصولات متناسب با اهمیتشان در کل فضای عمومی غرفه به صورت مناسب تقسیم‌شده باشد .

4- دکوراسیون غرفه نمایشگاهی باید متناسب با محصول به نمایش در آمده باشد. به طوری که اگر روی محصول خاصی تأکید داریم باید در طراحی غرفه نمایشگاهی نیز این موضوع را لحاظ کنیم .

5- در زمان غرفه سازی نمایشگاهی باید حریم غرفه نمایشگاهی کاملاً مشخص باشد تا بتوانیم با مهمانان خاصی که به غرفه مراجعه می‌کنند مذاکرات مناسب را به همراه احترامی خاص صورت دهیم .

6- موقعیت قرارگیری غرفه نمایشگاهی باید متناسب با محصول و فعالیت شرکت باشد .

7- ابعاد غرفه نمایشگاهی باید ارتباط مناسبی با امکانات و دکوراسیون غرفه نمایشگاهی و بازدیدکنندگان احتمالی از غرفه نمایشگاهی داشته باشد .

8- در طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی نمایشگاهی باید از نمادها و مفاهیمی که متأثر از فلسفه شرکت می‌باشد استفاده شود.

9- برای بهتر نمایش دادن محصولات شرکت بایست در دکوراسیون غرفه نمایشگاهی تعبیه شده هر محصول یک نورپردازی خاص متناسب و هماهنگ با دیگر اجزاء غرفه نمایشگاهی داشته باشید .

10- برای ایجاد یکپارچگی در غرفه سازی نمایشگاهی که به نوعی نشانگر تفکری منسجم و در اجزاء شرکت شماست از لحاظ ظاهری عوامل حاضر در غرفه دارای پوششی هماهنگ و یکپارچه باشند  .

11- طراحی غرفه نمایشگاهی و محل استقرار غرفه داران باید به گونه‌ای باشد که بازید کنندگان در مدت حضور در غرفه شما احساس آرامش کنند .

12- در غرفه سازی نمایشگاهی بایستی فضایی مناسب جهت مذاکرات مهمی که نیاز به آرامش خاص به دور از هیاهو نمایشگاه دارد را تعبیه کنید.

در کنار تمامی مسائلی که برای طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی نمایشگاهی ذکر شد، طراحی و ساخت غرفه های نمایشگاهی قوانین و مقررات خاصی دارند که باید برآورده شود.

طراحی سه بعدی غرفه نمایشگاهی
طراحی سه بعدی غرفه نمایشگاهی
نورپردازی غرفه نمایشگاهی
نورپردازی غرفه نمایشگاهی
نورپردازی غرفه نمایشگاه
نورپردازی غرفه نمایشگاه
غرفه سازی نمایشگاهی خلاقانه
غرفه سازی نمایشگاهی خلاقانه
طراحی غرفه نمایشگاهی
طراحی غرفه نمایشگاهی
غرفه سازی نمایشگاهی متناسب با محصول کارخانه
غرفه سازی نمایشگاهی متناسب با محصول کارخانه
غرفه سازی نمایشگاهی
غرفه سازی نمایشگاهی
طراحی غرفه
طراحی غرفه
خلاقیت در غرفه سازی نمایشگاهی
خلاقیت در غرفه سازی نمایشگاهی
طراحی غرفه نمایشگاه
طراحی غرفه نمایشگاه

« اسپیس فریم ( Space Frame ) یا سازه فضاکار »

 

اسپیس فریم چیست

سازه اسپیس فریم (space frame) یا سازه فضاکار فرم‌های هندسی منظمی می‌باشند که به طور متحد در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و با تقسیم نیروی وارده توسط وزن سازه، در کنار استحکام غرفه رنمایشگاهی از زیبایی خاصی بهره‌مند می‌شوند اسپیس فریم ( سازه فضاکار ) در چند سال اخیر جایگاه مهمی را در صنعت ساخت غرفه نمایشگاهی و مراسم تشریفاتی تبلیغاتی پیدا نموده است و از پرکاربرد ترین سازه‌های مدرن در  غرفه سازی نمایشگاهی گردیده است. با ترکیب اسپیس فریم ( سازه فضاکار ) می‌توان غرفه و سازه‌های نمایشگاهی متنوعی را ایجاد نمود.

اسپیس فریم‌ ( سازه فضاکار ) به‌وسیله بست اسپیس  به یکدیگر متصل می‌گردند و شکل و سازه محکم و زیبایی را خلق مکنند به‌عنوان مثال می‌توان به انواع استند نمایشگاهی ، استیج ( سکو )، طاق نصرت ، غرفه نمایشگاهی و …. اشاره کرد . اسپیس فریم ( سازه فضاکار ) به‌واسطه شکل و ساختار هندسی که دارند وزن خود را در جهات مختلف به زمین وارد می‌سازند و این امر باعث استحکام اسپیس فریم‌ ( سازه فضاکار ) می‌گردد و برای ساخت انواع فضاها از قبیل سالن ،غرفه ،تابلو بنر و غیره مناسب می‌باشد .

مزایای اسپیس فریم (space frame ) یا سازه فضاکار

1- خلق سازه‌های زیبا با استفاده از اسپیس فریم ( سازه فضاکار ) که ابعاد مختلف با کیفیتی بالا تولید می‌شود.

2- تنوع کاربری اسپیس فریم ( سازه فضاکار )

3- هزینه کم امکان اجاره اسپیس فریم ( سازه فضاکار ) که برای مدتی کوتاه نیاز به مواد اولیه‌ی فوق‌العاده برای عملی کردن برنامه‌هایش دارد .

4-  امکان عبور امکانات برقی حرارتی و …. از فضای اسپیس فریم ( سازه فضاکار )

5- سرعت در تولید و اجرای اسپیس فرم ( سازه فضاکار ) در اسپاد سازه حرف اول را میزند .

6- امکان نصب و باز کردن سریع اسپیس فریم ( سازه فضاکار ) برای ساخت غرفه نمایشگاهی

7- بارگیری و حمل‌ونقل آسان اسپیس فریم ( سازه فضاکار )  به هرکجا که مایل باشید.

8- امکان استفاده در هر شرایط آب و هوایی در کلیه نقاط کشور که البته خلق یک اثر نیاز به بررسی تخصصی و عالی مهندسی دارد.

9- وزن کم سازه‌های اسپیس فریم ( سازه فضاکار ) و کاربرد آسان آن در ساخت غرفه سازی نمایشگاهی

10- بهترین سازه جهت نورپردازی غرفه نمایشگاهی

11- ایمنی اسپیس فریم ( سازه فضاکار )

12- امکان گذاشتن سقف برای غرفه‌های اسپیس فریم ( سازه فضاکار ) در فضاهای خارجی

13- مقاومت عالی در مقابل شرایط جوی

14- قابلیت خرید و فروش پس از اتمام نمایشگاه

ساخت سکو با اسپیس فریم
ساخت سکو با اسپیس فریم
اسپیس فریم نمایشگاهی
اسپیس فریم نمایشگاهی
محاسبات سازه ای اسپیس فریم
محاسبات سازه ای اسپیس فریم
قابلیت فرم پذیری اسپیس فریم
قابلیت فرم پذیری اسپیس فریم

جهت ارتباط مستقیم با مشاوران گروه ساختمانی سیمرغ از طریق پیام رسان واتساپ یا تلگرام ( بدون نشان دادن شماره تلفن و حفظ حریم شخصی شما ) و استعلام قیمت غرفه سازی نمایشگاهی لطفاً کلیک کنید

5/5 (12 Reviews)