آخرین بروز رسانی در

گروه ساختمانی سیمرغ طراح و مجری دکوراسیون منزل ، دکوراسیون داخلی ، نمای ساختمان ، دیزاین خانه و چیدمان منزل ( تهران - زعفرانیه - خیابان پسیان 22171748 )

تخریب دیوار داخلی – تخریب کف – اصلاح نقشه – کف سازی – حمل نخاله ساختمانی

تخریب دیوار داخلی

 

در بسیاری از موارد کارفرمایان محترم نظر به تخریب دیوار داخلی ساختمان ، تخریب کف و اصلاح نقشه داخلی ساختمان دارند. در این مورد توجه به دو نکته اساسی الزامیست. ۱- هرگونه تغییر در نقشه ( اصلاح نقشه ) معماری داخلی ساختمان نیازمند مجوزهای لازم از شهرداری منطقه است. ۲- تخریب دیوار داخلی ساختمان قدیمی از آنجاییکه ممکن است دیوار باربر باشد ( دیوار باربر دیواری است که در ساختمانهای قدیمی حکم ستون سازه را دارد و وزن طبقه بالا را تحمل میکند) نیازمند نظر کارشناس سازه است. در نتیجه تخریب اشتباهی دیوار باربر منجر به تخریب سقف طبقه بالا خواهد شد و احتمال تخریب کلی ساختمان بسیار بالا خواهد بود.

تخریب دیوار به روش مهندسی
حذف دیوار داخلی
تخریب تیغه واحد
تخریب دیوار
تخریب دیوار دستشویی
تخریب دیوار داخلی
تخریب دیوار آشپزخانه
تخریب دیوار دوغابی
تخریب دیوار منزل
تخریب دیوار منزل
تخریب دیوار دستشویی
تخریب دیوار دستشویی
تخریب سقف منزل
تخریب سقف منزل
تخریب کاشی آشپزخانه
تخریب کاشی آشپزخانه

تخریب کف ساختمان

 

در تخریب کف قدیمی نیز از آنجاییکه کف اکثر ساختمانهای قدیمی در ایران طاق ضربی میباشد. تخریب کف غیر کارشناسی و غیر اصولی و به دست افراد نا آگاه منجر به عدم پایداری کف شده و پس از کفسازی مجدد (بارگذاری مجدد) منجر به تخریب کلی سقف و صدمات جبران ناپذیر به کف ساختمان و سقف طبقه پایینی خواهد شد. متاسفانه بسیاری از کارفرمایان فقط به دلیل هزینه کمتر کار را به افراد غیر متخصص میسپارند و پس از بروز مشکلات متحمل ضرر و زیان مالی و جانی بسیار سنگین میشوند.

تخریب مسیر لوله برق در دیوار
ایجاد شیار در دیوار
برداشتن سنگ کف
تخریب سنگ کف
تخریب آرک آشپزخانه
تخریب آرک آشپزخانه
تخریب سرویس بهداشتی
تخریب سرویس بهداشتی

حمل نخاله ساختمانی

 

همچنین از آنجاییکه تجمع نخاله ساختمانی ناشی از تخریب دیوار و تخریب کف در معابر عمومی شهری پیگرد قضایی دارد و ممکن است منجر به تعلیق جواز بازسازی از سوی شهرداری شود حمل نخاله ساختمانی به مراکز مجاز در اسرع وقت توسط کارگران ماهر به صورتیکه منجر به آزار و اذیت و ضرر و زیان به دیگر همسایگان نشود از مهمترین بخش های تخریب میباشد. در صورتیکه در حمل و نقل نخاله ساختمانی هر یک از همسایگان متحمل ضرر و زیان شود کارفرما باید جوابگوی مراجع انتظامی باشد.

گونی کردن نخاله ساختمانی برای حمل
حمل نخاله ساختمانی
حمل نخاله ساختمانی
گونی کردن نخاله ساخنمانی
تخریب کف دستشویی
تخریب کف دستشویی
حمل نخاله
حمل نخاله

نحوه اجرا تخریب دیوار داخلی و تخریب کف

 

با توجه به اینکه تخریب کف یا تخریب دیوار داخلی کلی باشد ( نیاز به اصلاح نقشه باشد ) یا جزئی ( یعنی فقط مسیر لوله های آب و برق تخریب شده باشد ) کف سازی به دو روش مختلف صورت میگرد. معمولاً کف آشپزخانه و سرویس بهداشتی به صورت کلی و هال و پذیرایی  و اتاق خواب ها به صورت جزئی تخریب میشوند. در صورتیکه تخریب کلی باشد جهت کف سازی استفاده از پوکه معدنی به منظور سبک سازی سقف ضروری میباشد.

حذف شومینه واحد
تخریب شومینه
تخریب دیوار دستشویی برای ساخت در
تخریب دیوار برای ساخت چهارچوب در
تخریب کاشی دستشویی
تخریب کاشی دستشویی
حمل نخاله ساختمانی در طبقات
حمل نخاله ساختمانی در طبقات

تخریب برای برقکشی و لوله کشی

 

چنانچه تخریب کف یا تخریب دیوار داخلی بصورت جزئی صورت گیرد ( فقط مسیر لوله های آب و برق کنده شود ) با استفاده از ملات ماسه – سیمان میتوان مسیرهای تخریب شده را پر کرد. فقط توجه به این نکته الزامیست که برای ایجاد چسبندگی مابین ملات قدیمی و جدید پیش از پر کردن مسیر لوله سطح مسیر با آب پاشی بطور کامل خیس شود. همچنین جهت جلوگیری از ترک خوردن ملات تازه ۶ ساعت پس از گیرش اولیه ملات به مدت ۲۴ ساعت سطح ملات تازه آب پاشی شود.

در مورد پر کردن مسیر لوله خرطومی برق یا لوله های آب شوفاژ ، حفاظت از ترک خوردگی بسیار مهم است. در صورتیکه به درستی انجام نشود پس از مدت کوتاهی از اتمام پروژه ترک های عمیقی در دیوار ایجاد میشود. این نوع ترک حتی با بتونه نقاشی هم قابل درز گیری نیست و مسیر ترک خورده باید دوباره تخریب و مجدداً گچکاری شود. همچنین اگر در دیوار ترک خورده از کاغذ دیواری استفاده کرده باشید کاغذ دیواری باید برداشته شود.

در حین تخریب و اصلاح نقشه چنانچه از افراد ماهر و دلسوز استفاده شود، میتوان با الک کردن نخاله ساختمانی ماسه لازم جهت کف سازی را بدست آورد. اینکار باعث صرفه جویی در خرید ماسه و هزینه حمل آن به محل پروژه میشود.

بازیافت ماسه از نخاله
الک کردن نخاله ساختمانی
کف سازی بعد از تخریب
پر کردن مسیر لوله های برق

تراز کردن کف ساختمان

 

همچنین با توجه به اینکه سطح تراز کف برای قیرگونی کف بسیار مهم است در صورتیکه از پوکه معدنی برای کف سازی استفاده میشود کروم بندی کف برای دستیابی به یک سطح تراز الزامی است. متاسفانه بسیاری از افراد غیر متعهد با سو استفاده از عدم آگاهی کارفرما و به دلیل زمان بر بودن کروم بندی از آن صرفنظر میکنند که همین عامل باعث میشود سرامیک کار برای اصلاح شیب بندی، کف سرویس بهداشتی را بیش از حد بالا بیاورد. معمولاً سرویس های بهداشتی با سنگ کاسه توالت ایرانی حدود ۱۵ سانتیمتر و کف آشپزخانه های دارای کف شور ۱۰ سانتیمتر بالاتر از تراز کف هال و پذیرایی و اتاق خواب ها اجرا خواهد شد. حدود مذکور کاملاً تقریبی است و بستگی به تراز کف پیش از بازسازی دارد.

شیب بندی کف دستشویی
شیب بندی کف دستشویی
کف سازی دستشویی
کف سازی دستشویی
کف سازی ساختمان
کف سازی ساختمان
کف سازی منزل
کف سازی منزل
تخریب گچ کاری
تخریب گچبری
حذف پنجره قدیمی
تخریب پنجره تک جداره

جهت ارتباط مستقیم با مشاوران گروه ساختمانی سیمرغ از طریق پیام رسان  واتساپ یا تلگرام ( بدون نشان دادن شماره تلفن و حفظ حریم شخصی شما ) و استعلام قیمت تخریب دیوار لطفاً کلیک کنید

Call Now Button
شروع گفتگو
مشاوره آنلاین با واتساپ
سلام ...
کارشناس ما آنلاین است. لطفاً سوال خود را بپرسید.
( شماره واتساپ : 09901226030 )
Powered by